طراحی سایت همایش

طراحی سایت همایش

برای سازماندهی یک رویداد و همایش، طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و در موفقیت آن نقش مهمی ایفا می‌کند. با طراحی سایت همایش میتوان در رابطه با برگزاری همایش، جشنواره یا رویداد خاص به افراد اطلاع رسانی کرده و آخرین اخبار و جزئیات را در اختیار آنها قرار داد. طراحی وب سایت همایش مزایای دیگری هم دارد که از جمله آنها میتوان به سرعت بخشیدن به فرآیندهایی همچون ثبت نام و دریافت آثار شرکت کنندگان اشاره کرد.

وب سایت همایش

در حال حاضر اکثر افراد جامعه از اینترنت برای دسترسی به خدمات مورد نظر خود استفاده می‌کنند. از این رو یکی از موثرترین و پربازده‌ترین راه‌ها برای جذب مخاطبان کنفرانس، سمینار و همایش استفاده از سایت همایش و کنفرانس است. سایت با هزینه کمتری همراه بوده و به صورت شبانه‌ روزی و 24 ساعته در دسترس کاربران است. در سایت همایش میتوان کلیه اخبار و رویدادها را به مخاطبان خود منعکس کرده و اطلاعات مهم را در اختیار آنها قرار داد. طراحی سایت همایش برای کنفرانس‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی کارایی بسیار بالایی دارد و میتواند مزایای زیادی را برای برگزارکننده و حتی مخاطبان در پی داشته باشد.

اهمیت و کاربردهای طراحی وب سایت همایش

 

اهمیت و کاربردهای طراحی وب سایت همایش

 

همایش و رویدادهایی که از سایت برخوردار هستند، میتوانند از طریق سایت خود به موارد زیادی دست پیدا کنند. از جمله:

 • بازاریابی اینترنتی: از طریق سایت همایش میتوان به بازاریابی اینترنتی پرداخته و کسانی که قبلا با همایش یا کنفرانس آشنا نبودند را از این طریق آشنا کرد.
 • برندسازی: با وب سایت میتوان در رابطه با خود شرکت همایش و همچنین سخنرانان کلیدی برندسازی کرده و نام و برند آنها را در ذهن مخاطبان ماندگار کرد.
 • مراوده با برندهای خارجی: با طراحی وب سایت همایش میتوان با برندهای خارجی مراوده کرده و به جذب سخنران بین‌المللی کمک کرد.
 • معرفی محورهای همایش: در این سایت‌ها امکان معرفی محورهای اصلی، محورهای فرعی و موضوعی همایش وجود داشته و میتوان جدول زمانبندی برگزاری همایش را با جزئیات بیشتر ارائه کرد.
 • دریافت آنلاین مقالات: سایت همایش میتواند برای دریافت آنلاین آثار و مقالات نیز مورد استفاده قرار بگیرد. افراد واجد شرایط میتوانند با ثبت نام در سایت آثار و مقالات خود را ارسال کرده تا مورد داوری قرار بگیرند.
 • ثبت نام آنلاین مدعوین: شرکت کنندگان و مخاطبان همایش میتوانند به صورت آنلاین در سایت همایش ثبت نام کنند و مبلغ حق ثبت نام را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند. این کار سبب سرعت بخشیدن و دسترسی به اطلاعات کلیه کاربران می‌شود.

