طراحی سایت دندانپزشکی با بهترین امکانات

طراحی سایت دندانپزشکی

داشتن سایت دندانپزشکی تا حد زیادی به برندسازی و جذب بیشتر بیماران کمک می‌کند. چرا که امروزه افراد زیادی برای یافتن نزدیکترین مطب دندانپزشکی، به سراغ جستجو در اینترنت می‌روند و از این طریق میتوانند با مطب‌های دندانپزشکی نزدیک خود آشنا شوند. برای همین این روزها طراحی سایت دندانپزشکی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و دندانپزشکان زیادی به سراغ طراحی این سایت‌ها برای خود می‌روند. حال بهتر است ببینیم که سایت دندانپزشکی چه امکاناتی باید داشته باشد و به چه مواردی باید در این رابطه توجه بیشتری شود؟

وب سایت دندانپزشکی

سایت دندانپزشکی معمولا توسط دندانپزشکان یا مدیریت مطب دندانپزشکی تهیه می‌شود تا از این طریق به بیماران خدماتی چون نوبت دهی آنلاین ارائه شود. پزشکانی که از سایت برای معرفی خدمات خود استفاده می‌کنند، میتوانند به طور آنلاین تمام خدمات خود را به کاربران معرفی کنند و در وقت آنها صرفه جویی زیادی نمایند. همچنین در این سایت‌ها میتوان اطلاعات مفیدی در رابطه با درمان و راه‌های مراقبت از دندان و لثه‌ را ارائه کرده تا افراد بتوانند به بهداشت دهانی خود کمک بیشتری نمایند. بنابراین سایت دندانپزشکی از سایت‌های بسیار کاربردی و مفید است و میتواند سبب جذب بیشتر افراد و برندسازی مطب دندانپزشکی شود.

در وب سایت‌های دندانپزشکی، موارد زیادی را میتوان در نظر گرفت. برای مثال:

 • ارائه اطلاعات در رابطه با دندانپزشکان مطب: در سایت دندانپزشکی میتوان اطلاعاتی درباره دندانپزشکان فعال در مطب، میزان تحصیلات و تخصص آنها ارائه کرد. در واقع در این سایت‌ها میتوان یک بیوگرافی کامل از میزان تخصص و تجربه دندانپزشکان را ارائه کرده تا بیماران بتوانند راحت‌تر پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایند. همچنین در رابطه با ساعت کاری مطب و آدرس باید در این ساعت‌ها اطلاعات لازم درج شود.
 • خدمات ارائه شده در مطب دندانپزشکی: همانطور که اشاره کردیم در سایت دندانپزشکی به خدماتی که در مطب صورت می‌گیرد، اشاره می‌شود. برای مثال باید در رابطه با انواع خدمات نظیر پر کردن دندان، عصب کشی، کاشت دندان یا ایمپلنت، ترمیم لثه و موارد دیگر در سایت صحبت شود.

طراحی سایت دندانپزشکی چه مزایایی دارد؟

 

طراحی سایت دندانپزشکی چه مزایایی دارد؟

 

در رابطه با مزایای طراحی وب سایت دندانپزشکی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش بازدید توسط کاربران

افرادی که از سایت برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند، میتوانند سبب افزایش دید و دسترسی به آن شوند. چرا که این روزها افراد زیادی در جامعه برای پیدا کردن محصولات و خدمات خود از اینترنت استفاده می‌کنند. از این رو داشتن سایت دندانپزشکی میتواند سبب بهتر دیده شدن بیزینس شود و به رونق کسب و کار کمک بیشتری نماید. این امر برای تمامی افراد به خصوص کسانی که به تازگی وارد این حوزه شده‌اند مناسب است. با داشتن سایت دندانپزشکی و بهینه سازی آن از طریق تکنیک‌های سئو، میتوان آن را به رتبه‌های بالاتری در موتور جستجو رسانده و سبب افزایش بازدید آن توسط کاربران شد.

 • دسترسی شبانه روزی

سایت دندانپزشکی به صورت 24 ساعته و در هفت روزه هفته در اختیار کاربران است. حتی زمانی که مطب دندانپزشکی تعطیل می‌باشد. این یعنی کاربران میتوانند در هر زمانی وارد سایت دندانپزشکی شوند و به اطلاعاتی چون خدمات ارائه شده در مطب و تخصص دندانپزشکان دسترسی پیدا کنند.

