سفارش لوگو

سفارش لوگو

لوگو به نشان یا آرمی گفته می‌شود که به طور اختصاصی برای یک برند یا شرکت مورد طراحی قرار می‌گیرد. لوگوها عناصر گرافیکی هستند که به صورت اشکال تصویری و یا حروف طراحی می‌شوند. طراحی لوگو از اهمیت زیادی در ایجاد و معرفی بهتر هویت بصری برند برخوردار است. برای همین طراحی و سفارش آن باید به افراد یا شرکت‌های حرفه‌ای در این زمینه سپرده شود. بهترین شرکت‌ها یا طراحان لوگو میتوانند انواع لوگو نظیر لوگو تایپ، لوگو آبستره و لوگو سمبلیک را به شکل مناسبی طراحی و ارائه نمایند.

لوگو و طراحی آن

طراحی لوگو در بازاریابی دیجیتال و برندسازی شرکت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. لوگوها نمادهای بصری متشکل از متن و تصاویر هستند و به نوعی معرف برند محسوب می‌شوند. برای همین یکی از نخستین کارها در بازاریابی و تبلیغات هر شرکت، طراحی لوگو است. پس از طراحی آن هم میتوان به سراغ طراحی بروشور، طراحی کاتالوگ و طراحی بنر رفت. در واقع به عبارتی میتوان گفت طراحی بنر و ست اداری بدون داشتن یک لوگوی خوب امکانپذیر نمی‌باشد. با وجود لوگو مشتریان از برند مطلع می‌شوند و آن را به خوبی می‌شناسند. با این تفاسیر میتوان از اهمیت طراحی و سفارش لوگو اطلاع پیدا کرد. طراحی لوگوی زیبا و کاربردی بسیار مهم بوده و باید به افراد حرفه‌ای در این زمینه سپرده شود. از طریق لوگو نمای بصری خوبی از کسب و کار ارائه می‌گردد و اطلاعات کلیدی را راجع به آن در اختیار بینندگان قرار می‌دهد.

عناصر اصلی طراحی لوگو

 

عناصر اصلی طراحی لوگو

 

 • تایپوگرافی: لوگوها حاوی عناصر تایپوگرافیک هستند. طراح لوگو با خلاقیت خود بهترین نویسه (حروف یا نام) را با توجه به شاخص‌های برند ارائه می‌دهد.
 • تجسم: در برخی مواقع تایپوگرافی یا نویسه نگاری، با نمادها یا آیکون‌هایی همراه می‌شود. این نمادها شامل اشکال هندسی و نمادهای انتزاعی هستند. همچنین برخی از آنها شامل خطوط و نشان‌های بصری همچون ستاره‌های کوچک یا نقطه چین می‌باشند.
 • رنگ: لوگوها به صورت سیاه و سفید و یا چند رنگی قابل طراحی هستند. لوگوهای چند رنگ معمولا مفاهیم خاصی را دربرمی‌گیرند.
 • بافت یا زمینه: در طراحی لوگو باید به زمینه کاربردی لوگو هم توجه شود. منظور از زمینه یا بافت کاربردی لوگو این است که در کجا و در چه زمانی استفاده می‌شوند. این نمادها اغلب در فضاهای آنلاین، تبلیغات چاپی، تبلیغات تلویزیونی، کارت‌های ویزیت، بروشور و حتی سردر فروشگاه و مغازه‌ها به چشم می‌خورند.

اصول طراحی لوگو و برندسازی

لوگو در لغت به معنای یک نشانه یا نماد گرافیکی است که میتواند به صورت آرم یک شرکت، علامت، نوشتار یا تلفیقی از آنها طراحی شود. اگر به تیم‌های ورزشی و یا برندهای مختلف نگاهی بیاندازید، متوجه وجود سمبل منحصربفرد در هر یک از آنها می‌شوید. برخی از نمادها یا سمبل‌ها به قدری معروف هستند که حتی افراد در سنین پایین نیز به راحتی آنها را تشخیص می‌دهند. برای مثال لوگو یا نماد یک تیم فوتبال، معرف آن بوده و با ظهور بر روی صفحه میتوان از ساعات بازی یا موارد دیگر اطلاع پیدا کرد.

