طراحی سایت عینک فروشی

طراحی سایت عینک فروشی

افرادی که در حوزه فروش عینک و انواع فریم مشغول به فعالیت هستند، با طراحی سایت عینک فروشی میتوانند کسب و کار خود را رونق ببخشند و نسبت به بسیاری از رقبای خود پیشی بگیرند. این افراد با رقبای اینترنتی کمی روبرو هستند. با این حال باید خدمات اینترنتی خود را به گونه‌ای ارائه کنند که مشتری به جای خرید حضوری، ترغیب به خرید اینترنتی عینک شود. برای همین سایت عینک فروشی باید از امکانات لازم برخوردار باشد و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار کاربران خود قرار دهد. در این مطلب قصد داریم در این رابطه صحبت کنیم و به ویژگی‌ها و امکانات مورد نیاز در طراحی سایت عینک فروشی اشاره داشته باشیم.

هدف از طراحی سایت عینک فروشی چیست؟

برخی افراد به جای اجاره یک مغازه جهت فروش عینک، به سراغ راه‌اندازی وب سایت عینک فروشی می‌روند تا از این طریق بتوانند کسب و کار جدیدی را برای خود شروع کنند. برخی دیگر هم از چندین سال سابقه فروش در این عرصه برخوردار هستند و تنها به صورت حضوری اقدام به فروش عینک‌های طبی، آفتابی و انواع قاب و فریم می‌نمایند. این افراد هم میتوانند برای گسترش کسب و کار خود و افزایش فروش محصولاتشان، از سایت عینک فروشی استفاده کنند.

پس طراحی وب سایت عینک بیشتر به منظور فروش محصولات عینک و لوازم مرتبط با آن نظیر قاب محافظ عینک، دستمال و اسپری تمیز کننده عینک صورت می‌گیرد. با طراحی این سایت‌ها میتوان به افراد در خرید اینترنتی عینک کمک کرده و در وقت و هزینه آنها صرفه‌جویی زیادی کرد. علاوه بر این میتوان در وب سایت عینک فروشی مقالات و راهکارهای آموزشی مرتبط با چشم و عینک را قرار داده و نکات مهم را به کاربران منتقل کرد.

مهمترین مزایای طراحی سایت عینک

 

مهمترین مزایای طراحی سایت عینک

 

طراحی سایت عینک میتواند مزایای زیادی را برای کسب و کار افراد به ویژه در ارائه محصولات و خدمات فراهم نماید. از مهمترین این مزایا باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروش محصولات به صورت اینترنتی: مهمترین مزیتی که طراحی سایت عینک فروشی دارد، نمایش و ارائه محصولات است. در این سایت‌ها میتوان انواع عینک طبی و آفتابی را به خوبی ارائه کرده تا مشتریان بتوانند آنها را مشاهده و خریداری نمایند. برای این کار هم نیاز به درج تصاویر با کیفیت از زوایای مختلف است تا مشتری بتواند دید خوبی نسبت به عینک به دست آورد. همچنین در کنار درج تصاویر با کیفیت، باید به درج مشخصات دقیق محصول پرداخته و از این طریق به مشتری در تصمیم‌گیری نسبت به خرید عینک کمک کرد. در نظر گرفتن این موارد میتواند منجر به خرید بیشتر از سایت شود و به افزایش فروش اینترنتی عینک کمک نماید.
 • خدمات تعمیرات: در کنار فروش عینک در سایت، میتوان به ارائه خدمات تعمیرات عینک نیز پرداخت. بسیاری از افراد به دنبال مراکز معتبر برای تعمیرات عینک خود هستند. با نمایش گذاشتن تخصص خود در زمینه تعمیرات عینک میتوان مشتریانی که نیاز به چنین خدماتی دارند را به راحتی جذب کرد. همچنین برای دسترسی راحت افراد میتوان از یک سیستم رزرو وقت در سایت استفاده کرده تا مشتری بتواند از قبل برنامه‌ریزی کند و در زمان بهتری برای تعمیر عینک به فروشگاه مراجعه نماید.
 • جذب مشتریان بیشتر: فروشگاه‌های حضوری تنها محدود به یک منطقه یا یک شهر می‌شوند. اما فروشگاه‌های اینترنتی به این شکل نیستند و میتوانند مشتریانی از اقصی نقاط کشور داشته باشند. برای همین با طراحی وب سایت عینک فروشی میتوانید مشتریان جدیدی از نقاط مختلف کشور پیدا کنید و از این طریق به شهرت، اعتبار و همچنین فروش بیشتری برسید. داشتن یک سایت عینک فروشی خوب میتواند تصویر برند شما را تقویت کند و اعتماد بیشتری را در مشتریان بالقوه ایجاد نماید.

