طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

سایت تبلیغاتی به سایتی گفته می‌شود که از آن برای نمایش تبلیغات به مخاطبان استفاده می‌شود. در واقع این سایت‌ها به تبلیغ کنندگان کمک می‌کنند تا تبلیغات خود را به صورت آنلاین و با قیمت پایینی انجام دهند و از این طریق درآمدزایی کنند. حال برای طراحی سایت تبلیغاتی همچون هر سایت دیگری باید به یک سری موارد توجه کرده و امکانات لازم در آن را به خوبی پیاده‌سازی کرد. در ادامه به بررسی طراحی سایت تبلیغاتی پرداخته و با امکانات مهم در آن آشنا خواهیم شد.

سایت تبلیغاتی چیست؟

سایت تبلیغاتی یک سایتی است که برای تبلیغات مورد طراحی قرار می‌گیرد. این دسته از سایت‌ها میتوانند هم برای صاحب سایت و هم برای تبلیغ کنندگان درآمدزایی داشته باشند و سبب افزایش درآمدهای حاصل از تبلیغ شوند. در این دسته از سایت‌ها، فروشندگان و شرکت‌های مختلف مبلغی را به صاحب سایت تبلیغاتی پرداخت کرده تا بنرهای تبلیغاتیشان را در سایت خود قرار دهد. شاید در ابتدا طراحی و راه اندازی سایت تبلیغاتی آسان به نظر برسد؛ اما این سایت‌ها باید با دقت زیادی مورد طراحی قرار بگیرند و به نحوه طراحی گرافیکی آنها توجه زیادی شود. این موضوع باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان و همچنین مشتریان به دیدن تبلیغات تمایل بیشتری پیدا کنند. به سایت‌های تبلیغاتی، سایت‌های نیازمندی نیز گفته می‌شود.
لازم به اشاره است برای اینکه بتوان از سایت تبلیغاتی به درآمد زیادی رسید، باید به نکات سئوی سایت توجه زیادی شود. هرچقدر به این نکات توجه بیشتری شود، سایت زودتر به رتبه‌های بالای موتور جستجوی گوگل راه پیدا می‌کند. برای همین جهت طراحی سایت تبلیغاتی باید تمام موارد مربوط به سئو در طراحی و راه اندازی آن را در نظر گرفته تا سایت به رتبه‌های بالایی در موتور جستجو برسد.

انواع وب سایت تبلیغاتی

 

انواع وب سایت تبلیغاتی

 

اگر بخواهیم سایت‌های تبلیغاتی را دسته‌بندی کنیم، باید آنها را به دو دسته سایت‌های عمومی و سایت‌های تخصصی تقسیم کنیم. در سایت‌های عمومی هیچ محدودیتی وجود نداشته و میتوان بر روی آنها انواع آگهی‌های تبلیغاتی را درج کرد. در واقع در سایت تبلیغاتی عمومی، میتوان در تمام شاخه‌ها فعالیت کرد. این سایت‌ها معمولا تعرفه‌های پایین‌تری را برای تبلیغات در نظر می‌گیرند. حال سایت‌های تبلیغاتی تخصصی، برخلاف نوع عمومی هستند و تنها روی یک حوزه خاص فعالیت می‌کنند. در واقع تنها افرادی به این دسته از سایت‌های تبلیغاتی مراجعه می‌کنند که به خدمات یا محصولات خاص موجود در آن نیاز دارند. از جمله این موارد هم میتوان به وب سایت‌های تبلیغاتی کامپیوتر، سایت‌های تبلیغاتی صنعتی، سایت‌های تبلیغاتی خدماتی و سایت‌های تبلیغاتی لوازم خانگی اشاره کرد.

مزایای طراحی سایت تبلیغاتی چیست؟

در رابطه با اینکه طراحی وب سایت تبلیغاتی چه مزایایی دارد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
– سایت تبلیغاتی به آگهی دهندگان کمک می‌کند تا برند خود را به خوبی نمایش دهند و شانس فروش محصولات خود را بیشتر کنند.
– تبلیغ دهندگان میتوانند تبلیغات خود را به طور موثر و هدفمند به نمایش بگذارند و هزینه کمتری نسبت به تبلیغات فیزیکی و سنتی پرداخت نمایند.
– با طراحی سایت تبلیغاتی میتوان به درآمدزایی پرداخته و از طریق آن فروش بیشتری را تجربه کرد.

