برون سپاری طراحی سایت و نکات مهم در رابطه با آن

برون سپاری طراحی سایت و نکات مهم در رابطه با آن

زمانی که برای شروع یک کسب و کار و یا گسترش فعالیت در یک سازمان و شرکت نیاز به یک سایت باشد، میتوان از چند طریق به ایجاد آن پرداخت. در وهله اول خود افراد می‌توانند با یادگیری زبان‌های برنامه نویسی و طراحی سایت، به این کار بپردازند که معمولا به دلیل وقت‌گیر بودن این امر، کمتر کسی از این راه اقدام می‌کند. راه دیگر که از اهمیت بیشتری برخوردار است و نسبت به استخدام افراد برنامه نویس و طراح سایت هم قابل توجه‌تر است، برون سپاری طراحی سایت است. برون سپاری طراحی سایت باعث می‌شود تا تنها یک بار هزینه طراحی سایت پرداخت شود و سایت به طور آماده و در کمترین زمان ممکن تحویل گرفته شود. حال باید دید که برون سپاری طراحی سایت به چه شکل است و به چه نحوی میتوان این کار را انجام داد. در ادامه مطلب به بررسی این موارد و مزایای برون سپاری طراحی سایت خواهیم پرداخت.

برون سپاری طراحی سایت به چه معناست؟

برون‌سپاری طراحی سایت به معنای استفاده از خدمات شرکت‌ها و یا افراد دیگر برای طراحی و توسعه سایت است. در این روش، شما با یک شرکت یا فرد سوم به توافق می‌رسید تا آن‌ها برای شما سایت طراحی انجام دهند و آن را در بازه زمانی تعیین شده به شما تحویل دهند. به چنین افرادی که در خارج از فضای کاری به کار می‌پردازند، فریلنسر گفته می‌شود. خوب است اشاره کنیم که برون سپاری تنها مربوط به طراحی سایت نبوده و میتواند شامل هر نوع پروژه و طراحی دیگری نظیر کارهای گرافیکی و تولید محتوا باشد. در واقع از آنجایی که این روزها خدمات برون سپاری نسبت به استخدام افراد مقرون به صرفه‌تر است، شرکت‌ها و افراد زیادی از این راهکار استفاده می‌کنند. حال برای برون ‌سپاری طراحی سایت، باید یک شرکت یا فرد با تجربه و ماهر در زمینه طراحی و توسعه سایت انتخاب کرد. برای طراحی و توسعه سایت خود از طریق برون سپاری، باید از تخصص و تجربه این افراد بهره برده و بدون وجود تیم داخلی در شرکت به طراحی سایت مورد نظر پرداخت.

مزایای برون سپاری طراحی سایت

 

مزایای برون سپاری طراحی سایت

 

برون ‌سپاری طراحی سایت مزایای زیادی دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

 • کاهش هزینه ها: با برون سپاری طراحی سایت، میتوان هزینه‌هایی را که برای استخدام متخصصان و خرید تجهیزات نیاز است کاهش داد و از این طریق در هزینه‌های خود صرفه جویی کرد. علاوه بر این با استفاده از یک شرکت برون سپاری، میتوان از تخصص و تجربه آنها برای بهبود وب سایت خود بهره برد.
 • افزایش سرعت طراحی و توسعه: شرکت های طراحی و توسعه سایت، برای انجام پروژه‌های مختلف دارای تجربه و منابع زیادی هستند. با برون سپاری طراحی وب سایت میتوان با سرعت بیشتری به توسعه سایت پرداخته و در کوتاهترین زمان ممکن به سایت مورد نظر خود دست پیدا کرد. همانطور که گفته شد اگر قرار باشد افراد خود مجموعه به کسب دانش و مهارت در زمینه طراحی سایت بپردازند، مدت زمان زیادی برای آن لازم است. این در حالی است که شرکت‌ها و افراد فعال در این زمینه به دلیل تخصص زیاد، میتوانند سایت را در مدت زمان کوتاهی طراحی کرده و به مشتری تحویل دهند.
 • بهبود کیفیت طراحی سایت: با استفاده از شرکت‌های برون سپاری با تجربه، میتوان از کیفیت بالایی برای طراحی وب سایت خود برخوردار شد. همچنین با استفاده از تخصص و تجربه آنها، میتوان بهبودهای لازم را در طراحی وب سایت خود ایجاد کرد و آن را به خوبی ارتقا داد.
 • ارتباط برقرار کردن با افراد متخصص: از آنجایی که تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و مباحث جدیدی در زمینه طراحی سایت ظاهر می‌شود، با برون سپاری طراحی سایت میتوان با متخصصین این حوزه به خوبی ارتباط برقرار کرده و از جدیدترین موضوعات در این زمینه مطلع شد. افراد متخصص با تجربه و دانش بالای خود میتوانند مناسبترین سایت را در کمترین زمان به مشتریان خود تحویل دهند.

پس به طور خلاصه میتوان گفت برون ‌سپاری طراحی سایت باعث می‌شود تا هزینه کمتری پرداخت کنید و تنها زمانی که واقعا نیاز است، برای این کار هزینه کنید. همچنین با این کار نیازی به ایجاد یک دپارتمان مخصوص برای طراحی سایت نبوده و بهای جابجایی کارمندان نیز حذف می‌شود. با برون ‌سپاری طراحی سایت میتوان پروژه‌ها را خیلی سریعتر انجام داده و با متخصصان این حوزه به خوبی ارتباط برقرار کرد.

