طراحی سایت بانک چه امکاناتی دارد؟

طراحی سایت بانک و امکانات مهم برای آن

طراحی سایت بانک، از مهمترین و پرچالش‌ترین طراحی‌های سایت به حساب می‌آید و برای این کار باید از افراد یا تیم‌های طراحی متخصص کمک گرفته شود. در طراحی سایت بانک باید به موارد زیادی اعم از امنیت سایت توجه کرده تا سایت در بهترین حالت طراحی شود. در ادامه به بررسی بیشتر امکانات مورد نیاز در طراحی سایت بانک پرداخته و با نکات مهم در این رابطه آشنا خواهیم شد.

طراحی وب سایت بانک و موسسات مالی

در حال حاضر بانک‌ها و موسسات مالی زیادی در کشور در حال فعالیت هستند که هر یک از این بانک‌ها و موسسات شامل چندین شعبه می‌باشند. حال برای مسائل امنیتی و جلوگیری از هک شدن، هر بانک باید تنها از یک سایت برخوردار باشد و تمامی شعب امور خود را از طریق همان وب سایت انجام دهند. البته هر شعبه از بانک هم میتواند برای تبلیغ امور خود، به طور جداگانه به طراحی سایت بانک بپردازد. با این حال در این شرایط باید توجه شود که اختلاف و تفاوتی میان سایت اصلی بانک و سایت جدید وجود نداشته باشد و خدمات ارائه شده در سایت جدید به عنوان خدمات فرعی در نظر گرفته شوند. این موضوع باعث می‌شود تا رفاه بیشتری برای کاربران و مشتریان بانک فراهم شود.

با طراحی تخصصی سایت بانک میتوان به بهبود کیفیت خدمات خود پرداخته و در میان کاربران بیشتر دیده شد. همچنین طراحی سایت بانک موجب جلب رضایت کاربران بیشتری می‌شود و به آنها امکان دسترسی به برخی از خدمات غیر حضوری بانک داده می‌شود. پس به طراحی وب سایت بانک توجه ویژه‌ای داشته باشید و حتما از افراد متخصص در این امر برای طراحی سایت کمک بگیرید.

مزایای طراحی سایت بانک چیست؟

 

مزایای طراحی سایت بانک چیست؟

 

طراحی هر سایتی با مزایای زیادی همراه است که از جمله مهمترین آنها باید به در دسترس بودن و در معرض دید بودن اشاره کرد. طراحی سایت بانک هم مزایای زیادی دارد که در اینجا به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • جذب مشتریان و مخاطبان بیشتر: با طراحی سایت بانکی میتوان مشتریان بیشتری پیدا کرده و مخاطبان هدف بیشتری را جذب کرد.
 • آگاهی مراجعان از ساعات کاری و شیوه کاری بانک: در سایت بانک میتوان اطلاعاتی در رابطه با شعبه و ساعات کاری آن درج کرد. این باعث می‌شود تا مشتریان بانک از زمان مراجعه به بانک مطلع شوند و زمان خود را مدیریت نمایند.
 • امکان برقراری ارتباط آنلاین با کاربران: با طراحی سایت بانک میتوان به برقراری ارتباط با کاربران به طور آنلاین پرداخته و به سوالات آنها پاسخ داد.
 • انجام برخی از امور به صورت غیر حضوری: برخی از امور بانکی را میتوان از طریق سایت بانک ارائه کرده و با این کار در وقت افراد صرفه جویی کرد.
 • تبلیغات موثرتر و ارزان‌تر: از طریق سایت بانکی میتوان خدمات خود را به خوبی معرفی کرده و دیگر نیازی به تبلیغات سنتی همچون استفاده از بیلبوردها و پرداخت هزینه‌های بالا برای آنها نداشت.

