طراحی سایت بیمارستان        

طراحی سایت بیمارستان      

این روزها به دلیل اهمیت و نیاز مردم به خدمات درمانی و بهداشتی، طراحی سایت بیمارستان ضرورت بیشتری پیدا کرده است. چرا که از طریق این سایت‌ها میتوان بسیاری از خدمات را به صورت آنلاین ارائه داد و در وقت افراد صرفه‌جویی کرد. همچنین با وجود سایت بیمارستان میتوان از خدمات بیمارستان و مرکز درمانی به خوبی آگاه شده و آن را به بهترین شکل معرفی کرد. حال برای اینکه طراحی وب سایت بیمارستان به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد، باید به یک سری امکانات در آن توجه بیشتری شود. در این مطلب به بررسی این موارد پرداخته و با ویژگی‌ها و مزایای طراحی سایت بیمارستان آشنا خواهیم شد.

سایت بیمارستان چیست؟

بیمارستان‌ها از جمله مراکز بهداشتی و درمانی مهم در جامعه محسوب می‌شوند. برای معرفی این مراکز معمولا از سایت استفاده می‌شود تا کاربران و بیماران علاوه بر آگاهی از خدمات درمانی بیمارستان، از دیگر خدمات آنلاین آن نیز بهره‌مند شوند. سایت بیمارستان یک پرتال است که معمولا به درخواست مدیر بیمارستان طراحی می‌شود. طراحی این سایت‌ها برای اهداف مختلفی صورت می‌گیرد و میتوانند برای اطلاع‌رسانی، نوبت‌دهی آنلاین، پیگیری نتایج آزمایشات و سوابق پزشکی و موارد دیگر مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع سایت بیمارستان همچون هر سایت دیگری دارای یک سری مزایا است که افراد میتوانند به خوبی از آن بهره‌مند شوند.

اهمیت طراحی سایت بیمارستان

در جامعه امروزی بسیاری از خدمات به صورت آنلاین در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد. برای مثال با گسترش سایت‌های فروشگاهی بسیاری از مردم به جای خرید حضوری، به خرید اینترنتی می‌پردازند و از این طریق در زمان خود صرفه‌جویی زیادی می‌کنند. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هم همچون دیگر کسب و کارها نیاز مبرمی به سایت دارند. چرا که طراحی سایت بیمارستان میتواند به خاطر برخورداری از کارکنان زیاد، بخش‌های گوناگون، حجم فعالیت بالا، مراجعین زیاد و غیره کمک بزرگی به امور بیمارستان نماید و خدمات‌دهی به بیماران را بهبود ببخشد. برای همین امروزه طراحی وب سایت بیمارستان از اهمیت بیشتری برخوردار شده است و افراد زیادی به سراغ طراحی سایت برای بیمارستان، کلینیک، درمانگاه و یا مرکز درمانی خود می‌روند.

طراحی سایت بیمارستان و جذب بیماران بیشتر

 

طراحی سایت بیمارستان و جذب بیماران بیشتر

 

طراحی وب سایت بیمارستان از مزایای زیادی برخوردار است. یکی از مزایایی که طراحی این سایت‌ها دارد، بازاریابی برای بیمارستان و جذب بیماران و مراجعین جدید است. در صورتی که برای سایت بیمارستان از محتواهای یونیک و جذابی استفاده شود و به کلیه تکنیک‌های سئو در آن توجه گردد، میتوان باعث بهبود سئوی سایت شده و از این طریق به صدر نتایج موتور جستجوی گوگل رسید. همین امر هم باعث می‌شود کاربران بیشتری سایت را مشاهده کنند و برای دریافت خدمات‌ به آن مراجعه نمایند. پس طراحی سایت بیمارستان نقش خوبی در جذب مخاطبان بیشتر دارد و میتواند از این طریق به بیمارستان اعتبار بیشتری ببخشد.

