سئو ارزان

سئو ارزان

سئو به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو همچون گوگل است. بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، منجر به افزایش ترافیک و افزایش کیفیت و رضایت بازدیدکنندگان از سایت می‌شود. با سئوی اصولی میتوان سایت را به صفحات اول موتور جستجوی گوگل رسانده و از این طریق مخاطبان و کاربران بیشتری را جذب سایت کرد. در ادامه با سئو و تکنیک‌های سئو ارزان آشنا خواهیم شد.

سئوی سایت و انواع آن

سئو SEO مخفف Search Engine Optimization و به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. همانطور که اشاره کردیم سئوی خوب میتواند منجر به بهبود کیفیت و کمیت ترافیک سایت شود و مخاطبان بیشتری را وارد سایت نماید. با استفاده از تکنیک‌های سئو میتوان به رتبه‌های بالاتر در موتور جستجوی گوگل دست پیدا کرده و خود را به صفحات اول آن رساند. رتبه‌بندی بالا در موتور جستجو میتواند منجر به افزایش ترافیک سایت شود. حال سئوی سایت شامل سئوی داخلی و سئوی خارجی است که هر یک شامل روش‌های خاصی می‌باشند:

 • سئوی داخلی یا On-page SEO: سئوی داخلی بر روی بهینه کردن ساختار داخلی سایت برای موتورهای جستجو تمرکز دارد.
 • سئوی خارجی یا Off-page Seo: این سئو شامل فعالیت‌هایی در خارج از سایت به منظور ارتقای رتبه و بهینه‌سازی سایت است. از جمله فعالیت‌های سئوی خارجی میتوان به لینک‌دهی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، فروم‌ها و … اشاره کرد.

باید اشاره شود که سئو و بهینه‌سازی سایت، یک فرآیند زمان‌بر است و نیاز به یک تیم حرفه‌ای و دقیق دارد. سئوسازی یک نوع بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شود و میتواند تاثیرات بسیار بهتری نسبت به بازاریابی‌های سنتی و تبلیغاتی داشته باشد. چرا که اگر سایت در سئوی کلمات کلیدی تقویت شود، ماندگاری بیشتری نسبت به روش‌هایی چون ایمیل مارکتینگ و تبلیغات اینترنتی پیدا می‌کند. با سئوی داخلی و خارجی سایت میتوان سایت را از هر نظر تقویت کرده تا موتورهای جستجویی چون گوگل بتوانند محتوای سایت را بخوانند و سایت را به کاربران هدف نمایش دهند.

چرا به سئو نیاز است؟

 

چرا به سئو نیاز است؟

 

با گسترش تکنولوژی و اینترنتی شدن بسیاری از خدمات، تعداد وب سایت‌ها هم رو به افزایش است. به طوری که بسیاری از کسب و کارهای سنتی هم به سراغ طراحی سایت می‌روند تا از این طریق بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند. حال برای اینکه بتوان توسط بازدیدکنندگان بیشتری دیده شده و از رقبای خود پیشی گرفت، نیاز به سئو سایت است. در واقع بدون سئو نمیتوان به صفحات ابتدایی و رتبه‌های بالای گوگل به راحتی دست پیدا کرد. با تکنیک‌های اصولی سئو و سئوی کلاه سفید میتوان خیلی سریعتر به نتیجه مدنظر دست پیدا کرده و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب سایت کرد. همین امر روی تبدیل شدن بسیاری از کاربران به مشتریان بالقوه و افزایش فروش و گسترش کسب و کار تاثیر می‌گذارد. پس با بهینه‌سازی سایت میتوانید به درآمد بیشتری برسید و خیلی زود اعتبار بالایی میان رقبای خود در بازار کسب کنید.

