تاثیر بروزرسانی محتوا بر روی سئوی سایت

تاثیر بروزرسانی محتوا بر روی سئوی سایت

محتوا بخش مهمی از سایت را تشکیل می‌دهد و شامل انواع مطالب به صورت تصویری، نوشتاری، صوتی و ویدئویی می‌باشد. با استفاده از محتوا، داده‌های لازم به کاربران داده می‌شود تا از این طریق بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. علاوه بر این، محتوا در سئوی سایت نقش بسیار مهمی دارد و با استفاده از بروزرسانی آن میتوان به جایگاه بهتری در سئو دست پیدا کرد. در این مطلب قرار است پیرامون تاثیر بروزرسانی محتوا در سئوی سایت صحبت کنیم و نکات مهم در این مورد را بیان کنیم.

با محتواهای قدیمی سایت چه کاری میتوان کرد؟

به طور کلی سه راه برای محتواهای قدیمی در پیش رو دارید. شما می‌توانید محتواهای قدیمی را حفظ و بروزرسانی کنید، آنها را حذف یا ری‌دایرکت کنید و یا آنها را ادغام نمایید. در ادامه به بررسی هر یک از این راهکارها اشاره می‌کنیم.

 • بروزرسانی محتواهای ارزشمند

اگر دارای مطلب بسیار مهم و ارزشمندی هستید که با گذشت زمان همچنان ارزش آن بالا است، نباید آن را حذف کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای ارزشمند قدیمی خود را به طور مناسبی بروزرسانی کنید. بروزرسانی محتوا تاثیر زیادی در سئوی سایت دارد و سبب افزایش بازدید سایت می‌شود. در ادامه روش‌های بروزرسانی محتوا را بیان خواهیم کرد.

 • حذف یا ریدایرکت محتوای قدیمی

دومین راهی که برای محتواهای قدیمی پیش رو دارید، حذف یا ری دایرکت کردن آن است. این کار برای زمانی مناسب است که محتوایتان ارزش قبلی را ندارد و تاثیری در سایت و سئوی آن ایجاد نمی‌کند. برای همین بهتر است محتوای قدیمی را پاک کنید؛ زیرا بروزرسانی محتوا در آن نیز تاثیری برایتان نخواهد داشت.

 • ادغام محتوای قدیمی

سومین راه برای محتواهای قدیمی، ادغام آنها است. این کار برای زمانی مناسب است که پس از نوشتن مطلب جدیدی به این پی می‌برید که محتوای مشابهی قبلا در سایت وجود داشته است. در این شرایط باید محتواها را ادغام کنید تا به بهترین نتیجه برسید. ادغام محتواها باید طوری باشد که بتوانید بیشترین ترافیک را از سمت گوگل دریافت کنید.

چرا محتواها نیاز به بروزرسانی دارند؟

 

چرا محتواها نیاز به بروزرسانی دارند؟

 

پیش از هر چیزی بهتر است به این موضوع بپردازیم که چرا محتواها نیاز به بروزرسانی دارند. زمانی که محتوا و مقاله‌ای را در سایت بارگذاری می‌کنید، پس از مدتی بازدید آن کم خواهد شد؛ حتی اگر مقاله در رده بسیار خوبی قرار گرفته باشد و جایگاه خوبی از نظر سئو کسب کرده باشد. در واقع میتوان گفت محتوای قدیمی مانند یک آهنگ قدیمی است که تنها در زمان انتشار مورد توجه کاربران قرار گرفته بوده است. برای همین پس از مدتی این محتوا فراموش می‌شود و نیاز به آپدیت و بروزرسانی پیدا می‌کند. زمانی که محتوای قدیمی را آپدیت کنید، مجددا به مخاطبان راجع به آن مطلب یادآوری خواهید کرد. همین امر سبب می‌شود کاربران برای مطالعه بخش جدید محتوا وارد سایت شوند و به مطالعه آن بپردازند.

دلایل بروزرسانی محتوا و تاثیرات آن روی سئو

 

دلایل بروزرسانی محتوا و تاثیرات آن روی سئو

 

به طور کلی میتوان 5 دلیل را برای بروزرسانی محتوا در نظر گرفت:

 • تاثیر بروزرسانی محتوا در سئوی سایت

معمولا پس از گذشت چند ماه از انتشار یک محتوا، آن محتوا دیگر قدیمی به حساب می‌آید. برای همین افراد کمی جهت مطالعه و بازدید از آن وارد سایت می‌شوند. در این زمان به جای آنکه اقدام به نوشتن محتوای جدید در همان حوزه کنید، می‌توانید محتوای قدیمی را بروزرسانی کنید. با این کار هم در زمان خود صرفه‌جویی کرده‌اید و هم اعتبار آن صفحه قدیمی را در گوگل افزایش داده‌اید. برای همین است که بروزرسانی محتوا در سئوی سایت تاثیر زیادی دارد و اغلب سئوکاران از این روش جهت افزایش بازدید محتواهای قدیمی استفاده می‌نمایند.

 • اصلاح کلمات کلیدی در بروزرسانی محتوا

زمانی که برای بروزرسانی محتوای قدیمی اقدام می‌کنید، بهتر است از به کار بردن کلمات کلیدی جدید غافل نشوید. برای این کار می‌توانید طبق آنالیز صفحات، از کلمات کلیدی مناسب در بروزرسانی محتوا استفاده کنید. این کار یکی از تکنیک‌های جذاب در سئوی سایت است و بیشتر افراد از آن استفاده می‌نمایند.

