طراحی سایت نوبت دهی

طراحی سایت نوبت دهی

سایت‌های نوبت‌دهی برای اماکنی چون بیمارستان، کلینیک‌ها، مراکز درمانی و بسیاری از ادارات و سازمان‌های دولتی کاربرد دارند. در این مراکز میتوان از سایت نوبت‌دهی آنلاین استفاده کرده و تمام کارهای نوبت‌دهی، پیگیری واریز و یادآوری نوبت به مشتریان را به صورت خودکار انجام داد. طراحی سایت نوبت‌دهی مزایای دیگری هم دارد که در این مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سایت نوبت‌دهی آنلاین مناسب چه بیزینس‌هایی است؟

تمام کسب و کارهایی که در حال ارائه خدمات خاصی هستند و قصد دارند سیستم نوبت‌دهی خود را به‌روز و همچنین آسان نمایند، میتوانند از سایت‌های نوبت‌دهی استفاده کنند. کسب و کارهایی چون تعمیرات لوازم خانگی، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، مطب‌ها و کلینیک‌ها، ادارات دولتی و غیره میتوانند با طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین به ارائه خدمات خود به صورت آنلاین بپردازند.

 • طراحی سایت نوبت‌دهی پزشکی: طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین برای پزشکان بسیار حائز اهمیت است. افرادی که در مطب شخصی یا در کلینیک مشغول به کار هستند، میتوانند از این سایت‌ها استفاده کرده و نوبت‌دهی را به صورت آنلاین انجام دهند. با این کار از شلوغ شدن سالن انتظار، تماس‌های مکرر بیماران برای وقت‌گیری و پیگیری آنها جلوگیری خواهد شد.
 • طراحی سایت نوبت‌دهی سالن زیبایی: افرادی که مدیریت سالن‌ زیبایی را بر عهده دارند، میتوانند با طراحی سایت نوبت‌دهی کسب و کار خود را مدرن‌تر کنند و از این طریق به مدیریت مراجعان خود بپردازند. مشتریان از طریق این سامانه میتوانند به راحتی زمان مورد نظر خود را رزرو کرده و رأس همان ساعت در آرایشگاه حضور پیدا کنند.
 • طراحی سایت نوبت‌دهی تعمیرات لوازم: افراد تعمیرکار در هر حوزه‌ای قادر به استفاده از سایت نوبت‌دهی هستند. تعمیرکاران لوازم خانگی، موبایل و حتی خودرو میتوانند از یک سایت نوبت‌دهی آنلاین استفاده کنند و به این صورت مشتریان خود را مدیریت نمایند.

نحوه نوبت‌دهی آنلاین در سایت‌ به چه صورت است؟

 

نحوه نوبت‌دهی آنلاین در سایت‌ به چه صورت است؟

 

اگر برایتان سوال است که سایت‌های نوبت‌دهی آنلاین به چه صورت پروسه نوبت‌دهی را انجام می‌دهند، باید اشاره کنیم که این کار بستگی به نوع طراحی سایت دارد. با این حال نوبت‌دهی در اغلب این سیستم‌ها شامل مراحل زیر است:

 1. درخواست رزرو نوبت از سوی مشتری: در ابتدا مشتری یا کاربر وارد سایت شده و زمان مورد نظر خود را مشخص می‌کند.
 2. ثبت نوبت و اطلاعات مشتری در تقویم کاری: پس از ثبت درخواست رزرو نوبت از سوی مشتری، زمان نوبت و همچنین اطلاعات او در تقویم کاری درج می‌شود.
 3. ارسال پیام تایید نوبت به مشتری: مشتری با دریافت پیام تایید نوبت از سوی سیستم نوبت‌دهی آنلاین، از رزرو نوبت خود مطمئن می‌شود.
 4. دریافت هزینه به صورت آنلاین: بسیاری از کسب و کارها مبلغی را تحت عنوان بیعانه دریافت می‌نمایند. برخی هم ترجیح می‌دهند هزینه کار را به صورت یکجا دریافت نمایند که در این مرحله این عملیات انجام می‌شود.
 5. ارسال پیام یادآوری به مشتری: یک پیام یادآوری (اغلب در قالب اس‌ام‌اس) به مشتری ارسال می‌شود و روز و ساعت رزرو شده به او یادآوری می‌شود.

