طراحی سایت عطر فروشی و امکانات و ویژگی ها ی آن

طراحی سایت عطر فروشی و امکانات و ویژگی ها ی آن

اگر در حوزه عطر فروشی مشغول به کار هستید و دوست دارید کسب و کارتان را کمی ارتقا ببخشید، میتوانید با راه اندازی یک سایت عطر فروشی تا حدودی به این امر دست پیدا کنید. طراحی سایت عطر فروشی باعث می‌شود تا کمی از فضای سنتی فروش عطر فاصله بگیرید و بتوانید از طریق اینترنت و سایت، عطرهایتان را برای فروش به مشتریان عرضه کنید. برای طراحی سایت عطر فروشی نیاز به توجه به نکات و مواردی است که با توجه به آنها میتوان به بهترین سایت عطر فروشی دست پیدا کرد. در ادامه به بررسی این موارد پرداخته و با امکانات مورد نیاز سایت عطر فروشی آشنا خواهیم شد.

اهمیت طراحی سایت عطر فروشی

این روزها بسیاری از مردم به جای خریدهای سنتی و حضوری، به خریدهای اینترنتی می‌پردازند. بر همین اساس برای خرید عطر نیز میتوان از سایت‌های فعال در این زمینه اقدام کرده و عطرهای مورد نظر را خریداری کرد. افرادی که در حوزه فروش عطر فعال هستند، میتوانند با طراحی اصولی سایت عطر فروشی، سبب جذب مشتریان بیشتری شوند و از این طریق به درآمد خود بیافزایند. همچنین وجود سایت عطر فروشی باعث می‌شود تا مشتریان تنها محدود به همان شهر و منطقه فروشگاه نشده و دیگر مناطق و شهرها هم شامل شوند. با داشتن سایت فروش عطر میتوان به طور 24 ساعته به مشتریان خود در سراسر کشور خدمات دهی کرده و به فروش آنلاین عطر پرداخت. با این حال طراحی سایت فروش عطر بسیار مهم است و باید به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. چرا که اگر سایت کاربر را به خود جذب نکند، تاثیری در فروش هم نخواهد داشت. از این رو سایت عطر فروشی باید هم از جذابیت و ظاهر حرفه‌ای برخوردار باشد و هم به قابلیت‌های کاربردی و بهینه سازی برای موتورهای جستجو در آن توجه گردد.

قابلیت‌ها و امکانات مهم در طراحی سایت فروش عطر

در طراحی هر سایتی باید به یک سری امکانات و ویژگی‌ها توجه شود. در رابطه با سایت عطر فروشی هم به همین شکل است. در این رابطه به چند مورد زیر اشاره می‌کنیم:

  • دسته بندی محصولات موجود در سایت

معمولا فروشگاه‌های عطر فروشی، عطرها و ادکلن‌های زنانه و مردانه مختلفی را عرضه می‌کنند. برای همین در سایت باید دسته بندی‌های مجزایی برای هر یک از این بخش‌ها در نظر گرفت تا مشتری بتواند خیلی راحت‌تر عطر یا ادکلن مورد نظر خود را پیدا کند. همچنین میتوان عطرها را بر اساس نام برند، حجم، بو و غیره دسته بندی کرده تا کاربر بتواند به راحتی در میان آنها جستجو نماید.

  • بخش وبلاگ

 

بخش وبلاگ

 

برای اینکه بتوانید سایت خود را از نظر محتوا بهبود ببخشید و رتبه خوبی کسب کنید، بهتر است یک بخش برای درج محتوا یا همان وبلاگ را در نظر بگیرید و در آن در رابطه با عطرها مطالب مفیدی را به اشتراک بگذارید. هر چقدر بتوانید مطالب یونیک‌تر و جذاب‌تری ارائه کنید و سبب جذب بیشتر مخاطبان سایت شوید، میتوانید سایت عطر فروشی خود را از نظر سئو و جایگاه بهبود ببخشید.

  • درج گالری تصاویر و فیلم

در صفحه محصولات خود میتوانید علاوه بر استفاده از تصاویر مختلف و باکیفیت، از ویدیو هم استفاده کنید. برای مثال میتوانید راجع به بوی عطر و رایحه‌های موجود در آن در ویدیو صحبت کنید و از این طریق اطلاعات جامعی به مخاطبان خود ارائه دهید. با استفاده از افزودن ویدیو در سایت عطر فروشی، میتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

  • درباره ما و تماس با ما

از دیگر امکاناتی که در طراحی سایت عطر فروشی باید در نظر داشته باشید، بخش‌های درباره ما و تماس با ما است. در این بخش‌ها باید راجع به بیزینس خود و آدرس و راه‌های ارتباطی صحبت کنید تا مخاطب بتواند به شما اعتماد بیشتری پیدا کند. هر چقدر در این زمینه بهتر عمل کنید و اعتماد مخاطبان را جلب نمایید، آنها را برای خرید عطر ترغیب کرده و میتوانید به مشتریان دائمی تبدیلشان کنید.

  • امکان مقایسه محصولات با هم

برای سایت عطر فروشی خود میتوانید امکان مقایسه عطرها با هم را نیز در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود تا مشتری بتواند از بین چند عطر مورد نظر خود، بهترین عطر را انتخاب نماید و خرید بهتری را تجربه کند.