محصولات قابل فروش در وب سایت عینک

 

محصولات قابل فروش در وب سایت عینک

 

در سایت عینک فروشی در کنار ارائه انواع عینک، میتوان به فروش محصولات دیگر نیز پرداخت. از جمله:

 • فریم‌های عینک: از مهمترین لوازم قابل فروش در سایت عینک باید به انواع فریم اشاره کرد. هر چقدر فریم‌ها شیک‌تر و بروزتر باشند، مورد تقاضا و فروش بیشتری قرار می‌گیرند. برای همین در سایت عینک فروشی باید طیف گسترده‌ای از سبک‌ها، مواد و رنگ‌های فریم را در نظر بگیرید تا بتوانید پاسخگوی نیاز و گرایش افراد مختلف باشید.
 • عینک آفتابی: در کنار عین طبی میتوانید به فروش عینک آفتابی نیز بپردازید. عینک‌های آفتابی از جمله لوازم بسیار پرفروش در این حوزه هستند و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این عینک‌ها نیز باید در طرح و مدل‌های مختلفی باشند تا هر فردی بتواند بسته به سلیقه خود عینک مورد علاقه‌اش را پیدا و خریداری نماید.
 • انواع لنز: لنزهای طبی یا رنگی هم در سایت عینک فروشی قابل فروش هستند. بسیاری از افراد در کنار عینک از لنزهای طبی استفاده می‌کنند که میتوانند آنها را از طریق وب سایت خریداری نمایند. همچنین برخی افراد برای زیبایی از لنزهای رنگی یا لنزهای طبی – رنگی استفاده می‌کنند که این لنزها را نیز میتوان در سایت عینک فروشی ارائه کرد.
 • لوازم جانبی‌های عینک و لنز: محصولاتی مانند پارچه‌های میکروفیبر، قاب‌های محافظ و محلول‌های تمیز کننده لنز از انواع لوازم جانبی‌های پرفروش در این حوزه هستند. این محصولات را نیز میتوانید در سایت عینک فروشی قرار دهید و به فروش آنها بپردازید.

ویژگی‌های مهم سایت فروش عینک

وب سایت عینک فروشی باید از یک سری ویژگی‌ها برخوردار باشد تا بتواند از سایت‌های رقبا پیشی بگیرد. از مهمترین عوامل موثر بر موفقیت فروشگاه اینترنتی عینک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سئوی سایت عینک: سایت فروش عینک باید از سئوی قوی برخوردار باشد تا بتواند در صدر نتایج جستجو نمایش داده شود. برای رسیدن به چنین سایتی باید به مواردی چون ارائه محتوای دست اول و با کیفیت، درج تصاویر با کیفیت با حجم مناسب و غیره توجه شود.
 • درج تصاویر با کیفیت بالا: بدون شک سایت‌هایی که از تصاویر یا ویدیوهای جذاب و با کیفیت برخوردار هستند، مورد پسند کاربران بیشتری قرار می‌گیرند. برای همین باید به درج تصاویر با رزولوشن بالا اهمیت داده و عکسبرداری را با کیفیت و به صورت متحدالشکل انجام داد. همچنین از آنجایی که کاربر درک فیزیکی نسبت به عینک‌ ندارد، نباید تنها به یک عکس اکتفا کرده و باید برای هر محصول از چندین عکس استفاده کرد.
 • تنوع محصولات: همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم در سایت عینک فروشی باید عینک‌های مختلفی را به نمایش گذاشته تا هر شخصی نسبت به سلیقه خود، بهترین عینک را انتخاب و خریداری نماید. هر چقدر تنوع محصولات سایت بیشتر باشد، کاربران بیشتری جذب آن می‌شوند و از این طریق فروش عینک و سایر محصولات افزایش پیدا می‌کند.
 • پرداخت اینترنتی امن و آسان: آخرین عامل موثر در موفقیت سایت عینک فروشی، مراحل خرید و پرداخت اینترنتی آسان است. این مراحل باید به شکل ساده‌ای طراحی شوند تا هر فردی بتواند به راحتی خرید اینترنتی خود را تکمیل نماید.