فعالیت‌های مرتبط با سئوی داخلی

 • استراتژی انتخاب کلمات کلیدی مناسب: با توجه به حوزه فعالیت هر وب سایتی باید کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده و میزان رقابت بر روی کلمات را بررسی کرد.
 • محتوای مناسب و افزایش کیفیت آنها: محتوای سایت تاثیر زیادی روی سئوی آن دارد. در اصل موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی صفحات، به محتوای درج شده در آن نگاه ویژه‌ای دارند.
 • کدنویسی سایت: بهینه کردن کدنویسی سایت مسئله مهمی است و میتواند روی سرعت بارگذاری سایت و در نتیجه بهبود رتبه سایت تاثیر مثبتی بگذارد.
 • افزایش سرعت بارگذاری سایت: سرعت سایت با توجه به مواردی چون استفاده از هاست پرسرعت، فعال کردن کش، فشرده‌سازی، کاهش حجم تصاویر و محتواهای تصویری و … میتواند افزایش پیدا کند.
 • افزایش امنیت و رفع باگ‌های موجود: با افزایش امنیت سایت و رفع هرگونه باگ و خطایی میتوان منجر به بهبود رتبه سایت و سئوی آن شد.

فعالیت‌های مرتبط با سئوی خارجی

 • لینک بیلدینگ و لینک‌سازی‌ اصولی: لینک بیلدینگ از مهمترین و سخت‌ترین امور سئوی خارجی است. به طوری که متخصصان سئو زمان زیادی را صرف لینک‌سازی‌های دقیق و هدفمند می‌کنند.
 • رپورتاژهای حرفه‌ای: با انتشار رپورتاژ آگهی میتوان منجر به گرفتن بک لینک و بهبود سئوی خارجی سایت شد.
 • فعالیت‌های مفید در شبکه‌های اجتماعی: با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب و معتبر و لینک کردن آنها به سایت، میتوان به بهبود سئوی سایت خود کمک کرد.

آیا میتوان رتبه سایت را با سئوی ارزان ارتقا داد؟

 

آیا میتوان رتبه سایت را با سئوی ارزان ارتقا داد؟

 

فعالیت‌های سئو برای تمام مدیران وب سایت‌ها اهمیت دارد. بسیاری از این افراد تمایل دارند سئوی سایت را با هزینه کمتری انجام دهند و زودتر به نتیجه مورد نظر خود برسند. اما باید اشاره شود که برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر در موتور جستجوی گوگل، نیاز به صرف هزینه است. بسته به نوع سایت و رقبای موجود، هزینه سئو متغیر است و در برخی مواقع بسیار زیاد و در برخی مواقع کمتر و قابل مدیریت است. با این حال فاکتورها و تکنیک‌هایی وجود دارد که میتواند به سئو ارزان سایت کمک کند. با در نظر گرفتن این فاکتورها میتوان هزینه معقولی را برای سئو اختصاص داده و زودتر به نتیجه دلخواه خود رسید.

چند تکنیک برای سئوی ارزان سایت

در صورتی که به دنبال تکنیک‌های سئو با بودجه کم هستید، به این موارد توجه داشته باشید.

1. برطرف کردن مشکلات فنی سایت

برطرف کردن مشکلات موجود در سایت، هزینه کمی دارد و میتواند تاثیر خوبی بر روی بهبود سئوی سایت داشته باشد. برای مثال میتوان با برطرف کردن مشکلاتی چون ایندکس نشدن تمام صفحات سایت یا رفع خطاهای 404 منجر به بهبود سئوی سایت شد. با ابزارهای رایگانی چون سرچ کنسول یا افزونه Yoast SEO میتوانید به بررسی اوضاع کلی سایت خود بپردازید و مشکلات آن را برطرف نمایید.

2. بروز رسانی یا آپدیت محتواهای قبلی

پس از حذف مشکلات سایت میتوان به سراغ آپدیت محتواهای قبلی رفت و آنها را بهینه کرد. این کار تنها نیاز به صرف کمی زمان دارد و هزینه زیادی ندارد. با بروز کردن محتواهای قدیمی میتوانید سیگنال‌های مثبتی به موتور جستجو ارسال کنید و سایت خود را فعال نشان دهید.

