نحوه طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری به صورت حرفه ای

این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که به سراغ خرید روزنامه و پیگیری اخبار از طریق آن برود. اغلب افراد جامعه برای اطلاع از اخبار روز، از شبکه‌های تلویزیونی و یا سایت‌های خبری استفاده می‌کنند. برای همین بسیاری از شرکت‌های فعال در حیطه خبرنگاری و روزنامه نگاری، به سراغ طراحی سایت خبری می‌روند تا از طریق سایت بتوانند اخبار روز را در دسترس افراد جامعه قرار دهند. حال طراحی سایت خبری نیاز به یک سری الزامات و امکانات دارد که در ادامه به بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

سایت خبری چیست؟

سایت خبری به سایتی گفته می‌شود که در آن به درج جدیدترین اخبار روز پرداخته می‌شود. این سایت‌ها انواع خبرهای جدید روز کشور و جهان را پوشش می‌دهند و شامل اخبار در موضوعات مختلفی چون اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخبار اجتماعی، اخبار فرهنگی و هنری، حوادث و غیره هستند. در واقع یک سایت خبری مناسب باید از دسته‌های مختلفی برخوردار باشد و در هر یک از آنها به درج اخبار مرتبط بپردازد. نکته‌ای که در رابطه با سایت خبری اهمیت دارد این است که این سایت نیاز به یک پشتیبان قوی دارد و باید هر روزه تمام اخبار و مطالب جدید در آن به روزرسانی شود. هر چند که بسیاری از افراد از ربات به این منظور استفاده می‌کنند. اما بهتر است از یک تیم تولید محتوای حرفه‌ای به این منظور نیز استفاده کرده تا بتوان به صورت روزانه خبرهای روز را در سایت بارگذاری کرد.

مهمترین ویژگی‌های وب سایت خبری

در رابطه با ویژگی‌های سایت خبری باید اشاره شود که این سایت‌ها باید در وهله اول تمام اخبار روز را پوشش دهند. این سایت‌ها باید از دسته بندی و منوی مناسبی برخوردار باشند تا کاربر بتواند با ورود به دسته مورد نظر خود، اخبار روز در همان دسته را به راحتی دنبال نماید. در کنار توجه به این ویژگی، باید به یک سری خصوصیات دیگر هم توجه کرد که عبارتند از:

 • انتشار اخبار درست: در سایت خبری باید کلیه اخبار و اطلاعات به صورت درست درج شوند و هیچگونه بزرگنمایی و دروغ در آنها به چشم نخورد. درج اخبار غلط در سایت خبری باعث می‌شود تا سایت اعتبار خود را در میان کاربران از دست بدهد و به تدریج دچار افت و کاهش رتبه شود.
 • نمایش تاریخ و ساعت انتشار اخبار: در درج اخبار در سایت خبری باید به درج تاریخ و ساعت هم توجه شود. چرا که بسیاری از کاربران اخبار را بر اساس تاریخ و جدید بودن دنبال می‌کنند.
 • اتصال به شبکه های اجتماعی: از دیگر ویژگی‌های سایت خبری خوب این است که به شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توییتر و … متصل باشد تا کاربر بتواند از طریق این شبکه‌ها نیز به اخبار دسترسی داشته باشد.
همچنین بخوانید
متا تگ robots چیست و چه کاربردی دارد؟

امکانات مهم در طراحی سایت خبری

 

امکانات مهم در طراحی سایت خبری

در رابطه با مهمترین امکانات سایت خبری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان نمایش پر بیننده‌ترین اخبار

معمولا در سایت‌های خبری، شاهد تعداد بازدید و نمایش خبر توسط کاربران سایت هستیم. حال اگر در سایت امکان نمایش پر بیننده‌ترین اخبار هم وجود داشته باشد، کاربر میتواند از این طریق به اخبارهای مهم و قابل توجه بیشتر دسترسی پیدا کند و به سراغ مشاهده آنها برود.