 • افزایش آمار بازدید سایت با بروزرسانی محتوا

زمانی که مطلب قدیمی در سایت را آپدیت کنید، افراد زیادی جهت بازدید از آن وارد سایت خواهند شد. همین امر سبب افزایش نرخ کلیک سایتتان شده که در سئوی سایتتان تاثیر زیادی خواهد داشت.

 • افزایش کیفیت محتوای قدیمی

با مرور مطالب قدیمی سایت می‌توانید سطح کیفی آن را بررسی کنید و آن را بهبود ببخشید. برای مثال می‌توانید برخی از تیترها را عوض کنید و از تصاویر جذابتری برای محتوای خود استفاده کنید.

 • رقابت با رقبا توسط بروزرسانی محتوا

در هر حوزه‌ای که مشغول به فعالیت باشید، قطعا رقبایی دارید که با انتشار مطالب جدید و بروزرسانی محتواهای قدیمی سعی در پیشی گرفتن از شما دارند. برای همین بهتر است شما هم از این روش غافل نشوید و محتوای سایتتان را همواره به روز نگه دارید.

برای بروزرسانی محتوا چه اقداماتی باید انجام داد؟

زمانی که تصمیم به بروزرسانی محتوای قدیمی داشتید، بهتر است اقدامات مهمی را در این زمینه انجام دهید. این موارد عبارتند از:

 • آپدیت عنوان اصلی مقاله و عنوان سئو
 • آپدیت توضیحات متای مقاله
 • استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط با تگ آلت مناسب
 • افزودن جملات جدید پیرامون همان مطلب
 • استفاده از کلمات کلیدی جدید و مناسب
 • تغییر جملاتی که دارای آمار منقضی شده‌ای هستند

چند تکنیک مهم که در بروزرسانی محتوا باید در نظر داشته باشید

 

چند تکنیک مهم که در بروزرسانی محتوا باید در نظر داشته باشید

 

 • بروزرسانی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مهمترین بخش محتوا هستند که باید به صورت درستی انتخاب و استفاده شوند. زمانی که اقدام به نوشتن محتوای جدیدی می‌کنید، باید از کلمات کلیدی طلایی برای محتوای خود استفاده کنید. با این کار محتوا از نظر جایگاه به رتبه خوبی دست پیدا خواهد کرد. در زمان تغییر و بروزرسانی محتوا نیز از استفاده از کلمات کلیدی جدید غافل نشوید و از بهترین کیوردها برای مطلب خود استفاده نمایید.

 • افزودن بخش‌های جدید به محتوای قدیمی

با استفاده از اطلاعات جدید می‌توانید رتبه و سطح کیفی مقاله خود را در موتور جستجو بهبود ببخشید.

 • بهبود لینک‌های داخلی محتوا

با بروزرسانی سایت بهتر است لینک‌های داخلی را نیز بهبود ببخشید. برای این کار از لینک‌های مناسبی استفاده کنید تا بتوانید رتبه سایت خود را افزایش دهید.

 • رفع غلط‌های املایی و گرامری

گاهی اوقات مطالب به طور ناخواسته با غلط‌های املایی و گرامری منتشر می‌شوند. زمانی که اقدام به بروزرسانی محتوا می‌کنید، با خواندن مطلب به تمام ایرادات نگارشی و املایی آن پی خواهید برد. در این زمان می‌توانید ایرادات محتوا را برطرف کنید. همانطور که می‌دانید غلط‌های املایی و نگارشی تاثیر بدی روی کاربر و در نتیجه سئوی سایت خواهند گذاشت که با برطرف کردنشان میتوانید موجب افزایش بازدید سایت و رتبه آن شوید.

تاثیر بروزرسانی محتوا در سئوی سایت

با توجه به موارد اشاره شده میتوان به تاثیر بروزرسانی محتوا در سئوی سایت به خوبی پی برد. زمانی که شما مطلبی از سایت خود را بروزرسانی می‌کنید، سبب جذب مخاطبان بیشتری به سمت سایت خود خواهید شد. همین عامل باعث می‌شود تا سایت از بازدید بیشتری برخوردار شود و از نظر رتبه و جایگاه بهبود زیادی پیدا کند.

گوگل چگونه محتواهای بروزرسانی شده را تشخیص می‌دهد؟

 

گوگل چگونه محتواهای بروزرسانی شده را تشخیص می‌دهد؟

 

این سوالی است که برای بسیاری از کاربران و تولیدکنندگان محتوا وجود دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طی سال‌های گذشته ربات‌های گوگل به قدری هوشمند شده‌اند که قادرند جزئی‌ترین اطلاعات را از سایت به راحتی به دست آورند. برای همین تشخیص محتواهای آپدیت شده سایت، به هیچ وجه کار سختی برای ربات‌های گوگل نیست. گوگل با کراول کردن سایت می‌تواند نسبت به بروزرسانی محتوا مطلع شود و جایگاه سایت را تغییر دهید.

جمع بندی

از آنجایی که محتواهای قدیمی ارزش و جایگاه خود را به تدریج از دست می‌دهند، بهتر است آنها را بروزرسانی کرد. با بروزرسانی محتوا، کاربران بیشتری به سمت سایت جذب می‌شوند که همین امر در سئوی سایت تاثیر بسیار مثبتی دارد. در بروزرسانی محتوا باید از بخش‌های جدیدی استفاده کرده و کلمات کلیدی جدید و طلایی را در آن به کار برد. همچنین میتوان در حین بروزرسانی بک‌لینک‌ها یا لینک‌های داخلی محتوا را بهبود بخشیده و ایرادات نگارشی و املایی آن را برطرف کرد. تمام این عوامل سبب می‌شوند تا محتوای ارزشمندمان، جایگاه و رتبه خود را حفظ کرده و به سئوی سایت کمک نماید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x