3. لینک سازی داخلی

بهینه کردن لینک‌های داخلی سایت نیز بدون هزینه است و نیاز به کمی وقت و دقت دارد. گوگل با بررسی لینک‌های داخلی به ساختار صفحات سایت پی می‌برد. این کار در بهبود رتبه صفحات سایت و همچنین کل سایت تاثیر بسیار خوبی دارد.

4. انجام سئوی محلی

سئوی محلی به معنای رتبه گرفتن در کلمه‌های کلیدی مرتبط با مکان جغرافیایی است. برای مثال یک سایت لوازم ورزشی در شهر شیراز میتواند با کلمه کلیدی “فروش لوازم ورزشی در شیراز” با هزینه کمی به رتبه بالا برسد. تکنیک‌های سئوی محلی ساده و کم هزینه هستند و شامل مواردی چون اضافه کردن محل فروشگاه در گوگل مپ و اختصاص دادن چندین محتوا با کلمات کلیدی مرتبط می‌باشند.

خدمات سئوی سایت توسط شرکت نیکراد وب

 

خدمات سئوی سایت توسط شرکت نیکراد وب

 

شرکت نیکراد وب در کنار ارائه خدماتی چون طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن، سئوی سایت را نیز انجام می‌دهد. این شرکت با آنالیز اولیه سایت، بهترین پلن را برای سئو و بهینه‌سازی سایت در نظر می‌گیرد و در رابطه با هزینه آن با مدیر سایت صحبت می‌نماید. پلن‌های ارائه شده توسط این شرکت شامل سئوی داخلی و سئوی خارجی هستند و هر یک هزینه متفاوتی دارند. تیم سئو نیکراد وب با تکنیک‌های سئوی کلاه سفید و متدهای قانونی گوگل به سئو کردن سایت می‌پردازند. در رابطه با خدمات سئوی سایت این مجموعه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سئوی داخلی سایت: متخصصان سئو تمام استانداردهای روز کدنویسی را که منجر به بهبود سئوی سایت می‌شوند، بررسی کرده و تغییرات لازم در آنها را اعمال می‌کنند. این کار در افزایش رتبه سایت در گوگل تاثیر بسیار مثبتی دارد و سبب بهبود رتبه و جایگاه سایت می‌شود.
 • سئوی خارجی سایت: در صورتی که سایت از رقبای قدرتمند و کلمات کلیدی سنگین برخوردار باشد، سئوی داخلی به تنهایی پاسخگو نبوده و باید به سئوی خارجی نیز توجه شود. سئوی خارجی شامل فعالیت‌هایی چون لینک بیلدینگ، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، فعالیت در فروم‌ها، رپورتاژ آگهی و موارد دیگر است که این خدمات نیز با کیفیت بالایی توسط تیم نیکراد وب ارائه می‌شوند.
 • افزایش سرعت سایت: از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی سئوی سایت، باید به سرعت وب سایت اشاره کرد. سرعت سایت بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که این فاکتورها همگی توسط کارشناسان سئوی نیکراد وب رعایت می‌شوند. با در نظر گرفتن این فاکتورها، سرعت سایت به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و سبب بهبود جایگاه سایت می‌شود.
 • بهبود سئوی سایت وردپرسی: در حال حاضر بیشتر سایت‌ها با استفاده از CMS وردپرس طراحی می‌شوند. برای همین جهت بهبود رتبه و جایگاه سایت‌های وردپرسی، نیاز به توجه به موارد خاصی است. تیم سئوی نیکراد وب با افزایش سرعت و بهبود ساختار سایت‌های وردپرسی، نقش مثبتی در افزایش رتبه این دست از سایت‌ها دارد.

جمع بندی

برای دیده شدن سایت و بهبود رتبه آن در موتور جستجو، نیاز به سئوسازی آن است. سئوی سایت میتواند سبب افزایش ترافیک سایت و جایگاه سایت در موتور جستجو شود و اعتبار بیشتری به سایت ببخشد. برای این کار هم نیاز به صرف هزینه است تا سایت زودتر به جایگاه و نتیجه مورد نظر خود برسد. با این حال تکنیک‌های سئو ارزان هم وجود دارند که با استفاده از آنها میتوان منجر به بهبود رتبه سایت شد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x