پس سفارش و طراحی لوگو بسیار مهم است و به نوعی تفکر مشتری در رابطه با تصویر کلی از برند را دربرمی‌گیرد. لوگوها میتوانند تبلیغات و خدمات را تحت تاثیر قرار دهند. برای همین بخشی از برندسازی محسوب می‌شوند و یک نماد از برند می‌باشند.

ویژگی‌های طراحی لوگوی خوب

 

ویژگی‌های طراحی لوگوی خوب

 

بهترین لوگوها از طراحی زیبایی برخوردار هستند و تاثیر خوبی در جذب مخاطب دارند. برای اینکه بتوان بهترین لوگو را طراحی کرده و یک لوگوی زیبا و در عین حال تاثیرگذار داشت، باید به یک سری موارد توجه شود. از جمله:

 1. ساده بودن لوگو: لوگوهای ساده و بدون پیچیدگی، از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و طرفداران بیشتری دارند. این لوگوها به راحتی توسط افراد مختلف شناسایی شده و در ذهن آنها برای مدت زمان طولانی باقی می‌مانند.
 2. منحصربفرد بودن: افرادی که به دنبال لوگوهای منحصربفرد هستند تا از این طریق سبب تمایز برند خود با برند رقبا شوند، باید بر روی طراح و شرکت طراحی لوگو سرمایه‌گذاری کرده و بودجه کافی را برای این کار اختصاص دهند. لوگوی شرکت باید به گونه‌ای باشد که مشتریان آن را با آرم شرکت‌های دیگر اشتباه نگیرند. همچنین باید به نحوی باشد که مشتری را ترغیب به شناسایی محصول و نوع خدمات نماید.
 3. همیشگی بودن: منظور از همیشگی بودن و به زمان خاصی تعلق نداشتن لوگو این است که از ترندها پشتیبانی نکند. ترندها موضوعاتی هستند که در یک زمان مشخص بین مردم رواج پیدا کرده و پس از مدتی کنار می‌روند. یک لوگوی خوب نباید این چنین باشد و باید همواره همیشگی و دائمی باشد.
 4. معنادار و پر مفهوم بودن: خصوصیت دیگر بهترین لوگو این است که معنادار و بامفهوم باشد. لوگوهای خوب از نظر بصری کاملا جذاب و متمایز هستند و به یاد ماندنی می‌باشند.

هزینه طراحی و سفارش لوگو

اغلب افرادی که قصد سفارش لوگو دارند، معمولا به دنبال پیدا کردن بهترین طراح لوگو با کمترین هزینه هستند. اما باید بدانید که لوگو به نوعی شناسنامه کسب و کار و برند محسوب می‌شود و صرف هزینه برای آن سبب بازدهی بیشتر بیزینس می‌شود. همچنین به عبارتی استفاده از لوگو یک سرمایه‌گذاری محسوب شده و میتواند در موفقیت کسب و کار نقش مهمی را ایفا کند.

هزینه طراحی لوگو میتواند از رایگان شروع شده و به قیمت‌های میلیونی برسد. افراد با توجه به نوع کسب و کار و بودجه خود میتوانند به سفارش طرح مورد نظر خود بپردازند و هزینه مربوط به آن را پرداخت نمایند. هزینه طراحی لوگو ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر در قیمت طراحی لوگو، سطح حرفه و تجربه طراح است. در صورتی که یک طراح گرافیست حرفه‌ای و باتجربه به طراحی لوگو بپردازد، هزینه طراحی آن بالا می‌رود. این هزینه از سوی طراح گرافیست اعلام شده و در صورت توافق پروسه طراحی لوگو آغاز می‌شود. افرادی که صاحب کسب و کارهای بزرگی هستند و درآمد خوبی دارند، بهتر است هزینه کافی را برای طراحی لوگو اختصاص داده و به سراغ طراحان مجرب بروند. به طور خلاصه عوامل موثر بر روی قیمت طراحی لوگو عبارتند از:

 • سختی و دشواری کار
 • تعداد و سبک لوگوی درخواستی
 • ابعاد و سایز لوگوی مورد نظر
 • ساده بودن یا حرفه‌ای بودن طرح
 • میزان رنگ‌های به کار رفته در طرح
 • مدت زمان مورد نیاز برای اجرای طرح

مدت زمان طراحی و ساخت لوگو

 

مدت زمان طراحی و ساخت لوگو

 

طراحی لوگو گرچه امری ساده به نظر می‌رسد، اما نیاز به صرف زمان کافی دارد. زمان سفارش طراحی و ساخت لوگو تا حد زیادی به نوع لوگوی سفارش داده شده ارتباط دارد. لوگوها به صورت تصویری، مونوگرام یا حرف نماد، متنی یا لوگوتایپ، انتزاعی، ترکیبی، مسکات و امبلم هستند. هر یک از این لوگوها مراحل ساخت و طراحی خاصی دارند و نیاز به صرف زمان به خصوصی دارند. همچنین کیفیت مدنظر و سبک کاری طراح بر روی زمان ساخت لوگو موثر است. برای همین بهتر است در زمان انتخاب طراح یا شرکت طراحی لوگو، به فاکتور زمان تحویل آن نیز توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

نکات مهم برای سفارش طراحی لوگو

 • برای طراحی و سفارش لوگو ترجیحا به سراغ طراحان متخصص و باسابقه در این امر بروید. در این شرایط به تجربه کافی طراح برای به تصویر کشیدن هویت برند خود توجه داشته باشید.
 • سابقه فعالیت شرکت در بازار را مورد توجه و دقت قرار دهید و از سفارش لوگو به شرکت‌های بی‌نام و نشان و غیر معتبر خودداری نمایید.
 • به نظرات مشتریان سابق شرکت توجه کرده و بازخوردهای آنها را نسبت به کیفیت سرویس و خدمات مورد بررسی قرار دهید. همچنین تجربه‌های کاری و پروژه‌های خلق شده از سوی طراحان لوگو را بررسی نمایید.
 • برای تحلیل نوع طراحی نماد و لوگوی شرکت بهتر است رقیب شناس باشید و به مشاهده پروفایل رقیبان و جستجو در فضاهای مجازی بپردازید.

سفارش لوگو به چه صورت است؟

برای سفارش لوگو بهتر است در ابتدا یک تحقیق در این رابطه انجام دهید تا از وجود شرکت‌ها یا طراحان باسابقه در این زمینه مطلع شوید. شرکت یا طراح لوگو باید از سابقه خوبی در این زمینه برخوردار باشد و ترجیحا دارای سایت باشد. از طریق سایت میتوان به مشاهده لوگوهای طراحی شده پرداخته و نسبت به حرفه‌ای بودنشان اطمینان پیدا کرد. در صورتی که پیش از انتخاب شرکت یا طراح لوگو به تمام جزئیات توجه داشته باشید، نیازی به تغییر و اصلاح لوگو نداشته و میتوانید آن را خیلی سریعتر تحویل بگیرید. این کار به شما در عدم پرداخت هزینه‌های طراحی مجدد لوگو نیز کمک می‌نماید. برای سفارش لوگو میتوانید از تیم گرافیست شرکت نیکراد وب کمک بگیرید و لوگو در طرح مورد نظر خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت نمایید.

جمع بندی

با توجه به موارد اشاره شده در متن میتوانیم به اهمیت طراحی لوگو برای کسب و کار پی ببریم. لوگوها یک برند بصری برای کسب و کار هستند و نقش مهمی در جذب بیننده دارند. برای همین از همان ابتدا بهتر است طراحی و سفارش لوگو را مدنظر قرار داده و برای این کار به سراغ طراحان یا شرکت‌های مجرب رفت. برای طراحی و سفارش لوگو به مواردی همچون سبک لوگو، رنگ و بافت لوگو، نوع لوگو و سبک نوشتاری لوگو توجه داشته باشید تا بهترین لوگو را دریافت نمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x