مهمترین ویژگی‌های سایت بیمارستان

از مهمترین خصوصیات و ویژگی‌های سایت بیمارستان باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • واکنش گرا بودن سایت: یکی از موارد مهمی که در طراحی سایت باید به آن توجه شود، واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن سایت است. این یعنی سایت باید در هر دستگاهی نظیر لپ تاپ، گوشی موبایل و تبلت به شکل صحیحی به نمایش درآید. در صورتی که به این موضوع توجهی نشود و کاربر در مشاهده سایت مشکل داشته باشد، خیلی زود به ترک سایت می‌پردازد که این موضوع روی سئوی سایت تاثیر منفی می‌گذارد.
  • طراحی زیبا و کارآمد: گرافیک سایت در جذب مخاطب تاثیر زیادی دارد. برای همین در عین توجه به اعمال امکانات لازم در سایت، باید به طراحی آن نیز توجه ویژه‌ای شود. البته طراحی گرافیک سایت معمولا با توجه به درخواست کارفرما صورت می‌گیرد. با این حال طراحان گرافیست مشاوره‌ها و پیشنهادات لازم را به کارفرما ارائه می‌دهند تا سایت به بهترین شکل ممکن طراحی شود.
  • سرعت لود بالا: از دیگر ویژگی‌های سایت بیمارستان باید به سرعت لود بالا اشاره کرد. هر چقدر سرعت لود سایت بیشتر باشد، کاربران رضایت بیشتری از سایت پیدا می‌کنند. برای بهبود سرعت سایت هم چندین راهکار وجود دارد که از جمله آنها میتوان به بهینه کردن حجم تصاویر و ویدیوها، استفاده از هاست پرسرعت و فعال کردن کش سایت اشاره کرد.
  • بخش لیست پزشکان: در سایت بیمارستان باید یک بخش را به لیست و معرفی پزشکان اختصاص داده و به اطلاعات و حوزه‌های تخصصی آنها اشاره کرد. معرفی پزشکان بر اساس حوزه تخصصی میتواند به مراجعان و بیماران کمک زیادی نماید.

امکانات طراحی سایت بیمارستان

 

امکانات طراحی سایت بیمارستان

 

سایت بیمارستان باید از امکانات و قابلیت‌های مختلفی برخوردار باشد که در این بخش به بررسی آنها می‌پردازیم.

1. معرفی خدمات و امکانات بیمارستان در صفحه درباره ما

از مهمترین مواردی که در طراحی سایت بیمارستان باید به آن توجه شود، درج صفحه درباره ما است. در این صفحه باید اطلاعات جامعی در رابطه با خدمات و امکانات بیمارستان درج شود. سایت بیمارستان یک پل ارتباطی بین بیمارستان و مردم جامعه است و باید اطلاعات مربوط به خدمات درمانی موجود، پزشکان و تخصصشان، زمان‌های پذیرش و … در آن درج شود.

2. امکان ثبت نام آنلاین بیماران

معمولا در اغلب سایت‌های خدماتی، قابلیت ثبت نام آنلاین در نظر گرفته می‌شود تا کاربران بتوانند در سایت ثبت نام کرده و از خدمات آن استفاده نمایند. در سایت بیمارستان نیز به همین صورت است و باید به ثبت نام آنلاین برای بیماران توجه شود. همچنین میتوان حساب کاربری پیشرفته برای برخی از کاربران در نظر گرفت و نقش و سطح دسترسی برای هر یک از آنها را مشخص کرد.

3. امکان دریافت نوبت به صورت آنلاین

نوبت‌دهی آنلاین از دیگر امکانات مهم در سایت بیمارستان است. بیمارستان‌هایی که از این قابلیت در سایت خود استفاده می‌کنند، باعث رضایت بیشتر مراجعان می‌شود. چرا که برای دریافت نوبت دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بیمارستان و یا تماس‌های مکرر با شماره تلفن بیمارستان نبوده و دریافت نوبت در کوتاهترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

4. امکان پرداخت آنلاین برای اخذ نوبت

در برخی از بیمارستان‌ها هزینه ویزیت به صورت حضوری دریافت می‌شود. با این حال میتوان در کنار نوبت‌دهی آنلاین، پرداخت آنلاین نیز در نظر گرفته شود تا کاربر بتواند از این طریق به پرداخت وجه بپردازد. برای پرداخت آنلاین هم باید به استفاده از درگاه‌های بانکی معتبر کشور توجه شود.