ویژگی‌ها و نکات مهم در طراحی سایت تبلیغاتی

برای اینکه بتوان بهترین سایت تبلیغاتی را طراحی کرد، باید به یک سری ویژگی‌ها و خصوصیات در آن توجه کرد. هرچقدر به این خصوصیات توجه بیشتری شود، سایت از نظر کاربران مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد و زودتر به رتبه‌های بالای موتور جستجوی گوگل می‌رسد. در این رابطه هم میتوان به چند نکته زیر اشاره کرد:

1- سرعت لود بالای سایت تبلیغاتی

در طراحی و راه اندازی هر نوع سایتی باید به سرعت لود آن توجه شود. سایت‌هایی که سرعت پایینی دارند، خیلی زود مخاطبان خود را از دست می‌دهند که این موضوع روی سئوی سایت تاثیر منفی می‌گذارد. برای همین باید به سرعت لود سایت تبلیغاتی توجه کرده و از تکنیک‌های لازم برای کاهش سرعت سایت استفاده کرد.

2- دسترسی آسان کاربر

از دیگر موارد مهم در طراحی سایت تبلیغاتی، توجه به سادگی و دسترسی آسان برای کاربران آن است. کاربران سایت باید بتوانند میزان بازدید از تبلیغات خود و خریدها را به راحتی مشاهده کنند. برای همین به این موضوع باید در زمان طراحی سایت توجه ویژه‌ای شود.

3- امکان ویرایش آگهی‌های تبلیغاتی

 

امکان ویرایش آگهی‌های تبلیغاتی

 

از دیگر موارد مهم در طراحی وب سایت تبلیغاتی، امکان ویرایش آگهی‌ها است. در واقع کاربر باید بتواند آگهی درج شده در سایت را تغییر داده و مواردی را به آن اضافه یا کم کند. توجه به این موضوع باعث می‌شود تا کاربر تجربه بهتری از کار با سایت پیدا کند و بیشتر از آن جهت درج تبلیغات خود استفاده نماید.

4- دسته بندی‌های مشخص و خاص

یک وب سایت تبلیغاتی باید از دسته بندی‌های مشخصی برخوردار باشد. در صورتی که سایت تبلیغاتی از نوع عمومی است، باید تمامی دسته‌ها در آن به خوبی مشخص شوند. همچنین سایت‌های تبلیغاتی خصوصی باید در چند دسته تفکیک شوند تا کاربر بتواند راحت‌تر دسته مورد نظر خود را پیدا نماید.

امکانات لازم در طراحی سایت تبلیغاتی

سایت‌های تبلیغاتی به صورت پایه و معمولی و یا به شکل حرفه‌ای قابل طراحی هستند. نسخه‌های حرفه‌ای از امکانات بیشتری برخوردار هستند و برای همین با قیمت بالاتری طراحی می‌شوند. حال در اینجا به مهمترین امکاناتی که در هر دو نسخه از سایت تبلیغاتی باید در نظر گرفته شوند، اشاره می‌کنیم.

1. درج بینهایت آگهی و دسته بندی

سایت تبلیغاتی باید به گونه‌ای طراحی شود که امکان درج دسته بندی‌ها و آگهی‌های مختلف در آن وجود داشته باشد. به خصوص اگر سایت تبلیغاتی از نوع عمومی باشد، باید به این موضوع توجه بیشتری شود.

2. پنل اختصاصی برای آگهی دهندگان

افرادی که از وب سایت‌های تبلیغاتی برای درج آگهی و تبلیغات استفاده می‌کنند، باید بتوانند به مشاهده آگهی‌های خود بپردازند و در صورت نیاز آنها را ویرایش و ادیت نمایند. برای این کار هم نیاز به طراحی پنل اختصاصی برای کاربران است که این موضوع هنگام طراحی وب سایت تبلیغاتی باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این امکان مشاهده سوابق آگهی و پرداختی‌ها باید برای کاربر وجود داشته باشد.