ویژگی‌های طراحی سایت بانک

در رابطه با ویژگی‌ها و خصوصیات مهم در طراحی سایت بانک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. طراحی ریسپانسیو سایت بانک

یکی از مواردی که در طراحی سایت حرفه‌ای اهمیت دارد، توجه به ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن سایت است. این یعنی سایت باید از نمایش صحیح در پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف نظیر گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ برخوردار باشد. از آنجایی که امروزه بیشتر مخاطبان از گوشی موبایل استفاده می‌کنند، سایت بانکی باید از نمایش صحیحی در این دستگاه‌ها برخوردار باشد و هیچ مشکلی نداشته باشد. در غیر این صورت مخاطب خیلی زود سایت را ترک کرده که این موضوع روی سئوی سایت بانک تاثیر منفی می‌گذارد.

 

2. طراحی گرافیک UI و UX اختصاصی

 

طراحی گرافیک UI و UX اختصاصی

 

دو مقوله بسیار مهم در طراحی سایت، UI و UX است. در طراحی سایت بانکی نیز این موارد اهمیت دارند و باید با توجه به سلیقه کارفرما و همچنین در نظر گرفتن مخاطب، به طراحی گرافیکی سایت پرداخته شود. این باعث می‌شود تا طراحی سایت به بهترین شکل ممکن انجام شود و محصول خروجی همان چیزی شود که در نظر کارفرما بوده است. طراحی UX سایت بانک اهمیت زیادی در جذب مشتری یا کاربر سایت دارد. زیرا این موضوع بر روی تجربه یکپارچه و لذتبخش کاربر در هنگام تعامل با سایت تاثیر دارد. بر همین اساس باید به مواردی چون استفاده از فونت مناسب و خوانا، طرح‌های رنگی با کنتراست بالا و ناوبری قابل دسترسی برای کلیه کاربران توجه گردد.

3. سئو و بهینه سازی سایت بانک

برای اینکه بتوان از سایت بهترین استفاده را کرده و در صدر موتور جستجوی گوگل قرار گرفت، طراحی سایت به تنهایی کافی نبوده و باید در کنار آن به سئوی سایت نیز توجه شود. برای این کار هم باید ساختار سایت طبق استانداردهای موجود طراحی شود و تمام تکنیک‌های سئو در آن پیاده‌سازی شود. همچنین برای افزایش رتبه سایت و کسب نتایج بهتر در موتور جستجوی گوگل، باید از محتواهای جذاب و یونیک برای آن استفاده کرد.

