بک لینک خوب و بک لینک بد چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه تشخیص بک لینک خوب و بک لینک بد

نحوه تشخیص بک لینک خوب و بک لینک بد کار سختی نیست اما نکاتی دارد که توجه به این نکات می تواند تغییراتی در رتبه سایت شما در نتایج گوگل ایجاد کنید به همین خاطر باید بدانید که بک لینک های خوب چه بک لینک هایی هستند و از آنها استفاده کنید و در مقابل با شناخت بک لینک های بد از آنها دوری کنید.

گوگل امروزه بسیار حساس تر شده و ریزبینی های بیشتری دارد به همین خاطر همه سئوکاران سعی می کنند به ریزترین نکات هم برای تغییر رتبه سایت خود توجه کنند که بک لینک خوب یکی از مواردی است که توجه به آن می تواند رتبه سایت را در نتایج گوگل بهبود بخشد. در ادامه این مقاله با نحوه تشخیص بک لینک خوب و بک لینک بد بیشتر آشنا می شوید بنابراین همراه ما باشید تا با آگاهی کامل از ویژگی های این دو، رتبه سایت خود را افزایش دهید.

بک لینک چیست؟

در ابتدا می پردازیم به این موضوع که اصلا بک لینک چیست و چرا برای سایت مهم است؟ اگر بخواهیم خیلی ساده و روان بگوییم باید بدانید که بک لینک به پیوندهایی گفته می شود که از یک صفحه وب به صفحه وب دیگر داده می شود که برای افزایش بازدید سایت و ارتقای جایگاه آن در گوگل استفاده می شود بنابراین گوگل برای رتبه بندی سایت شما از همین لینک ها استفاده می کند.

بک لینک ها خودشان به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول را بک لینک های داخلی می گویند و دسته دوم را بک لینک های خارجی که برای ارتقای سایت در گوگل استفاده از هر دو ضروری است البته اگر به نکات بک لینک دادن توجه کنید می توانید با استفاده از این لینک ها رتبه خود را در گوگل بهبود بخشید.

اما به طور کلی به بک لینک هایی که کاربر به صفحه دیگر همان دامنه می دهد را بک لینک داخلی می گویند که قدرت رتبه بندی سایت را افزایش می دهد و به بک لینک هایی که کاربر از سایت خود به دامنه های خارجی می دهد را بک لینک خارجی می گویند که باید مربوط به حوزه کاری کاربر باشد.

اما این بک لینک ها یک سری ویژگی دارند که ما با دسته بندی آنها به شما کمک می کنیم تا بک لینک خوب را از بک لینک بد تشخیص دهید با این کار یا به سمت آن می روید یا از آن دوری می کنید؛ بنابراین ادامه این مقاله به شما در سئو بهتر کمک ویژه ای می کند.

ویژگی های بک لینک خوب

هر چیزی خوب و بد دارد این موضوع در بک لینک ها هم صدق می کند به همین خاطر ما قصد داریم که شما را با بک لینک های خوب آشنا کنیم و با بیان ویژگی های آن آگاهی شما را از ساختن بک لینک خوب افزایش دهیم تا با این کار به سمت لینک سازی درست بروید؛ در ادامه با مهمترین ویژگی های بک لینک خوب آشنا می شوید.

سایت برگزیده مرتبط با حوزه کاری شما باشد

زمانی که می خواهید از یک سایت به سایت دیگر لینک بدهید باید این سایت ها مربوط به هم باشند و دو حوزه کاری متفاوت و مجزا از یکدیگر نباشند با این کار به افزایش کلیک کمک ویژه ای کرده اید، بنابراین ضروری است که پیوندی را لینک کنید که مرتبط به سایت و حوزه کاری تان باشد.

لینک سازی در سایت هایی که DA بالایی دارند

DA بالا از دیگر نکاتی است که سئوکاران به آن توجه ویژه ای می کنند و سعی می کنند سایت هایی را انتخاب کنند که دامین آتوریتی بالایی داشته باشند زیرا این مورد نشان می دهد که شما سایت جا افتاده و درستی را انتخاب کرده اید و می خواهید به کمک آن به افزایش رتبه خود در گوگل کمک کنید.

کلمه کلیدی خود را به سایت لینک کنید

 

کلمه کلیدی خود را به سایت لینک کنید

 

اگر می خواهید روی یک کلمه کلیدی بالا بیاید و گوگل این کلمه کلیدی را شناسایی کند باید پیوندسازی و بک لینک را به همان کلمه کلیدی بدهید یعنی شما کلمه کلیدی خود را می نویسید و سپس به عنوان بک لینک از آن استفاده می کنید با این کار یکی از مهمترین نکات بک لینک خوب را رعایت کرده اید.

