برترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

برترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

در دنیایی که فناوری با سرعتی خیره‌کننده به جلو حرکت می‌کند، یک نیروی انقلابی به نام هوش مصنوعی (AI) در حال تغییر شکل ساختار تولید محتواست و برای تولیدکنندگان محتوا این تغییر پویا مجموعه‌ای متنوع از ایده‌ها را به وجود می‌آورد. در واقع 79 درصد از بازاریابان موافق هستند که هوش مصنوعی مولد، می‌تواند کیفیت محتوایی را که ایجاد می کنند بهبود بخشد. به همین دلیل در این مقاله، سفری هیجان‌انگیز را آغاز می‌کنیم و به بررسی 10 ابزار برتر هوش مصنوعی در سال 2024 که تاثیر بسزایی در تولید محتوا داشته‌اند خواهیم پرداخت.

تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی

هنگام تولید محتوا، هوش مصنوعی به طور یکپارچه فناوری و خلاقیت را باهم ترکیب کرده و ابزارهای پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد. از طرفی پذیرش هوش مصنوعی ناشی از تمایل به کسب نتایج متفاوت است و تولیدکنندگان محتوا را از انجام امور تکراری دور می‌کند.

فراتر از متن، هوش مصنوعی بر داستان‌گویی بصری نیز تأثیر می‌گذارد و طراحان گرافیک از هوش مصنوعی برای تولید گرافیک‌ها و تصاویر خیره‌کننده استفاده می‌کنند.

بنابراین، وجود ابزارهای مشترک میان انسان و هوش مصنوعی همکاری بین آنها را برجسته نموده، کارایی را افزایش می‌دهد و باعث تقویت نوآوری می‌شود.

مزایای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا

استفاده از هوش مصنوعی در همه زمینه‌ها از جمله تولید محتوا از مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به توضیح برخی از آنها خواهیم پرداخت:

 • کارایی و صرفه جویی در زمان
 • فرایندهای تولید محتوا را تسریع می‌کند.
 • با خودکار کردن کارهای تکراری زمان بیشتری را برای ایده‌پردازی به تولیدکننده محتوا می‌دهد.
 • افزایش خلاقیت
 • پیشنهادهای نوآورانه و دیدگاه‌های جایگزین را ارائه می‌دهد.
 • با ارائه ایده‌های متنوع امکان خلاقیت پردازی را برای کاربران فراهم می‌نماید.
 • سازگاری در میان محتوا
 • یکنواختی لحن و سبک محتوا را تضمین می‌کند.
 • هویت برند را تقویت نموده و همچنین انسجام محتوا را نیز حفظ می‌کند.
 • بینش داده‌محور
 • مجموعه‌داده‌های گسترده‌ای را برای بینش ارزشمند مخاطبان تجزیه‌وتحلیل می‌کند.
 • کمک می‌کند تا استراتژی‌های محتوا بر اساس ترجیحات مخاطبان تنظیم شود.
 • تولید محتوای چندوجهی
 • محتوای بصری، صوتی و تصویری تولید می‌کند.
 • محتوای متنوع و جذاب را در چندین پلتفرم فعال می‌کند.
 • سازگاری با روندها
 • به‌سرعت با روندهای در حال ظهور و تغییرات در رفتار کاربر سازگار می‌شود.
 • تضمین می‌کند که محتوا به‌روز و مرتبط باقی می‌ماند.
 • دسترسی بهبودیافته
 • تولید محتوا را برای افراد با سطوح مهارت‌های مختلف قابل‌دسترس‌تر می‌کند.
 • باعث پیشرفت و بهبود کاری تولیدکنندگان محتوا می‌شود.
 • شخصی‌سازی در مقیاس
 • ایجاد محتوای شخصی شده را برای ترجیحات فردی فعال می‌کند.
 • تعامل کاربر را افزایش داده و موجب تقویت ارتباطات می‌شود.
 • یادگیری و بهبود مستمر
 • ابزارها از تعاملات و بازخورد کاربر یاد می‌گیرند.
 • بهبود مستمر و ارتباط را در طول زمان تضمین می‌کند.
 • ارائه راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه
 • فرایندها را ساده می‌کند، کار دستی را کاهش می‌دهد.
 • امکان تخصیص منابع استراتژیک و بازگشت سرمایه را فراهم می‌نماید.

