مزایای اپلیکیشن موبایل

مزایای اپلیکیشن موبایل  

اپلیکیشن‌های موبایل بهترین بخشی هستند که از زمان ظهور گوشی‌های هوشمند تاکنون مورداستفاده قرار گرفته و پیشرفت‌های مستمری نیز داشته‌اند. برنامه‌های کاربردی مانند تزیینات جالب و خلاقانه‌ای عمل می‌کنند که اهداف توسعه‌دهنده را مشخص و استفاده از فناوری را عملی و قابل‌درک می‌‌نمایند.

در چند دهه گذشته، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل در سراسر جهان افزایش‌یافته، به‌گونه‌ای که درآمد حاصل از برنامه‌های تلفن همراه در سطح جهان در سال 2020، 318 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است؛ و همچنین در سال 2022 حدودا 1.4 میلیارد گوشی هوشمند در دنیا به فروش رفته است و در سال 2023 نیز تقریبا 2.25 میلیارد کاربر از گوشی‌های هوشمند استفاده نموده‌اند. در نتیجه‌ی این آمار و ارقام، تقاضا برای اپلیکیشن‌های موبایل در میان اکثر شرکت‌ها و مشاغل بزرگ رو به افزایش است.

از طرفی پیش‌بینی می‌شود در سال 2026 شاهد دانلود 143 میلیارد اپلیکیشن موبایل از مراجع ارائه دهنده نرم‌افزارهای گوشی باشیم و این یعنی افزایش 30 درصدی میزان دانلود نسبت به سال 2021 با 111 میلیارد دانلود برنامه.

اما مفهوم اصلی این حجم از دانلود اپلیکیشن چیست؟ آیا پاسخ، گزینه‌ای غیر از افزایش روزانه نیازمندی انسان‌ها به اپلیکیشن موبایل جهت صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها است؟

امروزه تمامی امور مالی و بانکی، پزشکی، حمل‌ونقل، خدمات و…. تنها با استفاده از برنامه‌های کاربردی انجام شده و دیگر نیازی به دریافت خدمات به‌صورت حضوری نیست و باتوجه‌به این تفاسیر ارائه یک اپلیکیشن موبایل انحصاری برای هر کسب‌وکار و سازمانی امری ضروری محسوب می‌شود.

اما اپلیکیشن‌های موبایل مزایا و کاربردهایی بیش از آنچه که به آنها اشاره کردیم دارند که در ادامه به توضیح برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 

مزایای اپلیکیشن موبایل

مزایای اپلیکیشن‌ موبایل

1. ساده‌کردن راه‌های ارتباط با مشتری

موقعیتی را تصور کنید که مشتری می‌خواهد از خدمات یا محصول شما انتقاد کند، در این صورت باید یا حضورا به مجموعه شما بیاید و یا تلفنی با مسئول موردنظر ارتباط بگیرد که هر دوی این حالات موجب صرف زمان، هزینه و درنتیجه دل‌زدگی مخاطب خواهد شد. اما با وجود اپلیکیشن اختصاصی، مشتری می‌تواند بلافاصله نظر خود را از طریق برنامه به بخش موردنظر انتقال داده و از او کسب رضایت شود. در این صورت هم نسبت به کیفیت خدمات و محصولات خود آگاهی کامل پیدا خواهید کرد و هم با برقراری ارتباط مستقیم با مشتری رضایت او را جلب می‌کنید.

2. مدرن کردن کسب‌وکار با حفظ اصالت آن

با تغییر چهره کسب‌وکارها، نمی‌توانید فریب تحول دیجیتال را انکار کنید. اگر یک کسب‌وکار قدیمی و سنتی دارید که نگران داده‌ها و اطلاعات آن هستید، می‌توانید با کمک‌گرفتن از یک تیم ماهر در زمینه‌ی طراحی و توسعه اپلیکیشن، داده‌های خود را مانند برنامه‌های مالی و بانکی هم‌زمان با برنامه بروز رسانی کرده و انتقال دهید.

3. حفظ‌کردن مشتری

یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های ارائه‌کنندگان محصولات و خدمات حفظ و نگه‌داشتن مشتریان است؛ بطوریکه حفظ فقط 5 درصد مشتریان، 95 درصد سود برای کسب‌وکار به ارمغان می‌آورد. زیرا معمولا مشتریان بعد از مدتی یا مجموعه را فراموش می‌کنند و یا به دلایل دیگری به آن باز نخواهند گشت. اما اپلیکیشن‌های موبایل با ویژگی اطلاع‌رسانی و اعمال نوتیفیکیشن روی گوشی‌های هوشمند مجال فراموش‌کردن را به مخاطبان نخواهند داد و با نمایش تخفیفات و محصولات جدید آنها را ترغیب به خرید خواهند کرد.