 • بهبود ارتباطات با بیماران

از دیگر مزایای داشتن سایت دندانپزشکی این است که سایت میتواند به عنوان یک ابزار ارتباطی خوب میان تیم دندانپزشکی و بیماران عمل کند. برای مثال میتوان از طریق ایجاد راه‌های ارتباطی همچون چت آنلاین به ارتباط بهتر با بیماران پرداخته و از بازخورد و نظرات آنها استفاده کرد. این موضوع میتواند سبب ایجاد روابط قوی‌تر میان تیم با بیماران شود و به جذب بیشتر بیماران کمک نماید.

 • رقابت در عرصه دندانپزشکی

پزشکانی که از سایت برخوردار هستند، به برند شدن خود کمک کرده و سبب رقابت بهتر در حوزه کاری خود می‌شوند. بر این اساس میتوان با اختصاص دادن محتواهای آموزنده در سایت دندانپزشکی و بهینه کردن آن برای موتورهای جستجو، به اعتبار بیشتر آن کمک کرده و آن را از بسیاری از سایت‌های رقبا متمایز کرد.

مهمترین امکانات سایت دندانپزشکی

بسیاری از امکانات سایت دندانپزشکی با سایت‌های فروشگاهی و سایت‌های شرکتی مشابه است. با این حال ما در اینجا به بررسی مهمترین امکاناتی که باید هنگام طراحی سایت دندانپزشکی به آنها توجه شود، اشاره میکنیم.

 • رزرو نوبت یا وقت مشاوره آنلاین: از مهمترین امکاناتی که بهتر است در سایت دندانپزشکی در نظر بگیرید، امکان رزرو نوبت یا مشاوره به صورت آنلاین است. همچنین اگر این سیستم به همراه پنل پیامکی باشد، بسیار قابل توجه‌تر خواهد بود.
 • پرداخت آنلاین و اتصال به درگاه‌های بانکی معتبر: در صورتی که نیاز به خرید محصولات و خدمات از طریق سایت دندانپزشکی باشد، باید به پرداخت آنلاین و اتصال به درگاه‌های بانکی کشور در آن توجه شود.
 • اختصاص صفحات درمان تخصصی: از دیگر امکانات سایت دندانپزشکی باید به صفحات درمان تخصصی اشاره کرد که در آنها میتوان از عکس، متن و ویدیو استفاده کرده و سبب جذابتر شدن آن شد.
 • گالری تصاویر مطب یا کلینیک: بهتر است برای بیمارانی که تاکنون به مطب شما نیامده‌اند، یک گالری تصاویر از محیط مطب را در نظر بگیرید تا دید خوبی نسبت به محیط آن پیدا کنند.
 • فرم‌های ارتباطی پویا: در سایت دندانپزشکی باید به وجود بخش‌ها و فرم‌هایی چون ارتباط با ما، نظرات و پیشنهادات، ارتباط مستقیم با پزشک، چت آنلاین و … توجه شود.
 • بخش پرسش و پاسخ داینامیک: یکی از مهمترین بخش‌ها در سایت‌های دندانپزشکی، بخش پرسش و پاسخ داینامیک است که برای مطرح کردن پرسش بیماران و نمایش پاسخ پزشک در زیر همان سوال کاربرد دارد. بیماران از این طریق میتوانند سوالات خود را از پزشک پرسیده و خیلی زودتر به جواب برسند.

آیا میتوان از سایت دندانپزشکی برای فروش محصولات هم استفاده کرد؟

 

آیا میتوان از سایت دندانپزشکی برای فروش محصولات هم استفاده کرد؟

 