مزایای طراحی سایت نوبت‌دهی

طراحی سایت نوبت‌دهی نه تنها برای صاحب کسب و کار از مزایا و اهمیت زیادی برخوردار است، بلکه برای مراجعان یا مشتریان نیز بسیار حائز اهمیت است. از مزایای طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان رزرو نوبت در هر زمان: برای اخذ نوبت به صورت تلفنی، تنها باید در ساعات کاری با مرکز مورد نظر تماس گرفت. این در حالی است که با یک سیستم نوبت‌دهی آنلاین میتوان در هر ساعتی از شبانه روز و همچنین در هفت روز هفته اقدام به اخذ نوبت کرد.
 • جلوگیری از حجم تماس‌های تلفنی: بسیاری از مراجعان ترجیح می‌دهند از طریق سایت اقدام به رزرو نوبت کنند. با این کار از حجم تماس‌های تلفنی کاسته می‌شود و تمرکز بیشتری بر روی کار صورت می‌گیرد.
 • فراهم کردن رفاه حال مراجعان: سیستم نوبت‌دهی آنلاین سبب رفاه حال بیماران یا مراجعان می‌شود. چرا که برای گرفتن نوبت نیازی به مراجعه حضوری و یا تماس‌های مکرر با مرکز ندارند و میتوانند این کار را در ظرف مدت زمان کوتاهی انجام دهند.
 • قابلیت مشاهده سوابق از سوی بیمار و پزشک: در صورتی که طراحی سایت نوبت‌دهی برای مطب یا کلینیک صورت گرفته باشد، بیمار و یا پزشک میتوانند به سوابق پزشکی دسترسی داشته باشند و در زمان مورد نیاز به آن مراجعه نمایند.
 • شفاف‌سازی روند تشکیل پرونده: از دیگر مزایای طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین پزشکی، دسترسی به پرونده و شفاف‌سازی روند تشکیل پرونده است.

امکانات و بخش‌های مهم سایت نوبت‌دهی آنلاین

 

امکانات و بخش‌های مهم سایت نوبت‌دهی آنلاین

 

در طراحی سایت نوبت‌دهی باید به چندین بخش و قابلیت توجه زیادی شود. این بخش‌ها و امکانات عبارتند از:

1. پنل ثبت نام کاربر

افرادی که قصد دارند از سایت نوبت‌دهی آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنند، باید در سایت ثبت نام کرده و  اطلاعات مورد نیاز را در آن درج نمایند. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس، سن و جنسیت از جمله اطلاعات مورد نیاز برای ساخت حساب کاربری است. همچنین این افراد باید یک نام کاربری و پسورد مناسب برای خود انتخاب کنند تا از طریق آن به راحتی وارد سایت شوند.

2. فیلد جستجو

کاربران برای دسترسی به نام پزشک، تخصص، خدمات و غیره میتوانند از طریق نوار جستجو سایت اقدام نمایند. فیلد جستجو در سایت باید به صورت حرفه‌ای طراحی شود تا کاربر در مدت زمان کوتاه به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. این بخش برای اکثر سیستم‌های نوبت‌دهی آنلاین، به خصوص بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، ادارات بزرگ و موارد مشابه بسیار حائز اهمیت است. جستجوی پیشرفته در سایت سبب صرفه‌جویی در زمان کاربر و افزایش رضایت او نسبت به سامانه می‌شود.

3. اخذ نوبت در تاریخ و ساعت مورد نظر

سیستم‌های نوبت‌دهی آنلاین باید بر اساس روزهای کاری پزشک (آرایشگر، تعمیرکار و ..)، روز و ساعات را به کاربر نمایش دهند تا کاربر بر اساس آنها به انتخاب زمان مورد نظر خود بپردازد. پزشک میتواند از طریق بخش مدیریت روزهای کاری خود را مشخص کند تا بیمار محدود به رزرو نوبت در همان بازه زمانی شود.