آیا برون ‌سپاری طراحی سایت معایبی هم دارد؟

با اینکه برون ‌سپاری طراحی سایت مزایای زیادی دارد، اما برای آن میتوان چند عیب را برشمرد. از جمله معایب برون ‌سپاری طراحی سایت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل کمتر: در صورتی که برون‌ سپاری طراحی سایت به شخص یا شرکت تخصصی واگذار شود، کنترل بر روی فرآیند طراحی و اجرای پروژه کاهش می‌یابد. در واقع تمام پروسه طراحی سایت در دست افراد خارج از شرکت بوده و نمیتوان بر روی کار کنترل زیادی پیدا کرد.
 • تاخیر در تحویل پروژه: یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با برون سپاری پروژه‌های خود دارند، تاخیر در زمان تحویل کار است. با اینکه بسیاری در همان روز اول و عقد قرارداد زمان تحویل پروژه را اعلام می‌کنند، اما ممکن است بنا به دلایلی در آن بازه زمانی این اتفاق نیفتد و تحویل پروژه با تاخیر همراه شود. با این حال شرکت‌ها و افرادی که در این کار به نام هستند، معمولا برای حسن سابقه خود سعی می‌کنند تا کار را در همان زمان مذکور به مشتری تحویل دهند.
 • درک اشتباه ایده مشتری: گاهی اوقات ممکن است افراد فریلنسر درک اشتباهی از ایده مشتری داشته باشند و مورد دیگری را به جای آن تحویل دهند. بنابراین باید حتما از درک کامل ایده و پروژه توسط افراد مطمئن شد.
 • ارتباط غیر حضوری یا نامساعد با متخصص: از آنجایی که طراحان خارج از شرکت قرار دارند، نمیتوان خیلی راحت به آنها دسترسی پیدا کرد. برای همین فاصله زمانی بین شرکت برون‌ سپارنده و مشتری می‌تواند باعث مشکلاتی شود.

با این حال در صورتی که شرکت برون سپارنده را به درستی انتخاب کنید، میتوان از معایب برون سپاری طراحی سایت چشم پوشی کرده و از مزایای آن به خوبی بهره مند شد. برون ‌سپاری طراحی سایت می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان و هزینه‌های مربوط به استخدام و آموزش یک تیم داخلی صرفه جویی کنید و با توجه به تخصص و تجربه افراد، به طراحی و توسعه سایتی با کیفیت و حرفه‌ای دست پیدا کنید.

چند نکته مهم برای برون سپاری طراحی سایت

 

چند نکته مهم برای برون سپاری طراحی سایت

 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید پروژه طراحی سایت خود را به افراد و یا شرکت‌های دیگری بسپارید، بهتر است به چند نکته در این زمینه توجه کنید.

 • پیش از هر کاری نسبت به فرد یا شرکت مورد نظر خود تحقیق کنید و مطمئن شوید که تیم از توانایی طراحی سایت مورد نظرتان برخوردار است.
 • برون سپاری طراحی سایت را از طریق منابع رسمی و معتبر انجام دهید.
 • زمانی که به انجام این کار می‌پردازید، حتما چند پرداخت را در نظر بگیرید و از تسویه کامل در همان ابتدای کار خودداری کنید.
 • حتما نمونه‌ کارهای طراح سایت را مورد بررسی قرار دهید و از کیفیت آنها مطمئن شوید.

چگونه یک فریلنسر خوب برای برون سپاری سایت پیدا کنیم؟

حال سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح است این است که چگونه میتوان یک شرکت یا فرد مناسب را برای این کار پیدا کرد؟ در این رابطه باید اشاره شود که در وهله اول باید یک طراح یا تیم طراحی را پیدا کرد. این افراد را میتوان از طریق منابع مختلفی همچون جستجو در اینترنت و یا پرس‌وجو از اطرافیان پیدا کرد. پس از پیدا کردن یک یا چند تیم طراحی، باید به بررسی نمونه کارهایشان پرداخته شود. چنین افرادی معمولا دارای چند نمونه کار هستند که میتواند به شما در انتخاب تیم مورد نظر کمک زیادی داشته باشد. هنگام بررسی نمونه کارها باید توجه کنید که کدام سبک کاری به سلیقه و نیاز شما همخوانی و نزدیکی بیشتری دارد. البته از آنجایی که طراحان و برنامه نویسان خلاقیت زیادی دارند، معمولا سایت‌ها را در سبک‌های مختلفی طراحی می‌کنند. حال پس از مشاهده و تایید نمونه کارها، باید به ارتباط با فرد یا تیم بپردازید و در رابطه با پروژه خود با او صحبت نمایید. در این زمان باید در رابطه با هزینه برون سپاری طراحی سایت و زمان تحویل پروژه با او به توافق برسید. در مرحله آخر هم باید پرداخت اولیه را انجام دهید تا کار طراحی سایت شروع شود.

برون سپاری طراحی سایت با نیکراد وب

 

برون سپاری طراحی سایت با نیکراد وب

 

افرادی که به دنبال برون سپاری طراحی سایت خود هستند، می‌توانند این کار را به متخصصان و طراحان نیکراد وب واگذار کنند. شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های فعال در زمینه طراحی سایت و اپلیکیشن است که پروژه‌های شما را در کوتاهترین زمان ممکن تحویل می‌دهد. جهت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه، میتوانید در ساعات کاری با تیم نیکراد وب در تماس باشید.

جمع بندی

اگر تنها یک بار نیاز به طراحی سایت داشته باشید و بخواهید در هزینه‌هایی چون استخدام افراد و خرید تجهیزات شرکت صرفه جویی کنید، میتوانید به برون سپاری طراحی سایت بپردازید. برون سپاری طراحی سایت به معنای سپردن پروژه به افراد متخصص در خارج از شرکت است. این کار مزایای زیادی دارد که در متن به طور کامل به آنها اشاره شد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x