 

مزایای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا

بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

1. AIContentfy

در عصر دیجیتال امروزی، کسب‌وکارها باید یک جریان ثابت از محتوای جذاب ایجاد کنند تا به‌روز و رقابتی بمانند. بااین‌حال، تولید محتوا می‌تواند فرایندی زمان بر و پرهزینه باشد. اینجاست که AIContentfy وارد می‌شود. یک ابزار ایجاد محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد محتوای با کیفیت بالا را سریع و کارآمد تولید کنند. AIContentfy از الگوریتم‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی (NLP) و مدل‌های یادگیری ماشین (ML) برای تولید محتوای سفارشی‌سازی شده برای نیازهای یک کسب‌وکار استفاده می‌کند. این ابزار می‌تواند انواع مختلفی از محتوا، از جمله مقالات و پست‌های وبلاگ ایجاد کند. کاربران می‌توانند لحن، سبک و مخاطب موردنظر خود را مشخص کنند و این ابزار، محتوایی را تولید می‌کند که با این معیارها مطابقت داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای AIContentfy این است که می‌تواند بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) را بهبود بخشد. همچنین این ابزار می‌تواند محتوایی تولید کند که شامل کلمات کلیدی و عبارات مرتبط باشد تا کسب‌وکارها بتوانند در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بالاتری کسب کنند.

 

AIContentfy

2. Grammarly

Grammarly یک دستیار نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کاربران کمک می‌کند محتوای بدون خطا، زیبا و مؤثر تولید کنند. این ابزار با الگوریتم‌های پیچیده خود، بیش از 400 نوع خطا را از جمله دستور زبان، املا، علائم نگارشی و ساختار جمله در نوشتار بررسی می‌کند.

همچنین Grammarly به‌عنوان افزونه مرورگر یا برنامه دسکتاپ موجود است و به طور یکپارچه با واژه‌پردازهای محبوب مانند Microsoft Word، Google Docs و Outlook ادغام می‌شود.

 

Grammarly

3. Yoast SEO

Yoast SEO یک افزونه قدرتمند وردپرس است که به سازندگان محتوا کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای آنها برای موتورهای جستجو بهینه شده است. این افزونه ابزارهای لازم را برای کمک در بهبود عناصری مانند توضیحات و عناوین متا، کلمات کلیدی متا، خوانایی و ساختار محتوا فراهم می‌کند. همچنین از یک سیستم چراغ‌راهنمای ساده اما قدرتمند بهره می‌برد که به شما اطلاع می‌دهد که آیا محتوا الزامات SEO را برآورده می‌نماید یا خیر.

یکی از قدرتمندترین ویژگی‌های افزونه Yoast SEO توانایی ایجاد و تجزیه‌وتحلیل نقشه سایت XML به‌صورت خودکار است. این ویژگی به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می‌کند تا ساختار وب‌سایت را بهتر درک نموده و رتبه‌بندی محتوای آنها را آسان‌تر می‌کند.

 

Yoast SEO

4. Wordsmith

Wordsmith یک ابزار هوش مصنوعی است که از تولید زبان طبیعی (NLG) برای تولید نوشتاری شبیه انسان استفاده می‌کند. این ابزار در کنار پردازش حجم زیادی از داده‌ها و ارائه خلاصه نوشتاری آنها می‌تواند به طور خودکار داستان‌هایی را بر اساس داده‌ها تولید کند و کاربران را قادر می‌سازد تا محتوای مرتبط و شخصی شده را در مقیاس ارائه دهند.

