آموزش سئو سایت پزشکی

آموزش سئو سایت پزشکی

بسیاری از پزشکان برای خدمات دهی به بیماران خود از سایت استفاده می‌کنند. حال برای اینکه سایت پزشکی بتواند به رتبه بالایی در میان موتورهای جستجو برسد، باید به سئوی آن توجه زیادی شود. با استفاده از سئو سایت پزشکی، میتوان سایت را به جایگاه بالاتری ارتقا داده تا بیمارانی که به دنبال خدمات آنها هستند، بتوانند به راحتی به سایت و پزشک دسترسی پیدا کنند. اما برای سئوی سایت پزشکی به چه مواردی باید بیشتر توجه شود؟

سایت پزشکی و سئوی آن

پزشکانی که قصد دارند یک بستر آنلاین برای خدمات دهی داشته باشند، به سراغ طراحی سایت پزشکی می‌روند. سایت‌های پزشکی معمولا برای معرفی پزشک و انواع خدمات او طراحی می‌شوند. همچنین با استفاده از این سایت‌ها میتوان سیستم نوبت دهی آنلاین را راه‌اندازی کرده و از این طریق رضایت بیماران را بیشتر جلب کرد. برای همین طراحی سایت پزشکی بسیار مهم است و در رابطه با آن باید به موارد زیادی توجه شود. علاوه بر طراحی، باید بر روی سئوی سایت پزشکی نیز تمرکز کرده تا بتوان سایت را به جایگاه بالاتری ارتقا داد. در واقع طراحی سایت بدون سئو، فایده زیادی ندارد و باعث می‌شود تا سایت از دید بسیاری از کاربران دور بماند. چرا که سایت‌هایی که سئوی قوی دارند، به رتبه‌های بالا و صفحات اول گوگل می‌رسند و مابقی سایت‌ها به صفحات بعدی می‌روند. اغلب کاربران نیز تنها به بازدید صفحات اول موتور جستجو می‌پردازند. از این رو برای دیده شدن سایت توسط کاربران و برتری پیدا کردن نسبت به رقبا، باید به سئوی سایت پزشکی توجه شود.

دلیل اهمیت سئوی سایت پزشکی

 

دلیل اهمیت سئوی سایت پزشکی

 

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، سئو سایت پزشکی در افزایش رتبه سایت تاثیر زیادی دارد. اهمیت سئو سایت از آنجایی مشخص می‌شود که اگر روی سئوی سایت پزشکی سرمایه گذاری صورت نگیرد، کلیک‌ها تحویل رقبای دیگر شده و سایت از دیدرس کاربران دور می‌ماند. برخی از افراد به سراغ تبلیغات کلیکی می‌روند و از این طریق موجب جذب بیشتر کاربران می‌شوند. با این که تبلیغات کلیکی نیز راه موثری برای جذب کاربر است، اما تنها در شرایط اولیه می‌تواند مفید باشد. در واقع پزشکانی که سایت پزشکی خود را تازه راه اندازی کرده‌اند و مطالب زیادی برای نمایش به کاربر ندارند، می‌توانند از تبلیغات PPC استفاده کرده و از این طریق کاربران بیشتری را به داخل سایت بکشانند. اما این تبلیغات برای همیشه بازدهی ندارند و برای نتایج پایدارتر بهتر است به سئوی سایت پزشکی توجه شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که همزمان با طراحی سایت و شروع کار آن، به سئوی سایت پزشکی خود نیز بپردازید و از این طریق آن را به رتبه‌های بالا در موتور جستجو ارتقا دهید..

موارد مهم در سئوی سایت پزشکی و افزایش رتبه آن

برای رسیدن به نتایج بالا در موتور جستجو، باید تلاش زیادی کرد. البته این کار، کار سختی نیست و اگر یک برنامه ریزی اصولی داشته باشید، می‌توانید سایت را زودتر به نتیجه ایده آل برسانید. در اینجا به چند نکته و عامل مهم که بر روی سئو سایت پزشکی تاثیر دارند اشاره می‌کنیم تا بر اساس آنها بتوانید سایت خود را زودتر سئو کنید.