ریسپانسیو بودن سایت فروش عطر و ادکلن

یکی از موارد مهمی که در طراحی سایت عطر فروشی باید به آن توجه داشته باشید، ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت است. این یعنی طراحی سایت به شکلی صورت گرفته است که در تمام پلتفرم‌ها همچون لپ تاپ، گوشی موبایل و تبلت به شکل صحیحی به نمایش در می‌آید. این موضوع بسیار مهم است و حتما باید در طراحی سایت‌های فروشگاهی همچون سایت فروش عطر در نظر گرفته شود. چرا که کسب و کارهایی که به این موضوع اهمیتی نمی‌دهند و سایتشان قابلیت موبایل فرندلی ندارد، بسیاری از بازدید کنندگان موبایلی خود را از دست داده و از کار خود عقب می‌افتند. بنابراین این موضوع یکی از مهمترین مواردی است که باید در طراحی سایت عطر فروشی در نظر داشته باشید.

نکات مهم در طراحی سایت عطر فروشی

 

نکات مهم در طراحی سایت عطر فروشی

 

به جز موارد اشاره شده تا به این جای مطلب، موارد و نکات دیگری هم وجود دارد که باید در طراحی سایت فروش عطر مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه به چند نکته مهم در این رابطه اشاره می‌کنیم:

  • پرداخت آنلاین و امن

یکی از موارد مهم در طراحی سایت فروشگاهی عطر، امکان پرداخت آنلاین به شکل کاملا امن و قابل اعتماد است. زمانی که کاربر عطر مورد نظر خود را انتخاب می‌کند، باید بتواند با یک پرداخت امن خرید خود را به پایان برساند. از این رو طراحان سایت باید درگاه‌های ایمنی را برای این کار در نظر بگیرند تا مشتری بتواند با اطمینان خاطر بیشتر پرداخت خود را انجام دهد. حتی میتوانید امکان صدور فاکتور خرید را هم برای سایت در نظر بگیرید تا مشتری بتواند فاکتور خرید خود را به شکل پی دی اف دریافت نماید.

  • درج نظرات و پرسش و پاسخ

بسیاری از افراد برای خرید محصولاتی چون عطر و ادکلن، به نظرات افراد دیگر توجه می‌کنند. برای همین شاید بهتر باشد در هر صفحه از محصولات خود یک بخش را برای درج نظرات و پرسش و پاسخ در نظر بگیرید تا کاربران بتوانند از نظرات هم استفاده کنند. حتی اگر بتوانید امکان چت آنلاین را در سایت فعال کنید و با مشتریان به صورت آنلاین به تعامل بپردازید، میتوانید در خرید عطر آنها را به خوبی راهنمایی کنید و از این طریق سبب جذب آنها شوید.

  • جستجوی پیشرفته

از دیگر نکات مهم در طراحی سایت فروش عطر، در نظر گرفتن جستجوی پیشرفته است. سایت‌هایی که از قابلیت جستجوی پیشرفته برخوردار هستند، به کاربران خود این امکان را میدهند تا خیلی سریعتر محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. از این رو بهتر است با در نظر گرفتن فیلترهایی چون قیمت عطر، برند، فصل بندی عطرها، زنانه و مردانه بودن عطر، رایحه عطر و غیره این کار را برای مشتریان خود راحت نمایید. برای مثال زمانی که کاربر فیلتر را بر اساس فصل عطر قرار می‌دهد، تمام عطرهای مخصوص فصل زمستان یا تابستان برای او به نمایش در می‌آیند.

  • طراحی منوی اصولی

از بخش‌های مهم سایت عطر فروشی و هر سایت دیگری، منوی اصلی آن است. منوها شامل دسته بندی محصولات و سایر بخش‌های مهم سایت هستند و سبب دسترسی آسانتر کاربران سایت به بخش‌های موردنیازشان می‌شوند. با رفتن بر روی منوی سایت میتوان تمام زیرمنوها و زیر مجموعه‌ها را مشاهده کرده و بخش مورد نظر خود را به راحتی پیدا کرد.

  • دریافت نماد الکترونیک یا ای نماد

حتما تا به حال در سایت‌های فروشگاهی نماد الکترونیک Enamad را مشاهده کرده‌اید. این نماد در جلب اعتماد بسیاری از مشتریان تاثیر دارد و سبب ماندگاری آنها در سایت و حتی خریدشان از سایت می‌شود. از این رو یکی از موارد ضروری در راه اندازی و طراحی سایت عطر فروشی، دریافت نماد الکترونیک است. با دریافت اینماد، کسب و کار شما قانونی شده و مشتریان با خیال آسوده‌تری به خرید می‌پردازند.

طراحی سایت فروش عطر سئو شده با نیکراد وب

 

طراحی سایت فروش عطر سئو شده با نیکراد وب

 

در صورتی که به دنبال یک تیم طراحی سایت حرفه‌ای هستید، میتوانید کار طراحی سایت عطر فروشی خود را به تیم نیکراد وب بسپارید. نیکراد وب با استفاده از نیازهای شما، به طراحی سایت فروش عطر پرداخته و تمام امکانات و موارد لازم را در آن پیاده سازی می‌نماید. همچنین در صورتی که قصد دارید در این حوزه با رقبای خود به رقابت بپردازید و جایگاه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید، میتوانید سئوی سایت عطر فروشی خود را نیز به این تیم بسپارید. نیکراد وب در کنار طراحی سایت و سایر خدمات، پشتیبانی کاملی به مشتریان خود ارائه کرده و به آنها در رسیدن به اهداف خود کمک زیادی می‌نماید.

جمع بندی

برای طراحی سایت عطر فروشی باید به یک سری نکات و قابلیت‌ها توجه داشته باشید تا بتوانید سایت خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و راه اندازی نمایید. در این رابطه هم باید به مواردی چون واکنش گرا بودن سایت، درج دسته بندی‌های مختلف، گالری تصاویر، وبلاگ، پرداخت امن و جستجوی پیشرفته توجه نمایید. در صورتی که در رابطه با مدت زمان لازم برای طراحی سایت و یا هزینه طراحی سایت فروش عطر نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید، میتوانید با تیم نیکراد وب تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x