مهمترین امکانات طراحی سایت بانک چیست؟

سایت بانکی باید از امکانات خاصی برخوردار باشد که این موارد باید هنگام طراحی سایت در نظر گرفته شوند. در رابطه با امکانات طراحی سایت بانک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت نام آنلاین کاربران: کاربران یا مشتریان بانک باید بتوانند در سایت بانک ثبت نام کنند تا به برخی از خدمات غیر حضوری آن دسترسی پیدا کنند. برای همین در نظر گرفتن امکان ثبت نام آنلاین برای کاربران اهمیت زیادی دارد. همچنین میتوان برای هر کاربر یک سطح دسترسی تعریف کرده و مشتریان خاص را از سایر مشتریان تفکیک کرد.
 • بخش تالار گفتگو برای کاربران سایت: از دیگر امکانات سایت بانکی میتوان به بخش تالار گفتگو اشاره کرد. در این بخش کاربران میتوانند با هم به گفتگو بپردازند و در رابطه با خدمات و تسهیلات بانکی به تبادل اطلاعات بپردازند.
 • جستجوی پیشرفته در سایت: یکی از امکانات مهم در هر سایتی، جستجوی پیشرفته است. در سایت بانکی نیز باید امکان جستجوی پیشرفته در نظر گرفته شود تا کاربر بتواند به خدمات و موضوع مورد نظر خود سریعتر دسترسی پیدا کند.
 • بخش وبلاگ برای درج مطالب آموزشی: در بخش وبلاگ یا اخبار سایت بانک میتوان به درج مطالب آموزشی پرداخته و از این طریق کاربران بیشتری را به سایت جذب کرد. در این رابطه هم میتوان به درج مطالبی پیرامون انواع تسهیلات بانکی و شرح خدمات بانکی اشاره کرد. هر چقدر موضوعات متنوع‌تر و یونیک‌تر باشند، بر روی سئوی سایت تاثیر مثبتی گذاشته می‌شود.
 • امکان بکاپ‌گیری از سایت: سایت بانک باید از قابلیت پشتیبان‌گیری یا بکاپ از محتوای وب سایت برخوردار باشد تا در شرایط مورد نیاز بتوان از اطلاعات و محتویات موجود در آن بکاپ تهیه کرد.
 • اپلیکیشن حرفه‌ای در کنار طراحی سایت: برخی از بانک‌های کشور در کنار طراحی سایت، به طراحی اپلیکیشن نیز می‌پردازند تا در صورت در دسترس نبودن هر یک از آنها، بتوان از دیگری استفاده کرد. در صورتی که بانک از اپلیکیشن برخوردار باشد، باید لینک دانلود آن را در سایت بانک قرار داده تا مشتری بتواند به راحتی آن را دانلود نماید.
 • امنیت سایت: امنیت سایت بانک بسیار مهم است و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود. برای افزایش امنیت کاربران سایت میتوان از روش‌های ورود و احراز هویت امن، رمزگذاری SSL و نمایش پیام‌ها و نکات امنیتی استفاده کرد.
 • درباره ما: بخش درباره ما در بسیاری از سایت‌ها از جمله سایت بانکی اهمیت دارد. در این بخش از سایت بانکی میتوان تاریخچه تاسیس بانک، نمودار سازمانی و واحدهای سازمانی را قرار داده و در رابطه با سیاست‌ها و اهداف بانک به زبان ساده و قابل فهم مشتری صحبت کرد. همچنین در بخش درباره ما سایت بانک میتوان به منشورهای اخلاقی و ارائه اطلاعات زمان‌بندی کاری در شعب اشاره کرد.
 • ارائه خدمات غیر حضوری: در سایت بانک باید یک سیستم نیز برای فروش آنلاین یا ارائه خدمات آنلاین در نظر گرفت تا مشتریان بتوانند برخی از امور بانکی را از این طریق به راحتی انجام دهند.

طراحی سایت بانک توسط تیم نیکراد وب

 

طراحی سایت بانک توسط تیم نیکراد وب

 

برای طراحی سایت بانک بهتر است از تیم‌های طراحی سایت حرفه‌ای کمک بگیرید تا سایت به بهترین شکل ممکن طراحی و راه اندازی شود. شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های طراحی سایت در تهران است که طراحی سایت را در کوتاهترین زمان ممکن و با بهترین امکانات انجام می‌دهد. بر این اساس جهت طراحی سایت بانک میتوانید از این تیم تخصصی کمک بگیرید و سایت خود را با بهترین امکانات تحویل بگیرید. شرکت نیکراد وب به صورت تخصصی به طراحی سایت پرداخته و موارد امنیتی را در آن لحاظ می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین اطلاع از هزینه طراحی سایت بانک، میتوانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

طراحی سایت بانک نیاز به یک سری امکانات دارد که در متن به بیشتر آنها اشاره کردیم. با توجه به امکانات لازم در سایت بانکی، میتوان بهترین وب سایت بانک را طراحی کرده و از آن بهترین استفاده را کرد. همچنین در کنار توجه به امکانات و ویژگی‌های لازم، باید به مباحث امنیتی نیز توجه کرده تا از این طریق موجب جلب اعتماد کاربران بیشتری شد. در این رابطه هم میتوان به ارائه سیاست‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی و ارائه اطلاعات شفاف در رابطه با تاریخچه و رهبری بانک اشاره کرد.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x