طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی، برای آژانس‌های هواپیمایی و همچنین افرادی که به کار فروش و رزرو بلیط مشغول هستند، لازم و ضروری است. در گذشته فروش بلیط در آژانس‌های هواپیمایی تنها به صورت حضوری انجام می‌شده است. اما در حال حاضر با گسترش تکنولوژی و طراحی سایت‌های مختلف‌ در این زمینه، امکان خرید آنلاین و اینترنتی بلیط نیز مهیا شده است. برای همین طراحی سایت آژانس هواپیمایی مزایای زیادی را به همراه دارد و میتواند هم برای مدیران آژانس هواپیمایی و هم برای مشتریان مفید واقع شود. در ادامه به نحوه طراحی سایت آژانس هواپیمایی پرداخته و با امکانات لازم برای آن آشنا خواهیم شد.

سایت آژانس هواپیمایی چیست؟

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی تحت عنوان آژانس هواپیمایی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها میتوانند در کنار ارائه خدمات به صورت حضوری، خدمات غیر حضوری را از طریق سایت آژانس هواپیمایی ارائه نمایند. در سایت‌های آژانس هواپیمایی کارهای مختلفی صورت می‌گیرد که از مهمترین آنها باید به رزرو بلیط، ارائه بیمه مسافرتی، برگزاری تورهای مختلف و غیره اشاره کرد. در واقع این سایت‌ها مولتی تسک هستند و امکان انجام کارهای مختلف از طریق آنها وجود دارد. برای همین طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید کاملا سازمان یافته و دقیق صورت بگیرد تا مدیر سایت دچار مشکلی در حین کار نشود.

نحوه طراحی سایت آژانس هواپیمایی

سایت‌های آژانس هواپیمایی میتوانند به صورت اختصاصی و یا به صورت وردپرسی طراحی شوند. امروزه اکثر افراد سیستم مدیریت محتوای وردپرس را برای طراحی سایت ترجیح می‌دهند. چرا که این سی ام اس از پنل مدیریتی با کاربری آسانی برخوردار است و امکان درج محتوا، محصول و موارد دیگر در آن به راحتی وجود دارد. با این حال میتوان این سایت را به صورت صفر تا صد برنامه نویسی کرده و یک سایت اختصاصی را طراحی کرد. از این رو اگر به یک سایت آژانس هواپیمایی منحصربفرد و اختصاصی با قابلیت‌های خاص نیاز دارید، بهتر است آن را به یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای سفارش دهید. این شرکت‌ها در ابتدا یک جلسه مشاوره با کارفرما یا همان مدیر آژانس هواپیمایی برگزار می‌کنند و با توجه به نیازها و سلایق آنها طراحی سایت آژانس هواپیمایی را شروع می‌نمایند.

مزایای طراحی سایت آژانس هواپیمایی چیست؟

 

مزایای طراحی سایت آژانس هواپیمایی چیست؟

 

طراحی سایت آژانس هواپیمایی مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • پنل فروش بلیط: از طریق سایت آژانس هواپیمایی میتوان بلیط‌های موجود را مشاهده کرده و به خرید آنها پرداخت. در این سایت‌ها میتوان با درج اطلاعاتی چون تاریخ مورد نظر و شهرها یا کشورهای مبدا و مقصد، بلیط‌های موجود را مشاهده و خریداری کرد. از این رو کاربران میتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به آژانس‌های هواپیمایی بلیط مورد نظر خود را خریداری نمایند.
 • تورهای گردشگری: در سایت آژانس هواپیمایی میتوان به درج تورهای گردشگری پرداخته تا مشتریان بتوانند با تور به شهرهای مورد نظر خود سفر نمایند.
 • نمایش هتل‌ها: از دیگر مزایایی که سایت آژانس هواپیمایی دارد، نمایش هتل‌های مختلف و امکان رزرو اتاق در آنها است. افرادی که به خرید بلیط از طریق این سایت‌ها می‌پردازند میتوانند هتل یا اقامتگاه مورد نظر خود را نیز به راحتی رزرو نمایند.