3. جستجوی آگهی بر اساس مکان

در طراحی سایت تبلیغاتی باید به قابلیت جستجو توجه زیادی شود. همچنین باید امکان جستجوی آگهی بر اساس مکان در سایت در نظر گرفته شود. این موضوع باعث می‌شود تا کاربر به آگهی و تبلیغ مورد نیاز خود خیلی سریعتر دست پیدا کند و تجربه خوبی از کار با سایت پیدا نماید.

4. امکان رتبه دهی به آگهی‌ها

از دیگر امکاناتی که در نسخه‌های پایه و حرفه‌ای سایت‌های تبلیغاتی میتوان مشاهده کرد، امکان رتبه دهی به آگهی‌ها است. این باعث می‌شود تا کاربران دیگر بتوانند از این رتبه‌ها اطلاعات خوبی راجع به آگهی و تبلیغات به دست آورند.

5. امکان اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

در صورتی که امکان اشتراک آگهی و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مختلف در نظر گرفته شود، تبادل لینک بیشتری در این زمینه صورت گرفته و شانس دیده شدن سایت و همچنین تبلیغ مشتری بیشتر می‌شود. برای همین اگر دوست دارید زودتر دیده شوید و مخاطبان بیشتری پیدا کنید، به امکان اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی توجه داشته باشید.

6. بخش وبلاگ

 

بخش وبلاگ

 

یکی از راه‌های موثر برای افزایش رتبه سایت تبلیغاتی و بهبود سئوی آن، درج محتواهای به روز و یونیک در سایت است. برای این کار باید یک بخش وبلاگ و مقالات را برای سایت در نظر بگیرید و در آن به درج محتواهای مرتبط با حوزه سایت تبلیغاتی بپردازید.

7. امکان چت آنلاین

برای اینکه مشتریان بتوانند با آگهی دهندگان سایت تبلیغاتی در ارتباط باشند، میتوان از قابلیت چت آنلاین استفاده کرد. این باعث می‌شود تا مشتری خیلی زود با آگهی دهنده ارتباط برقرار کند و سوالات خود را بپرسد. همچنین میتوان از چت آنلاین برای سایت استفاده کرده تا کاربران از این طریق سوالات خود را از پشتیبانان سایت بپرسند.

8. درگاه پرداخت آنلاین

برخی از سایت‌های تبلیغاتی رایگان هستند و امکانات محدودی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. از طرفی برخی دیگر از سایت‌ها با دریافت هزینه به درج آگهی می‌پردازند. این دسته از سایت‌ها باید امکان پرداخت آنلاین از طریق درگاه‌های معتبر بانکی کشور را فراهم کنند تا کاربر بتواند با خیال آسوده به پرداخت اینترنتی بپردازد.

طراحی سایت تبلیغاتی توسط تیم نیکراد وب

از آنجایی که طراحی سایت تبلیغاتی پروسه طولانی و کمی پیچیده دارد، بهتر است برای آن از تیم‌های تخصصی کمک گرفته شود. تیم طراحی سایت نیکراد وب از جمله تیم‌هایی است که میتوانید طراحی انواع سایت نظیر سایت تبلیغاتی را به آن بسپارید. این شرکت با در نظر گرفتن نیاز کارفرما به طراحی سایت تبلیغاتی پرداخته و کلیه امکانات لازم را در آن پیاده سازی می‌نماید. همچنین این تیم در کنار طراحی سایت به سئوی سایت تبلیغاتی نیز می‌پردازد تا سایت خیلی زودتر به جایگاه‌های بالا در موتور جستجوی گوگل ارتقا پیدا کند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان نیکراد وب تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

وب سایت تبلیغاتی یا سایت نیازمندی، سایتی است که برای درج آگهی و تبلیغات طراحی می‌شود. در حال حاضر این دسته از سایت‌ها بسیار زیاد هستند و در انواعی چون عمومی و تخصصی موجود می‌باشند. با طراحی سایت تبلیغاتی میتوان به درج آگهی‌های مختلف پرداخته و از این طریق درآمدزایی بیشتری را تجربه کرد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x