 مزایای طراحی سایت همایش

طراحی وب سایت همایش از اهمیت زیادی برخوردار بوده و میتواند مزایای زیادی را برای افراد در پی داشته باشد. در این رابطه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی 24 ساعته: سایت‌ها به عنوان فروشگاه مجازی عمل می‌کنند و در هر ساعتی از شبانه روز قابل دسترسی هستند. برای همین مخاطبان و شرکت کنندگان همایش و کنفرانس میتوانند در هر ساعتی از شبانه روز به سایت مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورند.
 • افزایش دید و جذب مخاطبان بیشتر: سایت تاثیر زیادی در جذب مخاطبان بیشتر دارد. چرا که افراد از اقصی نقاط کشور میتوانند به آن مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده نمایند. افزایش بازدید از سایت میتواند مشتریان و شرکت‌کنندگان بیشتری را جذب کرده و به افزایش فروش و درآمد برگزار کننده همایش کمک نماید.
 • بازاریابی و تبلیغات موثر: سایت همایش بستری عالی برای بازاریابی و تبلیغ خدمات کنگره است. در این سایت‌ها میتوان صفحات اختصاصی برای هر رویدادی ایجاد کرده و در رابطه با سخنرانان، دستور کار و دیگر جزئیات اطلاعات را منتشر کرد. همچنین میتوان از ایمیل مارکتینگ و روش‌های دیگری برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کرد.
 • ثبت نام آنلاین مخاطب و اطلاع از شرکت کنندگان: از طریق سایت میتوان فرآیند ثبت نام و تهیه بلیط برای شرکت در کنگره و همایش را ساده کرد. در طراحی سایت همایش باید به سیستم ثبت نام آنلاین توجه کرده تا مخاطبان بتوانند از طریق آن در رویداد مورد نظر شرکت نمایند. همچنین از این طریق میتوانند پرداخت‌های خود را انجام داده و خیلی راحت در همایش شرکت کنند. این کار نه تنها سبب بهبود تجربه کاربری می‌شود، بلکه وظایف اداری و هزینه‌های مرتبط با فرآیندهای ثبت نام دستی را کاهش می‌دهد.
 • ارتباط و تعاملات پیشرفته: سایت‌ها یک مرکز برای ارتباط و تعامل با مخاطبان هدف هستند. در سایت میتوان از چت زنده، انجمن‌های گفتگو، نظرات و غیره استفاده کرده و با مخاطب ارتباط و تعامل پیدا کرد. ارتباط دو طرفه سبب تقویت حس اجتماعی شده و میتواند احتمال حضور افراد در رویدادهای آینده را افزایش دهد.

امکانات طراحی سایت همایش و رویداد

 

امکانات طراحی سایت همایش و رویداد

 

هر سایتی نیاز به یک سری امکانات دارد تا بتواند به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار بگیرد. در رابطه با امکانات وب سایت همایش و کنفرانس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسلایدر سایت: یکی از مهمترین موارد در سایت‌های همایش استفاده از اسلایدر است. اسلایدرهای سایت باید به گونه‌ای طراحی شوند که چشم کاربر را مجذوب خود کنند. از طریق اسلایدر میتوان کاربر را مجاب کرد تا سایر صفحات سایت را بررسی نماید.
 • بخش راهنمای سایت: معمولا سایت‌های همایش دارای یک بخش یا صفحه تحت عنوان راهنمای سایت هستند تا اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. در این صفحه میتوان در رابطه با نحوه ثبت نام در سایت، نحوه ارسال آثار و موارد دیگر اطلاعات لازم را درج کرد.
 • بخش عضویت و ثبت نام کاربر: متقاضیان شرکت در همایش و کنفرانس میتوانند در سایت ثبت نام کنند. برای این کار هم نیاز به طراحی بخش عضویت و ثبت نام کاربر است. پروسه ثبت نام کاربر باید به شکل صحیح و ساده طراحی شود تا شرکت کننده این کار را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهد. کلیه اطلاعات لازم شرکت کننده برای شرکت در همایش باید در این بخش در نظر گرفته شوند. لازم به اشاره است که سایت باید به گونه‌ای طراحی شود که امکان ثبت نام نامحدود متقاضیان از طریق آن وجود داشته باشد.
 • پرداخت آنلاین امن و مطمئن: از آنجایی که شرکت در بسیاری از همایش‌ها مستلزم پرداخت هزینه است، در سایت همایش میتوان امکان پرداخت آنلاین را در نظر گرفته تا مخاطب از این طریق هزینه را پرداخت نماید. پرداخت هزینه بهتر است از طریق درگاه‌های بانکی کشور در نظر گرفته شود تا مخاطب آسودگی خاطر بیشتری داشته باشد.
 • صفحه تماس با ما: طراحی صفحه تماس با ما در سایت همایش مهم است. چرا که شرکت کننده ممکن است نیاز به تماس با برگزارکننده همایش پیدا کند. از این رو بهتر است در این صفحه اطلاعات تماسی درج شوند تا مخاطب به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد.
 • اخبار برنامه و رویدادها: صفحه اخبار برنامه در سایت‌های همایش و کنفرانس از اهمیت زیادی برخوردار است. مخاطبان از طریق این صفحه میتوانند از کلیه اخبار و اطلاعات روز و جدید مطلع شوند و نیازی به تماس با برگزارکننده نداشته باشند.