  • از کلمات کلیدی پزشکی مناسب استفاده کنید

کلمات کلیدی نقش مهمی در سئوی سایت دارند. برای همین جهت سئو کردن سایت پزشکی، باید از کلمات کلیدی پزشکی مرتبط و مناسبی استفاده نمایید. برای این کار بهتر است یک تحقیقات در این رابطه داشته باشید و روی مهمترین کلمات کلیدی سرمایه گذاری کنید. جهت یافتن کلمات کلیدی، باید خدمات پزشکی خود را در نظر بگیرید. چرا که خدمات پزشکی همان چیزی است که بیشتر جستجوگران و کاربران به دنبال آن هستند. ابزارهای زیادی وجود دارند که میتوان از آنها برای پیدا کردن کلمات کلیدی کمک گرفت. از این رو اگر در این زمینه موفق نشدید، می‌توانید به کمک این ابزارها کلمات کلیدی مرتبط را پیدا نمایید.

البته استفاده زیاد از کلمات کلیدی در سایت، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. چرا که گوگل به سرعت به این تاکتیک اسپم می‌پردازد و برای سایت جریمه در نظر می‌گیرد. برای همین باید کلمات کلیدی خاص را به روش درست و طبیعی در محتوای سایت قرار دهید. با این کار می‌توانید به تدریج کاربران بیشتری را جذب سایت خود کنید.

  • از محتواهای کاربردی برای سایت پزشکی استفاده کنید

 

از محتواهای کاربردی برای سایت پزشکی استفاده کنید

 

برای سایت پزشکی باید صفحات محتوایی در نظر بگیرید و در آنها اطلاعات با کیفیتی را که با کلمات کلیدی بهینه شده‌اند، به کار ببرید. محتواهای سایت پزشکی باید در حیطه تخصص پزشک باشد. برای مثال اگر سایت پزشکی مربوط به یک پزشک عمومی است، میتوان محتواهای مرتبطی با بیماری‌های عمومی تولید کرده و در صفحات مختلفی از سایت قرار داد. و یا اگر سایت پزشکی مختص به یک دندانپزشک است، میتوان در رابطه با بیماری‌های دهانی، دندان‌ها و روش‌های زیبایی آن اطلاعات به روز و مفیدی را ارائه داد. هر چقدر محتواهای درج شده در سایت به روزتر و یونیک‌تر باشند، شانس موفقیت سایت بیشتر خواهد شد.

برای اینکه محتواهای کاربردی ارائه دهید، خودتان را جای مخاطب قرار دهید و به این فکر کنید که آنها دنبال چه چیزهایی هستند. و همچنین این را در نظر بگیرید که چه اطلاعاتی به آنها در این جستجو کمک بیشتری می‌کند. با توجه به این موارد می‌توانید محتواهای مفید و کاملی ارائه دهید. هر چقدر محتوا طولانی‌تر و مفیدتر باشد، گوگل سایت را به عنوان یک چهره معتبر در صنعت پزشکی می‌شناسد و رتبه و جایگاه آن را افزایش می‌دهد.

  • تصاویر و ویدئوهای سایت را بهینه کنید

بدون شک هیچ سایتی بدون محتواهای تصویری جذابیت ندارد. سایت‌هایی که تنها از محتوای متنی استفاده می‌کنند، باعث خسته شدن کاربر از سایت می‌شوند. برای همین باید از تصاویر، ویدئوها، گیف‌ها و یا فایل‌های صوتی مرتبطی در سایت پزشکی استفاده کرد. حال چیزی که مهم است و بر روی سئوی سایت پزشکی تاثیر می‌گذارد این است که این عناصر بصری باید بهینه باشند. به این معنی که از حجم مناسبی برخوردار باشند تا باعث افزایش حجم سایت و تاخیر در زمان بارگذاری آن نشوند. برای بهینه کردن تصاویر یا ویدیوها می‌توانید از ابزارهای موجود استفاده کنید. برای مثال با استفاده از نرم افزار فتوشاپ، می‌توانید حجم تصاویر را کاهش دهید و سپس از آنها در سایت استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که هر چقدر تصاویر و ویدیوهای جذاب‌تری در سایت پزشکی به کار ببرید، می‌توانید ترافیک بیشتری جذب کنید و از این طریق سئوی سایت پزشکی خود را بهبود ببخشید.

