طراحی سایت معماری

طراحی سایت معماری

معماران و طراحان داخلی با در اختیار داشتن سایت میتوانند نمونه کارهای خود را به نمایش گذاشته و مخاطبان بیشتری به دست آورند. این دسته افراد با طراحی سایت معماری قادر به گسترش کسب و کار و معرفی خدمات خود هستند و میتوانند به شهرت و اعتبار بیشتری برسند. برای طراحی سایت معماری باید به سراغ شرکت‌ها یا طراحان حرفه‌ای و مجرب رفته تا سایت به بهترین شکل مورد طراحی قرار بگیرد. شرکت نیکراد وب یکی از شرکت‌های فعال در حوزه طراحی سایت است که انواع سایت‌ را با بالاترین کیفیت طراحی می‌نماید.

مزایای طراحی سایت معماری چیست؟

با طراحی هر سایتی میتوان از مزایای زیادی بهره‌مند شد. در رابطه با سایت معماری هم به همین شکل است. معماران یا شرکت‌های معماری میتوانند با سایت به فروش و درآمدزایی زیادی برسند. در رابطه با مزایای داشتن سایت معماری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب اعتبار بیشتر در میان رقبا: با طراحی سایت معماری میتوان نسبت به بسیاری از رقبا پیشی گرفت. به خصوص اگر سایت معماری سئو و بهینه شود و به جایگاه بالایی در موتور جستجو برسد.
 • کسب شهرت و محبوبیت بیشتر: زمانی که فردی در اینترنت در جستجوی معمار و طراح داخلی است، سایت‌های رتبه بالا یا سایت‌های دارای نمونه کارهای قوی را بیشتر در اولویت قرار می‌دهد. افرادی که دارای چنین سایتی هستند، خیلی زود به شهرت و محبوبیت می‌رسند و اعتبار بیشتری پیدا می‌کنند.
 • افزایش فروش و درآمدزایی: هدف اغلب افراد از طراحی سایت، گسترش کسب و کار و درآمدزایی از طریق آن است. با طراحی سایت معماری هم میتوان به فروش و درآمدزایی بیشتر خود کمک کرد. چرا که از طریق سایت میتوان میزان بازدیدکنندگان را افزایش داده و مشتریان زیادی از اقصی نقاط کشور پیدا کرد. حتی امکان پیدا کردن مشتریان خارجی از طریق سایت‌های دو زبانه فراهم است.

مهمترین بخش‌ سایت معماری

 

مهمترین بخش‌ سایت معماری

 

در رابطه با مهمترین بخش در سایت معماری باید بیان کنیم که بخش یا صفحه معرفی پروژه‌ها از مهمترین صفحات آن است. صفحه معرفی پروژه جایی است که معمار باید تمام پروژه‌ها و نمونه‌ کارهای خود را در داخل آن قرار دهد تا مخاطب با مراجعه به آنها از نحوه کار، سبک کاری و حرفه‌ای بودن معمار مطلع شود. هر چقدر در این صفحه پروژه‌های بزرگتر، زیباتر و صاحب نام‌تر قرار داشته باشد، اعتبار سایت و شرکت معماری بیشتر می‌شود. در صفحه پروژه‌ها میتوان در کنار قرار دادن تصاویر و توضیحات، از محتواهای دیگری هم استفاده کرده و از این طریق گیرایی صفحه را بیشتر کرد. از جمله:

 • توضیح روند پیشرفت پروژه
 • چالش‌های پروژه و راه حل‌های استفاده شده
 • ابعاد کار، متراژ سطح، متریال مصرفی و …
 • نمایش یک یا چند تور مجازی از پروژه در صفحه
 • نمایش ماکت پروژه تصویربرداری شده به صورت 360 درجه با قابلیت چرخش
 • افتخارات کسب شده از پروژه همچون رتبه‌ها، تقدیر نامه‌ها یا جوایز