امکانات کلی در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

یک سایت آژانس هواپیمایی باید از یک سری امکانات اولیه برخوردار باشد که از مهمترین آنها باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • معرفی کلیه تورهای داخلی و خارجی به همراه هتل‌های داخلی و خارجی

در سایت آژانس هواپیمایی باید تورهای داخلی و خارجی با جزئیات کامل معرفی شوند. همچنین باید امکان خرید آنها به صورت اینترنتی وجود داشته باشد. علاوه بر این هتل‌های موجود در سایت نیز باید به طور کامل معرفی شوند و تمام امکانات موجود در آنها به مشتریان معرفی شود.

 • قابلیت جستجوی پرواز و خرید بلیط

کاربر باید بتواند با ورود به سایت آژانس هواپیمایی، به جستجوی پروازهای مورد نظر خود بپردازد. همچنین پس از پیدا کردن بلیط پرواز مورد نظر، باید بتواند آن را رزرو یا خریداری نماید. برای خرید بلیط هم باید درگاه پرداخت آنلاین معتبر در نظر گرفته شود.

 • صدور بلیط قطار و اتوبوس

در سایت‌های آژانس هواپیمایی علاوه بر امکان خرید بلیط هواپیما، باید امکان خرید بلیط قطار و اتوبوس نیز فراهم باشد. توجه به این موضوع باعث می‌شود تا کاربران بیشتری جذب سایت شوند و از خدمات آن به خوبی استفاده نمایند.

 • ارسال پیامک و ایمیل بلیط‌های خریداری شده

سایت آژانس هواپیمایی باید از امکان ارسال بلیط خریداری شده از طریق پیامک و ایمیل برخوردار باشد. بر این اساس زمانی که کاربر به خرید بلیط می‌پردازد، باید اطلاعات آن بلافاصله به صورت پیامکی و یا از طریق ایمیل به کاربر ارسال شود.

 • لغو یا تایید پرواز با تاخیر بیش از دو ساعت از طریق پیامک

 

لغو یا تایید پرواز با تاخیر بیش از دو ساعت از طریق پیامک

 

از دیگر قابلیت‌های سایت آژانس هواپیمایی باید به قابلیت لغو یا تایید پرواز با تاخیر بیش از دو ساعت از طریق پیامک اشاره کرد. این قابلیت باعث می‌شود تا کاربر از شرایط پرواز مطلع شود و زمان خود را به خوبی مدیریت نماید. توجه به این موضوع باعث جلب رضایت بیشتر مسافران شده و آنها را به مشتریان بالقوه و دائمی تبدیل می‌نماید.

 • صفحات درباره ما و تماس با ما

در صفحه درباره ما سایت آژانس هواپیمایی باید به درج تاریخچه شرکت، خلاصه‌ای از فعالیت‌ها، مجوزها و اطلاعات کارفرما پرداخته شود. همچنین صفحه تماس با ما باید از اطلاعاتی چون آدرس، تلفن، فکس، ایمیل و فرم ارتباط با مشتری برخوردار باشد.

 • اخبار و وبلاگ

با درج اخبار مرتبط با سایت و همچنین مقالات پیرامون سایت‌های گردشگری، میتوان به جذب بیشتر مخاطب کمک کرد. اختصاص دادن صفحه‌ای تحت عنوان وبلاگ یا مقالات در سایت آژانس هواپیمایی باعث می‌شود تا کاربران بیشتری به سایت راه پیدا کنند و همین موضوع روی بهبود سئوی سایت و گسترش کسب و کار تاثیر مثبتی بگذارد.

از دیگر امکانات کلی در طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید به امکان صدور بلیط چارتری داخلی، امکان استرداد آنلاین و استرداد بلیط‌های چارتری، پنل پشتیبانی با قابلیت گزارش‌گیری و کنترل فروش و ایجاد دفترچه تلفن و بایگانی مشخصات مسافران اشاره کرد.