 • امکان مشخص کردن اولویت نمایش و مرتب سازی

در صورتی که سایت خبری از قابلیت تعیین اولویت نمایش و مرتب سازی اخبار برخوردار باشد، کاربر میتواند از طریق آن اولویت‌های خود را مشخص کند و به راحتی اخبار مورد نظرش را مشاهده و پیگیری نماید.

 • قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت

هر سایتی باید از قابلیت جستجو برخوردار باشد تا کاربر بتواند از طریق آن سریعتر به آیتم مورد نیاز خود دست پیدا کند. در سایت خبری هم باید از امکان جستجو به صورت ساده یا پیشرفته استفاده کرد تا کاربر بتواند از میان صدها اخبار، به خبر مورد نظرش خیلی سریع دسترسی پیدا کند. این موضوع در طراحی سایت خبری بسیار مهم است و باید به آن توجه شود.

 • امکان درج ویدیو در خبرها

از دیگر امکانات سایت خبری باید به امکان استفاده از ویدیو اشاره کرد. در واقع سایت‌های خبری تنها در قالب متن نیستند و میتوانند حاوی محتواهای ویدیویی و صوتی نیز باشند. برای همین بهتر است به این موضوع هم در هنگام طراحی سایت خبری توجه شود.

 • دسته بندی های مختلف

همانطور که گفته شد سایت خبری باید از دسته بندی درستی برخوردار باشد. از آنجایی که سایت‌های خبری حاوی اخبار در زمینه‌های مختلفی هستند، توجه به این موضوع بسیار مهم است و باید دسته‌هایی چون اخبار فرهنگی و هنری، اخبار ورزشی، اخبار سیاسی، اخبار اقتصادی، اخبار علمی، اخبار آموزشی و غیره در آن در نظر گرفته شود.

 • سرعت مناسب بارگذاری صفحات

 

همچنین بخوانید
انکرتکست به چه معناست و چه اهمیتی در سئو دارد؟

سرعت مناسب بارگذاری صفحات

 

در طراحی سایت خبری باید به سرعت لود و بارگذاری صفحات توجه زیادی شود. چرا که معمولا کاربران سایت‌هایی را که از سرعت پایینی برخوردار هستند و در لود اخبار دیر عمل می‌کنند، خیلی سریع ترک می‌کنند. این موضوع هم تاثیر بدی روی سئوی سایت خبری می‌گذارد و باید حتما به آن توجه شود. استفاده از محتواهای تصویری و ویدیویی با حجم مناسب میتواند در بهبود سرعت سایت تاثیر خوبی داشته باشد.

 • واکنش گرا و ریسپانسیو بودن سایت خبری

یکی از مواردی که در طراحی سایت خبری اهمیت زیادی دارد، توجه به واکنش گرا بودن آن است. این یعنی سایت باید در هر پلتفرم و دستگاهی اعم از لپ تاپ، کامپیوتر، گوشی موبایل، تبلت و غیره به درستی نمایش داده شود و کاربر با مشکلی در هنگام ورود به سایت مواجه نشود. پس ریسپانسیو بودن سایت خبری در گوشی موبایل اهمیت بسیار بالایی دارد و حتما باید مورد توجه طراحان سایت قرار بگیرد.

سئوی سایت خبری به چه صورت است؟

برای اینکه سایت خبری در رتبه‌های اول موتور جستجوی گوگل قرار بگیرد، باید روی بهینه سازی و سئوی آن کار شود. در واقع با استفاده از تکنیک‌های سئو میتوان به بهبود رتبه سایت خود کمک کرده و آن را به صدر رتبه‌های بالای گوگل رساند. در این رابطه هم میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:

 • لینک دهی داخلی به صورت اصولی: یکی از موارد مهم در سئوی سایت، لینک دهی داخلی است. برخی تصور دارند که لینک دهی داخلی تاثیر زیادی روی سئو ندارد و به آن اهمیت زیادی نمی‌دهند. در صورتی که اینطور نبوده و با استفاده از لینک سازی داخلی میتوان به بهبود رتبه سایت خود کمک کرد. بسیاری از افراد به این منظور از برچسب استفاده می‌کنند و اخبار مرتبط با هم را به این صورت به هم وصل می‌کنند.
 • آپدیت پست و محتواها به صورت دائمی: در سایت خبری توجه به بروزرسانی پست‌ها و اخبار بسیار مهم است. در واقع از آنجایی که روزانه و در هر ساعتی ممکن است اتفاقات مهمی رخ دهد، باید دائما به آپدیت سایت خبری پرداخته و محتواهای آن را به روز نگه داشت.
 • افزایش نرخ خزش سایت: یک سایت خبری در صورتی میتواند خیلی زود در حوزه خود موفق شود و به رتبه‌های بالا ارتقا یابد که سرعت خزش آن بالا باشد. این یعنی باید سایت به گونه‌ای باشد که مطالب آن خیلی سریعتر ایندکس شوند و خزنده‌های گوگل بیشتر به آن سر بزنند.
 • استفاده از نقشه سایت: یکی از موارد مهم در سئوی تکنیکال، ساخت نقشه سایت است. به این منظور که باید برای سایت خبری نقشه سایت یا همان سایت مپ ساخته و آن را به گوگل معرفی کرد.
 • استفاده از قالب بهینه: جهت سئو شدن سریع سایت خبری، باید از قالب مناسبی برای آن استفاده کرد. در واقع قالب سایت خبری باید کاملا بهینه باشد و با کدنویسی استانداردی طراحی شده باشد.
 • ریسپانسیو بودن سایت: همانطور که اشاره کردیم سایت خبری باید به طور ریسپانسیو و واکنش گرا طراحی شود و مشکلی از نظر بازدید در گوشی موبایل نداشته باشد. چرا که بسیاری از کاربران از طریق تلفن همراه خود وارد سایت می‌شوند و عدم توجه به این موضوع باعث ریزش بسیاری از کاربران موبایلی و در نتیجه سئوی منفی سایت می‌شود.
 • توجه به بک لینک: از دیگر مواردی که با استفاده از آن میتوان به سئوی سایت خبری کمک کرد، کسب بک لینک‌های با اعتبار است. هر چقدر بک لینک با کیفیت‌تر باشد، تاثیر بهتری روی سئوی سایت ایجاد می‌شود.
همچنین بخوانید
مشخصات یک هاست خوب

طراحی سایت خبری توسط نیکراد وب

 

طراحی سایت خبری توسط نیکراد وب

 

در صورتی که قصد دارید به طراحی سایت خبری از طریق شرکت‌های معتبر و با سابقه بپردازید، میتوانید از شرکت نیکراد وب در این زمینه کمک بگیرید. شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های طراحی سایت و سئو است که طراحی سایت را در کوتاهترین زمان و با مناسبترین قیمت انجام می‌دهد. این شرکت در طراحی سایت‌های مختلف اعم از سایت‌های شرکتی، سایت‌های فروشگاهی، سایت‌های شخصی و غیره سابقه دارد و انواع سایت را بر اساس نیاز کارفرما طراحی می‌کند. جهت اطلاع از قیمت طراحی سایت خبری و شرایط طراحی آن میتوانید با کارشناسان نیکراد وب تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

طراحی سایت خبری به منظور ارائه اخبار روز به افراد جامعه صورت می‌گیرد. افرادی که به امکانات لازم در طراحی سایت خبری توجه کرده و از بهترین طراحان برای طراحی آن کمک بگیرند، میتوانند به بهترین سایت خبری دست پیدا کنند و خیلی زود به اعتبار و رتبه‌های بالا در موتور جستجوی گوگل برسند.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x