محصولات و خدمات پرطرفدار در سایت معماری

برخی خدمات و محصولات در شرکت‌های معماری از تقاضای بیشتری برخوردار هستند و پتانسیل فروش بالایی در سایت دارند. از جمله این موارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات طراحی معماری: بسیاری از بازدیدکنندگان برای پیدا کردن افراد متخصص جهت طراحی فضاهای مسکونی، تجاری یا اداری خود به سایت معماری مراجعه می‌کنند. برای همین بهتر است فرآیند طراحی، میزان تخصص و پروژه‌های موفق خود را در این سایت برجسته کرده تا مشتریانی که به دنبال خدمات طراحی معماری هستند، خیلی راحت به آن دسترسی پیدا کنند.
 • متدهای طراحی پایدار: از آنجایی که در حال حاضر بر روی پایداری و شیوه‌های سازگار با محیط زیست تاکید زیادی می‌شود، ارائه راه حل‌های طراحی پایدار میتواند برای بسیاری از مشتریان جذاب و قابل توجه باشد. برای همین اگر شرکت در زمینه سیستم‌های انرژی کارآمد، شیوه‌های ساختمان سبز و مواردی از این قبیل تخصص دارد، امکان نمایش آنها در سایت نیز وجود دارد.
 • مرمت‌های تاریخی: د صورتی که شرکت معماری در زمینه حفاظت و مرمت‌های تاریخی تخصص داشته باشد، میتوان این حوزه را نیز در سایت برجسته کرد. بر این اساس میتوان پروژه‌های مرمت گذشته را در سایت به نمایش گذاشته تا مشتریانی که به دنبال چنین خدماتی هستند به راحتی به شرکت دسترسی پیدا کنند.
 • مشاوره برنامه‌ریزی و توسعه شهری: علاوه بر موارد اشاره شده میتوان بر روی مشاوره برنامه‌ریزی شهری و طراحی شهر هوشمند در سایت تاکید کرده و پروژه‌های موفق خود را معرفی کرد.

نکات مهم در طراحی سایت معماری

 

نکات مهم در طراحی سایت معماری

 

طراحی سایت معماری همچون هر سایت دیگری نیاز به توجه به نکات و رعایت کردن موارد خاصی دارد. طراحان با در نظر گرفتن این نکات میتوانند طراحی سایت معماری را به بهترین شکل انجام داده و سبب تمایز سایت با دیگر سایت‌ها در این حوزه شوند.

 • توجه به گرافیک سایت معماری: گرافیک سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و میتواند سبب جذب و یا دفع مخاطب شود. طراح سایت باید به گرافیک سایت معماری توجه کرده و آن را به بهترین شکل ارائه نماید. گرافیک سایت معماری بیانگر سلیقه معمار یا شرکت معماری است. بر این اساس باید به اصول طراحی تجربه کاربری (UX)، مباحث روانشناسی و انتخاب پالت رنگی مناسب توجه شود. همچنین فونت و تایپوگرافی در این سایت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • تصاویر با کیفیت: برای به نمایش گذاشتن کارها و پروژه‌ها باید از تصاویر با کیفیتی استفاده شود. هر چقدر تصاویر مورد استفاده کیفیت و رزولوشن بالاتری داشته باشند، بیشتر مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند.
 • در نظر گرفتن خلاقیت: طراحان داخلی و معمارانی که خلاقیت زیادی دارند، بیشتر در ذهن مخاطب ماندگار می‌شوند. چنین افرادی میتوانند در سایت معماری خود نیز خلاقیت به خرج داده و سبب قوت بخشیدن به آن شوند.
 • ریسپانسیو بودن سایت: سایت معماری باید به صورت ریسپانسیو یا واکنش‌گرا طراحی شود تا در هر پلتفرم و دستگاهی به درستی نمایش داده شود. از آنجایی که در حال حاضر کاربران موبایلی بیش از قبل شده‌اند، باید به نمایش صحیح سایت معماری در دستگاه‌های موبایل اهمیت زیادی داده شود. در غیر این صورت بسیاری از کاربران به ترک سایت پرداخته و موجب تاثیرات منفی بر روی سئوی سایت معماری می‌شوند.
 • سرعت مطلوب: یکی از عوامل موثر بر روی تجربه کاربری قوی، سرعت مطلوب دسترسی به اطلاعات سایت است. سایت معماری باید از سرعت مناسبی برخوردار بوده و به شکل بهینه‌ای طراحی شود. برای همین توجه به عواملی همچون سایز و حجم تصاویر، ویدیوها و غیره مهم است. همچنین جهت افزایش سرعت سایت معماری باید به هاست قوی، فعالسازی کش و مواردی از این دست توجه گردد.