پنل گزارشات و پنل مالی در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

 • پنل گزارشات: در رابطه با پنل گزارشات در سایت آژانس هواپیمایی باید به ارائه آمار فروش تفکیکی هر یک از خدمات، ارائه آمار فروش بلیط به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه و ارسال گزارش فروش به صورت ساعتی اشاره کرد.
 • پنل مالی: پنل مالی سایت آژانس هواپیمایی هم باید از امکان محاسبه میزان فروش، محاسبه میزان استرداد و محاسبه سود فروش برخوردار باشد.

مهمترین ویژگی‌ها و خصوصیات سایت آژانس هواپیمایی

 1. طراحی ریسپانسیو: از مهمترین خصوصیاتی که سایت آژانس هواپیمایی باید داشته باشد، طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا است. به این معنا که سایت باید در هر پلتفرم و دستگاهی نظیر گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ به طور درستی نمایش داده شود.
 2. دسته بندی و منو با چیدمان مناسب: سایت آژانس هواپیمایی باید از دسته بندی خوبی برخوردار باشد تا کاربر بتواند به خدمات مورد نظر خود به راحتی دسترسی پیدا کند. همچنین این سایت باید از امکان جستجوی پیشرفته برخوردار باشد تا کاربر بتواند به جستجو در سایت و پیدا کردن خدمات مورد نیازش بپردازد.
 3. هاستینگ با سرعت بالا: سایت آژانس هواپیمایی باید از سرعت لود خوبی برخوردار باشد و اطلاعاتش در کوتاهترین زمان ممکن بارگذاری شوند. برای این کار توجه به هاستینگ با سرعت بالا و درج محتواهای بهینه شده بسیار مهم است.

هزینه طراحی سایت آژانس هواپیمایی چقدر است؟

 

هزینه طراحی سایت آژانس هواپیمایی چقدر است؟

 

اگر به پنل‌های طراحی سایت گردشگری و آژانس هواپیمایی نگاهی داشته باشید، متوجه تنوع قیمت آنها می‌شوید. چرا که تعیین قیمت طراحی سایت آژانس هواپیمایی به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع خدمات ارائه شده در سایت و امکانات لازم برای آن، در هزینه طراحی سایت دخیل هستند. از طرفی نوع طراحی (اختصاصی یا وردپرسی بودن سایت) روی تعیین قیمت طراحی سایت تاثیر دارد. سایت‌های اختصاصی به دلیل اینکه به صورت صفر تا صد کدنویسی می‌شوند، هزینه بیشتری نسبت به سایت‌های وردپرسی دارند. از دیگر عوامل موثر بر روی هزینه طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید به گرافیک سایت و سطح تجربه و سابقه شرکت طراحی سایت اشاره کرد. برای همین جهت اطلاع از قیمت دقیق طراحی سایت بهتر است با یک شرکت طراحی سایت معتبر تماس بگیرید.

طراحی سایت آژانس هواپیمایی توسط تیم نیکراد وب

شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های طراحی سایت در تهران است که طراحی انواع سایت را بر اساس نیاز کارفرما و با بهترین امکانات انجام می‌دهد. این شرکت تاکنون سایت‌های فروشگاهی، سایت‌های شرکتی و سایت‌های شخصی زیادی را طراحی کرده است و سابقه خوبی در زمینه طراحی سایت‌های مختلف دارد. بر این اساس اگر به دنبال یک شرکت طراحی سایت معتبر برای طراحی سایت آژانس هواپیمایی مورد نظر خود هستید، میتوانید با این شرکت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و پشتیبانان نیکراد وب با توجه به نیازها و امکانات مورد نظر شما، هزینه طراحی سایت و همچنین مدت زمان لازم برای طراحی سایت را اعلام خواهند کرد.

جمع بندی

امروزه طراحی سایت آژانس هواپیمایی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. چرا که بسیاری از افراد جامعه خرید اینترنتی بلیط را به مراجعه حضوری به دفاتر گردشگری و آژانس‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند. برای همین جهت طراحی این دسته از سایت‌ها باید به امکانات لازم در آنها توجه کرده تا بتوان بهترین سایت آژانس هواپیمایی را طراحی کرد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x