چگونه بهترین سایت همایش را طراحی کنیم؟

 

چگونه بهترین سایت همایش را طراحی کنیم؟

 

برای طراحی بهترین سایت همایش باید به چند مورد توجه ویژه‌ای شود. از جمله:

 1. ناوبری کاربرپسند: منظور از ناوبری کاربرپسند توجه ویژه به طراحی منو، قابلیت جستجو و دسته‌بندی درست اطلاعات سایت است. با ترکیب عناصر ناوبری میتوان به کاربر کمک کرد تا خیلی سریع و بدون زحمت به اطلاعات مورد نیاز خود برسد.
 2. گرافیک جذاب: جذابیت بصری سایت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که میتواند سبب جذب یا دفع مخاطب شود. برای همین باید به استفاده از تصاویر جذاب، فیلم‌ها و گرافیک باکیفیت توجه کرده و از طریق آنها ماهیت کنگره و کنفرانس را به خوبی منتقل کرد.
 3. کال تو اکشن: در وب سایت همایش باید به استفاده از دکمه‌ها و پیوندهای فراخوان CTA توجه کرد. با CTA مناسب میتوان بازدیدکننده سایت را به اقداماتی چون ثبت نام در رویداد، تماس با سازمان و موارد دیگر تشویق کرد.
 4. ارائه محتوا مناسب: توضیحات مختصر و قانع کننده از رویداد، نمایه‌های سخنران و توصیفات و غیره میتواند منجر به جذب بیشتر مخاطب و اطلاع‌رسانی کامل به او شود.

طراحی سایت همایش با نیکراد وب

طراحی وب سایت همایش، کنفرانس، کنگره و هر رویداد دیگری یک فرآیند کاملا تخصصی و حرفه‌ای است. چرا که این سایت‌ها نیاز به امکانات و ابزارهای ویژه‌ای دارند. در این سایت‌ها علاوه بر اطلاع‌رسانی در رابطه با همایش، موارد دیگری چون ثبت نام مدعوین، ارسال آثار، قوانین داوری و غیره نیز صورت می‌گیرد. از این رو یک سامانه قدرتمند و جامع نیاز است تا تمام موارد مورد نیاز در آن مدنظر قرار بگیرند. این کار تنها از عهده طراحان سایت حرفه‌ای و متخصص برمی‌آید. برای طراحی سایت همایش با امکانات مورد نیاز میتوانید از شرکت طراحی سایت نیکراد وب کمک بگیرید. طراحان سایت این شرکت با توجه به موارد مورد نیاز به طراحی سایت پرداخته و آن را به بهترین و باکیفیت‌ترین شکل ممکن در اختیار کارفرما قرار می‌دهند.

جمع بندی

برگزارکنندگان همایش و رویدادهای خاص میتوانند به سراغ طراحی سایت همایش بروند و از طریق آن به مخاطبان اطلاعات لازم را منتقل نمایند. برای طراحی وب سایت همایش باید به امکانات و قابلیت‌های زیادی توجه کرده تا بتوان بهترین سایت را طراحی کرد. جهت کسب اطلاع در رابطه با قیمت طراحی سایت همایش میتوانید با کارشناسان شرکت نیکراد وب تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x