بک لینک شما دائمی باشد

مراقب باشید که سایت هایی را برای لینک سازی انتخاب کنید که دائمی باشند تا بک لینک شما برای همیشه در همان سایت باقی بماند بنابراین بک لینک دائمی به شما کمک می کند رتبه سایت را بهبود بخشید؛ اگر فکر می کنید سایتی DA بالایی دارد اما لینک سازی دائمی انجام نمی دهد نباید به سمت آن بروید.

قابل ایندکس بودن بک لینک

قابل ایندکس بودن بک لینک یکی از مهمترین نکاتی است که باید در هنگام لینک سازی به آن توجه کنید تا به لینک سازی درست و مفید را انجام دهید.

ویژگی های بک لینک بد

 

ویژگی های بک لینک بد

 

قرار نیست همه لینک سازی ها مفید باشند و موجب ارتقای رتبه سایت در گوگل شوند بلکه خیلی از بک لینک ها بد و مضر هستند و موجب کاهش رتبه سایت می شوند به همین خاطر ما با معرفی ویژگی های بک لینک بد قصد داریم تا شما را با بک لینک مضر آشنا کنیم تا از آن دوری کنید.

دریافت بک لینک از صفحه نو ایندکس شده

 

دریافت بک لینک از صفحه نو ایندکس شده

 

صفحه های نو ایندکس شده اصلا انتخاب درستی برای بک لینک نیستند بنابراین اگر فکر می کنید صفحه ای نو ایندکس شده است و از آن مطمئن هستید هیچگاه نباید از آن لینک دریافت کنید؛ اگر اقدام به دریافت لینک از این صفحات کنید رتبه سایت شما کاهش می یابد و زحمت هایتان هدر می رود.

بک لینک موقتی

لینک های موقتی یکی از مضرترین کارها برای سئو سایت است بنابراین یک سئوکار خوب هیچگاه از صفحه های موقتی لینک دریافت نمی کند.

قرار دادن لینک در هدر یا فوتر سایت

بک لینک در هدر یا فوتر سایت یکی از بدترین کارهایی است که می توانید برای کاهش رتبه سایت خود انجام دهید بنابراین باید از آن دوری کنید و در دل محتوا این لینک سازی را انجام دهید.

تبادل لینک

تبادل لینک از دیگر کارهای مضری است که افراد باید از آن دوری کنند به طور مثال دو نفر اقدام به لینک سازی به صفحات یکدیگر می کنند با این کار موجب کاهش رتبه های صفحات خود می کنند.

دریافت بک لینک های زیاد با یک انکر تکست

اگر قصد ارتقای رتبه سایت خود را دارید باید به سراغ انکر تکست های مختلف ولی مناسب بروید تا سایت شما رتبه بهتری بگیرد اما اگر به سمت دریافت بک لینک های زیاد با یک انکر تکست بروید به صفحه مورد نظر خود آسیب می رسانید.

تاثیر بک لینک خوب بر نتایج گوگل

 

تاثیر بک لینک خوب بر نتایج گوگل

 

علاوه بر گوگل ادز، لینک سازی یکی از بهترین کارها برای افزایش کلیک و ورود به سایت است که در نتیجه موجب افزایش رتبه سایت می شود به همین خاطر خیلی از افراد با همین بک لینک ها رتبه سایت خود را بهبود میبخشند و در صفحه اول گوگل در بالاترین رتبه قرار می گیرند.

وقتی شما اقدام به لینک سازی درست می کنید به گوگل این نکته را می گویید که سایت من ارزشمند و مفید است و باید جایگاه بهتری برای آن در نظر گرفته شود به همین خاطر گوگل با شناسایی سایت شما رتبه آن را بهبود می بخشد؛ به همین خاطر لینک سازی تاثیرات بسزایی بر روی جایگاه سایت می گذارد و به عنوان یکی از مهمترین نکات سئو شناخته شده است.

سئوکاران حرفه ای به خوبی می دانند که ساختن بک لینک خوب یعنی لینک دادن درست به صفحه های مختلف و مناسب چقدر می تواند برای سایت آنها مفید باشد به همین خاطر از این روش برای بهبود رتبه خود استفاده می کنند و به گوگل این نکته را یادآور می شوند که صفحه شان نیاز به ارتقا دارد.

جمع بندی

به عنوان یک سئوکار ضروری است که بدانید بک لینک خوب چه ویژگی هایی دارد و از آن استفاده کنید تا با این کار به افزایش رتبه خود کمک کنید؛ درسته که سئوکاران خیلی به لینک سازی اهمیت می دهند اما نکته اینجاست که شما باید لینک سازی درست را انجام دهید تا با استفاده از این روش رتبه سایت شما بهبود بخشد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x