 

حفظ‌کردن-مشتری

4. باقی ماندن در میدان رقابت

در صورت استفاده از سیستم‌های قدیمی و سنتی هرچقدر میزان مخاطبین و مشتریان شما زیاد شود، امکان پاسخگویی به نیازهای آنها کمتر خواهد شد. از طرفی رقبای شما در میدان کار در حال پیشی‌گرفتن و بروز شدن در دنیای تکنولوژی هستند. درنتیجه طولی نمی‌کشد که شاهد ازدست‌رفتن مشتریان و ازبین‌رفتن کسب‌وکار سنتی خود خواهید بود؛ لذا اپلیکیشن موبایل یکی از راهکارهای بروز شدن و استفاده از تکنولوژی در زمینه‌ی فعالیت شما محسوب می‌شود.

5. همیشه در دسترس خواهید بود

برخلاف وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌های موبایل سفارشی‌سازی شده امکان فعالیت به‌صورت آفلاین را نیز دارند. بدین صورت که در صورت عدم دسترسی کاربر به اینترنت، او می‌تواند داده‌ها را ذخیره کرده و فعالیت‌های موردنیاز خود را انجام دهد تا پس از وصل‌شدن اینترنت همگام‌سازی‌ها شکل بگیرد.

 

6. حفظ امنیت و جلب‌اعتماد مشتری

با ارائه یک اپلیکیشن طراحی شده اصولی و مطمئن می‌توانید اعتماد مشتریان را از طریق حفظ اطلاعات شخصی آنها مانند پیام‌ها، اطلاعات بانکی، تراکنش‌ها و… نسبت به برند خود جلب کنید.

 

حفظ امنیت و جلب‌اعتماد مشتری

7. پشتیبانی سریع‌تر و راحت‌تر

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، اپلیکیشن‌های موبایل با امکان ثبت نظرات و انتقادات مشتریان درمورد محصولات و خدمات، رضایت کاربران و آگاهی مسئولین از شرایط کسب‌وکار را به ارمغان می‌آورند.

حال اگر از زاویه‌ای دیگر به این مسئله نگاه کنیم، پاسخگویی به سوالات و پرسش‌های مشتریان به‌صورت 24 ساعته و در طول هفته شامل صرف وقت و هزینه‌ی زیادی خواهد شد. اما اپلیکیشن‌های موبایل با استفاده از ربات‌های چت و هوش مصنوعی می‌توانند این وظیفه را بدون توقف انجام دهند و حتی در صورت نیاز پیام را به مسئولین موردنظر انتقال دهند.

 

8. امکان پرداخت آنلاین

اپلیکیشن‌های موبایل با امکان پرداخت‌های آنلاین یا حتی آفلاین توانسته‌اند با ایجاد امنیت در پرداخت، سیستم‌های یکپارچه و… شرایطی آسان و دلخواه مشتریان رقم بزنند که نتیجه آن کسب رضایت مشتری و سود بیشتر شما خواهد بود.

9. کاهش هزینه بازاریابی و تبلیغات

استفاده از تکنیک‌های درست بازاریابی در اپلیکیشن موبایل قادر است باعث کاهش مقدار قابل‌توجهی از هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات شود. به طور مثال نمایش اعلان‌های غیر مزاحم مبتنی بر سابقه خرید و جست‌وجوی مشتری و یا حتی تبلیغات در سایر برنامه‌ها نمونه‌ای از استراتژی‌های بازاریابی بر اساس اپلیکیشن هستند.

10. افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

با دریافت نظرات، پرسش‌ها و پیشنهادهای مخاطبین از طریق اپلیکیشن‌ موبایل می‌توانید در به‌روزرسانی‌های مجموعه و برنامه‌ها بهتر عمل کرده و از آنها استفاده نمایید و درنهایت بروزکردن برنامه‌ها و به‌کارگیری داده‌های دریافت شده از مشترکین باعث افزایش نرخ بازگشت سرمایه شما خواهد شد.

 

افزایش نرخ بازگشت سرمایه

سخن پایانی

امروزه بیشترین ترافیک‌های آنلاین مربوط به تلفن‌های همراه هستند و توسعه یک اپلیکیشن موبایل مناسب با هدف کسب‌وکار، شما را در موقعیت مناسبی برای استفاده از این روند قرار می‌دهد. همچنین از دیدگاه برندسازی گرفته تا خدمات مشتریان و بازاریابی، به‌ندرت بخش‌هایی وجود دارند که از گنجاندن یک برنامه تلفن همراه سود نبرند.

لذا اگر تمایل دارید از تمامی مزایای اپلیکیشن موبایل شرح داده شده در این مقاله بهره‌مند شوید، در اولین قدم لازم است برنامه‌ی کاربردی خود را متناسب با هدف فعالیتتان طراحی کرده و توسعه دهید که لازمه‌ی طراحی نرم‌افزاری شامل تمامی این ویژگی‌ها نیز کمک‌گرفتن از مجموعه‌ای باسابقه و آشنا به طراحی اپلیکیشن موبایل است.

شرکت نیکراد وب، متشکل از تیمی باتجربه و متبحر در زمینه‌ی طراحی سایت و اپلیکیشن قادر است با سفارشی‌سازی برنامه‌ی موردنظر شما، اپلیکیشنی منحصربه‌فرد و درخور برند و مخاطبینتان طراحی کرده و ارائه دهد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x