یکی از سوالاتی که برای برخی از افراد مطرح است، در رابطه با فروش محصولات دندانپزشکی از طریق سایت است. در این رابطه باید اشاره شود که امکان فروش محصولات مرتبط با دهان و دندان از طریق سایت دندانپزشکی فراهم است و این موضوع هم میتواند به بیشتر دیده شدن سایت و برند دندانپزشک کمک نماید. در این رابطه هم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروش انواع مسواک: مسواک از مهمترین لوازم بهداشت دهان و دندان است و میتواند در سایت دندانپزشکی هم مورد فروش قرار بگیرد. در این سایت‌ها میتوان انواع مسواک نظیر مسواک‌های ساده یا برقی را برای فروش ارائه کرده و به رونق کسب و کار و همچنین بیشتر دیده شدن سایت خود کمک کرد.
 • خمیر دندان و دهانشویه: در سایت دندانپزشکی میتوان به فروش خمیر دندان‌های مختلف و دهانشویه نیز پرداخت. بر این اساس میتوان خمیر دندان‌های حساس، خمیر دندان‌های سفید کننده و دهانشویه‌های متنوع با فرمولاسیون‌های تخصصی را ارائه کرده و به افراد کمک بیشتری در خرید این محصولات کرد.
 • محصولات ارتودنسی: در سایت دندانپزشکی میتوان محصولات ارتودنسی نظیر بریس‌ها و الاینرها را نیز ارائه کرد.

هزینه طراحی سایت دندانپزشکی چقدر است؟

شرکت‌های طراحی سایت معمولا پکیج‌هایی را در رابطه با طراحی سایت و تعرفه‌های آن در نظر می‌گیرند. هر یک از این پکیج‌ها هم دارای امکاناتی هستند که افراد بر اساس آنها میتوانند به بهترین سایت دندانپزشکی دست پیدا کنند. بدیهی است هر چقدر پکیج ارائه شده از امکانات و قابلیت‌های بیشتری برخوردار باشد، قیمت طراحی سایت دندانپزشکی هم بیشتر می‌شود. اما با این حال اگر بخواهیم فاکتورهای موثر بر روی هزینه طراحی سایت دندانپزشکی را بررسی کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سطح پیچیدگی سایت: در صورتی که سایت نیاز به بخش‌های خاصی چون سیستم نوبت دهی، پرداخت آنلاین و یا بخش‌های اختصاصی برای بیماران داشته باشد، سبب پیچیده‌تر شدن طراحی شده و همین بر روی هزینه طراحی سایت اثر می‌گذارد. سایت‌های پیچیده و با امکانات بیشتر نیاز به صرف وقت بیشتری دارند و این موضوع روی دستمزد افراد اثرگذار است.
 • تعداد صفحات سایت و امکانات آن: هر چقدر سایت دندانپزشکی از صفحات بیشتر و ویژگی‌هایی چون فرم تماس و نقشه گوگل برخوردار باشد، سبب افزایش هزینه طراحی وب سایت می‌شود.
 • اختصاصی بودن سایت: شکل فنی و نحوه طراحی سایت دندانپزشکی یعنی استفاده از قالب‌های آماده یا کدنویسی اختصاصی روی هزینه طراحی سایت تاثیر دارد. سایت‌های وردپرسی نسبت به سایت‌های اختصاصی با هزینه کمتری همراه هستند و این روزها بسیاری از افراد به دلیل ویژگی‌هایی چون کاربری و مدیریت آسان از آنها استفاده می‌کنند.

طراحی سایت دندانپزشکی توسط نیکراد وب

 

طراحی سایت دندانپزشکی توسط نیکراد وب

 

 

برای طراحی سایت دندانپزشکی میتوانید از تیم طراحی سایت تخصصی نیکراد وب کمک بگیرید و سایت خود را به شکل مورد نظر و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید. شرکت نیکراد وب بر اساس سلایق و خواسته‌های کارفرما به طراحی سایت پرداخته و آن را در کوتاهترین زمان ممکن تحویل می‌دهد. جهت سفارش و یا اطلاع از هزینه طراحی سایت دندانپزشکی میتوانید با تیم پشتیبانی نیکراد وب در تماس باشید.

جمع بندی

برای داشتن بهترین وب سایت دندانپزشکی باید به سراغ بهترین تیم‌های طراحی در این زمینه رفته و به وجود مهمترین امکانات در آن توجه کرد. با توجه به موارد اشاره شده در متن میتوانید سایت دندانپزشکی خود را به شکل اصولی و متمایزی طراحی کنید و سبب تمایز آن با دیگر رقبای خود شوید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت دندانپزشکی، میتوانید با شرکت نیکراد وب در تماس باشید.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x