 

Wordsmith

5. Acrolinx

Acrolinx یک ابزار هوش مصنوعی است که به توسعه محتوای با کیفیت بالا، سازگار و بدون خطا کمک می‌کند. این برنامه، راهنمایی و توصیه‌هایی را به نویسندگان و سازندگان محتوا ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که نوشته‌های آنها با دستورالعمل‌های لازم هماهنگ است. Acrolinx مسائل مهم زبان، مانند گرامر معیوب، متن تکراری، یا اصطلاحات تخصصی را برجسته نموده و همچنین پیشنهادهایی در مورد ارتقا محتوا ارائه می‌دهد. همچنین این ابزار دارای یک فناوری یکپارچه‌سازی منحصربه‌فرد است که به آن اجازه می‌دهد با پلتفرم‌های مختلف ایجاد محتوا مانند مجموعه Microsoft Office، Adobe InCopy و FrameMaker ادغام شود.

 

Acrolinx

6. ابزار استراتژی محتوای Hubspot

Hubspot یک نرم افزار بازاریابی، فروش و خدمات است که به رشد کسب و کار‌ها کمک می کند و ابزار استراتژی محتوای Hubspot یکی از اجزای نرم افزار آن است. به طور کلی، ابزار استراتژی محتوای Hubspot یک نرم‌افزار قدرتمند هوش مصنوعی است که می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا با ساده نمودن فرایند تولید و افزایش دید آنلاین یک استراتژی محتوای مؤثر ایجاد کنند.

 

ابزار استراتژی محتوای Hubspot

7. Hootsuite Insights

Hootsuite Insights یک ابزار تجزیه‌وتحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی است که بر اساس اطلاعات عملکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان طراحی شده است. این ابزار با جمع‌آوری داده‌ها از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف مانند توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک و لینکدین عمل نموده و سپس آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند تا گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی جامعی را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد.

یکی از ویژگی‌های برجسته Hootsuite Insights سهولت استفاده از آن است. رابط بصری به مشاغل اجازه می‌دهد تا به‌راحتی گزارش‌ها و تجزیه‌وتحلیل‌ها را با استفاده از معیارهای سفارشی تولید کنند. این گزارش‌ها را می‌توان برای ردیابی شاخص‌های کلیدی عملکرد رسانه‌های اجتماعی خاص، مانند تعامل، دسترسی، و برداشت‌ها تنظیم کرد.

 

Hootsuite Insights

8. Acquisio

Acquisio یک پلتفرم تبلیغاتی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال خود را در کانال‌های مختلف مانند Google Ads، Bing Ads، Facebook و Instagram ایجاد و مدیریت کنند. همچنین این پلتفرم از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی و بهبود عملکرد آنها در طول زمان استفاده می‌کند. یکی از ویژگی‌های Acquisio سیستم مدیریت پیشنهادها و بودجه آن است که به طور خودکار پیشنهادهایی را برای هر آگهی تنظیم می‌کند تا اطمینان حاصل شود که آنها به اهداف عملکرد خود می‌رسند. این به کسب‌وکارها کمک می‌کند در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنند و همچنین نتایج بهتری را از هزینه تبلیغات خود به دست آورند.

 

Acquisio

9. Zest

Zest یک افزونه رایگان کروم است که به طور خاص برای تولیدکنندگان محتوا طراحی شده است. این ابزار کاربران را قادر می‌سازد تا به‌راحتی موضوعات خاص را جستجو کنند تا بتوانند به‌سرعت اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کنند.

 

Zest

10. Jasper

جاسپر یک ابزار هوش مصنوعی است که برای کمک به کسب‌وکارها طراحی شده است تا عملیات پشتیبانی مشتری خود را ساده کنند. این پلتفرم از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای درک سؤالات مشتری و ایجاد پاسخ‌های دقیق استفاده می‌کند. همچنین به طور خاص برای ارائه پشتیبانی شخصی به مشتریان از طریق کانال‌های مختلف مانند ایمیل، چت، رسانه‌های اجتماعی و غیره در نظر گرفته شده است.

 

Jasper

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x