  • به سرعت سایت، امنیت و واکنش گرا بودن سایت توجه کنید

از عوامل دیگری که در سئو سایت پزشکی تاثیر دارند، بهینه کردن سرعت سایت، امنیت و واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن سایت است. در رابطه با سرعت سایت باید اشاره کرد که اگر بارگذاری و لود سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد، بسیاری از افراد ممکن است به سراغ سایت‌های دیگری بروند. بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید و سعی کنید سرعت سایت را در حد ایده آلی حفظ کنید. ابزار PageSpeed Insights گوگل، برای بررسی سرعت سایت بسیار مناسب است. همچنین این ابزار در رابطه با اصلاحاتی که می‌تواند منجر به بهبود سرعت سایت شود، به شما نکاتی را ارائه می‌کند.

یکی دیگر از عوامل مهم سئو، امنیت وب سایت است. گواهی SSL به رمزگذاری وب سایت کمک می‌کند و اطمینان می‌دهد که داده‌های آن و بازدیدکنندگان در برابر هکرها محافظت می‌شود. برخورداری از گواهی SSL هنگام پذیرش اطلاعات حساس بیمار، بسیار مهم و ضروری است. بنابراین اگر سایت پزشکیتان همچنان در حالت HTTP قرار دارد، بهتر است با اخذ گواهی SSL آن را به HTTPS تبدیل کنید و به امنیت سایت و داده‌های کاربران کمک کنید.

نکته دیگری که در سئو سایت پزشکی مهم است، سازگار بودن سایت با موبایل است. این یعنی سایت باید به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی شده باشد و در همه پلتفرم‌ها به خوبی نمایش داده شود. از آنجایی که در حال حاضر بیشتر کاربران از طریق گوشی همراه به جستجو در اینترنت می‌پردازند، سایت باید برای گوشی موبایل بهینه شده باشد تا در آن به خوبی نمایش داده شود. از این رو هنگام طراحی سایت پزشکی، به طراحی واکنش گرای آن توجه داشته باشید و حتما این مورد را به طراح سایت تاکید نمایید.

  • توجه به عوامل خارج از سایت برای سئو سایت پزشکی

 

توجه به عوامل خارج از سایت برای سئو سایت پزشکی

 

به عنوان نکته آخر، باید به شاخص‌ها و عوامل خارج از سایت توجه داشته باشید تا بتوانید از طریق آنها به رتبه بهتری برسید. منظور از عوامل خارجی، مواردی چون لینک دهی به سایت و همچنین استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. رسانه‌های اجتماعی گرچه یک عامل رتبه‌بندی نیستند، اما می‌توانند بر روی سئوی خارجی سایت موثر واقع شوند. به این صورت که اگر محتواهای استفاده شده در این رسانه‌ها مفید باشد، می‌تواند به طور قابل توجهی بر انتخاب بیمار تاثیر بگذارد.

جمع بندی

با استفاده از سئو سایت پزشکی میتوان سایت پزشکی را به رتبه‌های بالاتر در موتور جستجو ارتقا داده و از این طریق نسبت به رقبای دیگر، برتری پیدا کرد. برای سئو کردن سایت پزشکی، باید به موارد مختلفی توجه کرد که در متن به برخی از آنها اشاره کردیم. با توجه به موارد اشاره شده و همچنین موارد دیگری چون سئوی محلی، میتوانید سئوی سایت پزشکی را به خوبی انجام دهید و از این طریق سایت خود را نسبت به دیگر سایت‌های پزشکی متمایز نمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x