5. پیگیری الکترونیکی

در برخی موارد بیمارستان‌ها امکان پیگیری نتایج آزمایشات، سوابق پزشکی و موارد دیگر را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. برای این کار هم از سایت بیمارستان و یا اپلیکیشن مخصوص آن استفاده می‌کنند. بر این اساس مراجعان و بیماران میتوانند به پنل کاربری خود در سایت بیمارستان مراجعه کنند و از آنجا به مشاهده جواب آزمایش و یا پرونده پزشکی خود بپردازند. این قابلیت سبب صرفه‌جویی در زمان و رضایت بیشتر مخاطب می‌شود.

6. مشاوره آنلاین با بیماران

 

مشاوره آنلاین با بیماران

 

در سایت بیمارستان میتوان یک بخش مشاوره آنلاین برای بیماران در نظر گرفت تا از این طریق بتوان آنها را راهنمایی کرد. این قابلیت میتواند باعث جذب بیماران و مخاطبان بیشتری شود. همچنین در نظر گرفتن صفحات پرسش و پاسخ و نظرسنجی‌های آنلاین میتواند باعث بهبود ساختار سایت بیمارستان شود.

7. وبلاگ و اخبار

برای بهبود سئوی سایت بیمارستان میتوان از بخش وبلاگ یا همان مقالات استفاده کرد. در این صفحه باید به درج محتواهای مرتبط با حوزه تخصصی بیمارستان پرداخته شود تا کاربران بیشتری از این طریق به سایت مراجعه نمایند. هر چقدر محتواها یونیک و جذاب‌تر باشند، تاثیر بیشتری روی جذب مخاطب می‌گذارند.

8. صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما از دیگر بخش‌های ضروری است که در طراحی سایت بیمارستان باید به آن توجه شود. در این صفحه باید به درج اطلاعات تماس و آدرس بیمارستان پرداخته شود. همچنین با درج نقشه گوگل بیمارستان در سایت میتوان سبب سهولت دسترسی کاربران شد. در صورت تمایل هم میتوان به درج آدرس شبکه‌های اجتماعی بیمارستان پرداخته شود.

9. امکان جستجوی پیشرفته در سایت

از دیگر امکانات سایت بیمارستان باید به قابلیت جستجوی پیشرفته اشاره کرد. در سایت‌هایی که از امکان جستجوی پیشرفته برخوردار هستند، کاربر میتواند خیلی سریع به موضوع مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

طراحی سایت بیمارستان توسط تیم تخصصی نیکراد وب

برای طراحی سایت بیمارستان بهتر است به سراغ شرکت‌های طراحی سایت معتبر بروید تا بتوانید بهترین سایت را تحویل بگیرید. این شرکت‌ها معمولا از متخصص‌ترین طراحان سایت برخوردار هستند و طراحی سایت را به بهترین شکل ممکن و با توجه به نیازهای کارفرما انجام می‌دهند. برای طراحی وب سایت بیمارستان نیز میتوانید از تیم تخصصی نیکراد وب کمک بگیرید. شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های فعال در زمینه طراحی سایت، سئوی سایت و اپلیکیشن است که میتواند سایت بیمارستان را به بهترین شکل ممکن و با در نظر گرفتن مهمترین امکانات طراحی نماید.

جمع بندی

طراحی سایت بیمارستان اغلب با هدف معرفی و شناخت هرچه بهتر بیمارستان به مخاطبان  انجام می‌شود. برای همین باید در طراحی این سایت‌ها به تجزیه و تحلیل تمام فعالیت‌ها پرداخته شود و مهمترین امکانات در آن پیاده‌سازی و اعمال شود. همانطور که مشاهده کردید امکاناتی چون پذیرش آنلاین، پرداخت آنلاین برای دریافت نوبت، مشاوره آنلاین برای راهنمایی بیماران، خبرنامه و صفحه مربوط به اخبار و مقالات از جمله مهمترین امکانات طراحی سایت بیمارستان است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و کسب اطلاع از هزینه طراحی سایت بیمارستان، میتوانید با کارشناسان نیکراد وب تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x