4. پرداخت هزینه به صورت آنلاین

پس از انتخاب تاریخ و رزرو نوبت توسط کاربر، پرداخت هزینه از طریق درگاه‌های بانکی صورت می‌گیرد. پرداخت الکترونیکی باید از طریق بانک‌های عضو شتاب معتبر انجام شود و پس از آن کد رهگیری به کاربر داده شود.

5. پنل ارسال پیامک

پنل ارسال پیامک بیشتر به منظور یادآوری برای حضور به موقع در ساعت رزرو شده است. همچنین از این پنل میتوان برای اطلاع‌رسانی جهت لغو رزرو نوبت استفاده کرد.

6. صفحه راهنما

در سامانه نوبت‌دهی آنلاین بهتر است یک صفحه آموزش و راهنما در نظر گرفته شود تا نحوه ثبت نام و روش استفاده از سامانه در آن درج شود. در این صفحه باید به کلیه نکات امنیتی در زمان پرداخت الکترونیکی، نحوه پیگیری پرداخت‌های ناموفق و مواردی از این قبیل اشاره شود.

7. صفحه تماس با ما

یکی از صفحات بسیار مهم در هر سایتی، صفحه تماس با ما است. در این صفحه باید اطلاعات تماسی به صورت کامل و دقیق درج شود. شماره تماس، ایمیل، آدرس و همچنین نقشه گوگل باید در صفحه تماس با ما درج گردند. کاربر از طریق این صفحه میتواند به اطلاعات تماسی مد نظر خود دسترسی پیدا کند و با مجموعه به راحتی تماس برقرار نماید.

8. صفحه درباره ما (اطلاعات پزشک یا مرکز مربوطه)

صفحه درباره ما باید حاوی اطلاعات صحیح نسبت به پزشک یا مرکز مربوطه باشد. در صورتی که سیستم نوبت‌دهی آنلاین مخصوص یک مرکز درمانی است، نام پزشکان، سوابق کاری آنها، درجه علمی و همچنین تجهیزات و خدمات قابل ارائه در آن مرکز باید به خوبی درج شود. این موضوع در رابطه با سالن‌های زیبایی، مراکز تعمیرات و غیره هم به همین شکل است و باید اطلاعات آنها به شکل کاملی درج شود.

طراحی سایت نوبت دهی با وردپرس

طراحی سایت نوبت‌دهی میتواند به صورت اختصاصی و یا از طریق سیستم مدیریت محتوای آماده وردپرس صورت بگیرد. طراحی سایت نوبت‌دهی با وردپرس، بسیار آسان است و ظرف مدت زمان کوتاه‌تری میتواند انجام شود. دلیل آسان بودن و همچنین کوتاه بودن پروسه طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین با وردپرس به این خاطر است که میتوان از افزونه نوبت‌دهی استفاده کرده و خیلی راحت امکان رزرو نوبت به صورت آنلاین را فراهم کرد. پلاگین‌ها یا افزونه‌های نوبت‌دهی وردپرس به افراد این امکان را می‌دهند تا به راحتی و بدون هیچ دانش برنامه‌نویسی به طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین بپردازند. بسیاری از این افزونه‌ها از قابلیت ارسال اطلاعات از طریق ایمیل و پیامک برخوردار هستند و میتوانند زمان اخذ شده را به کاربر یادآوری نمایند.

طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین توسط نیکراد وب

اگر تخصصی در زمینه طراحی سایت ندارید، طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین را به یک شرکت یا تیم طراحی سایت حرفه‌ای بسپارید. طراحی این سایت‌ها نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد و باید توسط افراد کاربلد و متخصص صورت بگیرد. تیم طراحی سایت نیکراد وب با تخصص و دانش فنی بالا خود، میتواند تمامی امکانات لازم برای طراحی سایت نوبت‌دهی را در اختیار شما قرار دهد و رضایت شما را در این زمینه جلب نماید.

جمع بندی

با طراحی سایت نوبت‌دهی میتوانید پروسه اخذ نوبت از سوی کاربران را راحت‌تر نمایید و در زمان و هزینه خود و مراجعان صرفه‌جویی نمایید. برای طراحی سایت نوبت‌دهی آنلاین با کارشناسان نیکراد وب در تماس باشید تا از شرایط، هزینه و مدت زمان لازم برای طراحی آن اطلاع پیدا کنید.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x