مهمترین امکانات طراحی سایت عینک فروشی

 

مهمترین امکانات طراحی سایت عینک فروشی

1. دسته‌بندی و منوی مناسب

از آنجایی که سایت‌های عینک فروشی شامل محصولات مختلفی هستند، باید برای آنها از دسته‌بندی و منوی مناسبی استفاده شود. برای مثال میتوان دسته‌بندی را بر اساس عینک‌های مخصوص بانوان، آقایان و کودکان در نظر گرفت. همچنین دسته‌بندی بر اساس برندهای مختلف میتواند به مشتری در پیدا کردن عینک مورد علاقه‌اش کمک نماید. هر یک از دسته‌های اصلی هم میتوانند شامل چندین زیر دسته شوند.

2. جستجوی پیشرفته

در کنار دسته‌بندی مناسب باید به قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت عینک فروشی توجه شود. بسیاری از کاربران برای دسترسی سریعتر به محصول مورد نظر خود، از نوار جستجوی سایت استفاده می‌کنند. نوار جستجو باید در بالاترین بخش سایت و در معرض دید باشد.

3. صحفه اخبار و مقالات

برای بهبود سئوی سایت عینک، بهتر است به درج مطالب علمی در رابطه با عینک، فریم‌ها، انواع شیشه، انواع لنز و غیره پرداخته شود. این مطالب باید در بخشی تحت عنوان صفحه مقالات یا اخبار قرار بگیرند تا کاربر بتواند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد. با درج محتوای دست اول و یونیک میتوان به بهبود رتبه سایت عینک کمک کرده و آن را زودتر به صفحات اول گوگل رساند.

4. درباره ما و تماس با ما

در صفحه درباره ما میتوانید یک بیوگرافی در رابطه با خدمات خود درج نمایید. درج تاریخچه و سابقه فعالیت، آدرس فروشگاه و مواردی از این دست میتواند به جلب اعتماد مشتریان کمک زیادی نماید. در صفحه تماس با ما نیز باید آدرس فروشگاه (در صورت وجود)، شماره تماس، پست الکترونیکی و حتی آدرس شبکه‌های اجتماعی را درج کنید تا کاربر بتواند به راحتی به شما دسترسی پیدا کند. با درج آدرس شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب نظیر اینستاگرام، تلگرام و واتساپ میتوانید سایت خود را به آنها متصل کرده و از این طریق بازدید بیشتری پیدا کنید.

جمع بندی

سایت عینک فروشی یک سایت فروشگاهی است که برای فروش انواع عینک طبی و آفتابی، لنز و لوازم جانبی‌های مرتبط آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و دوست دارند کسب و کار خود را گسترش دهند، میتوانند به سراغ طراحی سایت عینک فروشی بروند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. برای طراحی وب سایت فروش عینک میتوانید با شرکت نیکراد وب در تماس باشید و سایت مورد نظر خود را در کوتاهترین زمان ممکن با هزینه مناسب تحویل بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x