محتوای وب سایت معماری

 

محتوای وب سایت معماری

1. صفحه خدمات و محصولات

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، صفحه معرفی خدمات و محصولات از مهمترین بخش‌های سایت معماری است. در این صفحه میتوان تمام پروژه‌ها و نمونه کارهای خود را قرار داده تا مخاطب به راحتی به آنها دسترسی پیدا کند. صفحه خدمات و پروژه‌ها در سایت معماری از اهمیت زیادی برخوردار است و میتواند منجر به جذب مشتریان بالقوه شود.

2. صفحه درباره ما

در صفحه درباره ما سایت معماری میتوان اطلاعات مهمی راجع به خدمات، محصولات، پیشینه و تاریخچه فعالیت شرکت معماری درج کرد. پیام اصلی این صفحه باید تفهیم خدمات یا محصولات معماری باشد. در واقع صفحه درباره ما وب سایت معماری، نشانگر ماهیت بیزینس و هویت برند است. بر این اساس باید به معرفی کامل شرکت، کادر فنی و تخصصی شرکت، سوابق کاری، افتخارات، تایم لاین شرکت و مواردی از این دست پرداخته شود.

3. صفحه تماس با ما

صفحه یا بخش دیگری که در وب سایت معماری اهمیت زیادی دارد، صفحه تماس با ما است. مخاطبان برای برقراری تعامل با شرکت نیاز به اطلاعات تماسی صحیح و درست دارند. برای همین این صفحه باید حاوی اطلاعاتی همچون شماره‌های تماس، آدرس ایمیل، آدرس دفتر معماری، آدرس شبکه‌های مجازی و غیره باشد. درج لوکیشن دفتر معماری در این صفحه هم راه خوبی برای به نمایش گذاشتن موقعیت شرکت است.

4. پرسش‌های متداول

بسیاری از کاربران با سوالات مبهمی در زمینه نحوه کار شرکت، چارچوب زمانی، برآورد هزینه و غیره مواجه هستند. این سوالات را میتوان در صفحه‌ای تحت عنوان صفحه پرسش‌های متداول قرار داده و به تمامی آنها پاسخ داد. برای این که بتوان این صفحه را به بهترین شکل ارائه کرد، بهتر است در ابتدا به یادداشت سوالات اولیه از دید مشتریان پرداخته شود. این صفحه نه تنها میتواند به بسیاری از سوالات بازدید کننده پاسخ دهد، بلکه میتواند سبب افزایش ماندگاری مخاطب در سایت و افزایش ترافیک سایت شود.

5. محتوا و مقالات

درج محتوای یونیک و جذاب در حوزه معماری میتواند منجر به افزایش تعداد مخاطبان و بهبود رتبه سایت شود. افرادی که از سایت معماری برخوردار هستند، میتوانند به درج اخبار و رویدادهای روز معماری، تکنیک‌های طراحی و ساخت فضای معماری و مواردی از این دست بپردازند و مخاطبان بیشتری را به دست آورند. محتواهای سایت میتواند به صورت متنی، ویدیویی و یا اینفوگرافیک باشد.

جمع بندی

سایت معماری برای شرکت‌های معماری و معماران و طراحان داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. با چنین سایتی میتوان نمونه کارها را به راحتی به نمایش گذاشته و منجر به جذب مشتریان بیشتر شد. برای طراحی سایت معماری میتوانید از خدمات طراحی سایت شرکت نیکراد وب استفاده نمایید. شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های طراحی سایت در تهران است که طراحی انواع سایت را ظرف مدت زمان کوتاه با بهترین قیمت انجام می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x