طراحی سایت روانشناسی

طراحی سایت روانشناسی

افرادی که به عنوان روانشناس مشغول به کار هستند و یا دارای یک مرکز درمانی در این زمینه می‌باشند، از اهمیت طراحی سایت روانشناسی به خوبی آگاه هستند. روزانه افراد زیادی که به دنبال روانشناس بوده و یا نیاز به اطلاعاتی در خصوص سلامت روان دارند، به این سایت‌ها مراجعه کرده و از خدمات و اطلاعات موجود در آن استفاده می‌نمایند. طراحی سایت روانشناسی یک امر تخصصی بوده و بهتر است به طراحان مجرب و کاربلد سپرده شود. طراحان سایت شرکت نیکراد وب قادر به طراحی وب سایت روانشناسی به بهترین شکل ممکن بوده و تمام امکانات و موارد مدنظر کارفرما را در آن لحاظ می‌نمایند.

سایت روانشناسی و اهمیت آن

سایت روانشناسی وب ‌سایتی است که به ارائه مطالب و اطلاعات مرتبط با علم روانشناسی اختصاص دارد. این سایت‌ها به منظور ارتقاء اطلاعات روانشناسی، راهنمایی‌ و مشاوره و ارتقاء سلامت روانی افراد ایجاد می‌شوند. سایت‌های روانشناسی معمولا اطلاعاتی در زمینه‌های مختلف روانشناسی به افراد ارائه کرده و به آنها در شناخت خود و چالش‌ها و معضلات موجود کمک می‌نمایند. در برخی از سایت‌های روانشناسی تست‌های روانشناسی رایگان یا آزمون‌های شخصیت‌ شناسی ارائه شده تا افراد به آگاهی بیشتری نسبت به خود و رفتارهایشان دست پیدا کنند. در حال حاضر اغلب روانشناسان و کلینیک‌های مربوط به مشاوره و روانشناسی به سراغ طراحی سایت‌های روانشناسی رفته و از آنها جهت ارائه خدمات خود استفاده می‌نمایند. این سایت‌ها به عنوان منابعی برای مشاوره و توسعه شخصی افراد عمل می‌کنند و به آنها در افزایش و بهبود کیفیت سطح زندگی‌شان کمک می‌نماید.

مزایای طراحی سایت روانشناسی

 

مزایای-طراحی-سایت-روانشناسی

 

طراحی وب سایت روانشناسی همچون هر سایت دیگری دارای مزایای زیادی است. در این رابطه میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:
– آگاهی به کاربران و مراجعان: مهمترین مزیت سایت روانشناسی این است که افراد از وجود مرکز مشاوره و روانشناسی موجود در محل یا شهر خود مطلع می‌شوند. زمانی که کاربر در حال جستجوی مرکز روانشناسی است، سایت‌های زیادی برای او به نمایش درمی‌آید. در صورتی که مرکز از سایت برخوردار باشد، نام آن نیز در لیست نتایج موتور جستجو نمایش داده می‌شود. از سوی دیگر از طریق سایت روانشناسی میتوان به افراد اطلاعاتی در رابطه با خدمات روانشناسی و فرآیندهای درمانی ارائه کرده و آنها را در زمینه مورد نظر خود راهنمایی کرد.
– برندینگ روانشناس یا مرکز: از طریق سایت روانشناسی، نام روانشناس یا مرکز روانشناسی در فضای مجازی برند شده و افراد زیادی نسبت به آن اطلاع پیدا می‌نمایند. داشتن سایت سبب کسب اعتبار برای پزشک روانشناس یا مرکز مشاوره و روانشناسی می‌گردد.
– پرسش و پاسخ آنلاین: با در نظر گرفتن سیستم پرسش و پاسخ آنلاین یا چت زنده در سایت روانشناسی میتوان با کاربران سایت به راحتی در ارتباط بوده و سوالات آنها را پاسخ داد.
– جذب کاربر و مراجعان بیشتر: همانطور که اشاره کردیم از طریق سایت میتوان به افراد در خصوص کلینیک و مرکز روانشناسی اطلاع داده و به این شکل کاربران و مراجعان بیشتری را جذب مرکز کرد.
– کاهش هزینه‌ها: از طریق سایت روانشناسی میتوان مشاوره‌های آنلاین برگزار کرده و از این طریق منجر به کاهش هزینه افراد شد. مشاوره‌های آنلاین هزینه‌هایی همچون هزینه رفت و آمد را حذف کرده و سبب رضایت بیشتر افراد می‌گردند.

ایده‌های موثر برای طراحی بهترین سایت روانشناسی

– پرسشنامه مشاوره خدمات روانشناسی: داشتن پرسشنامه مشاوره جامع، برای ارائه خدمات روانشناسی بسیار موثر است. این عمل به عنوان ارتباط اولیه بین مشتریان احتمالی و مرکز عمل کرده و به افراد امکان می‌دهد تا اطلاعات ضروری در رابطه با نیازها و نگرانی‌های خود را ارائه نمایند. پرسشنامه باید به گونه دقیقی طراحی شود تا طیف وسیعی از خدمات روانشناختی و بالینی مرکز را پوشش دهد.
– تور مجازی مرکز روانشناسی: در سایت روانشناسی بهتر است یک تور مجازی 360 درجه از فضای مرکز روانشناسی ارائه گردد. این کار باعث می‌شود تا کاربران با امکانات مرکز و محیط آن به خوبی آشنا شوند و درک کاملی نسبت به آن پیدا نمایند.
– ارائه نظرات مراجعه کنندگان قبلی: در طراحی سایت روانشناسی میتوانید یک بخش را به نظرات مراجعه کنندگان قبلی مرکز اختصاص دهید. این بخش میتواند شامل محتواهای متنی، صوتی و یا تصویری باشد.
– معرفی روانشناسان خبره: با معرفی تیم روانشناسان حاضر در مرکز میتوان به بازدیدکننده سایت این امکان را داد تا با تخصص، صلاحیت‌ها و زمینه‌های فعالیت روانشناسان آشنا شده و نسبت به آنها اطلاعات لازم را به دست آورد. این کار باعث ایجاد حس اعتماد میان مراجعه کننده و روانشناس می‌شود و نگرانی‌های او در رابطه با فرآیند درمانی را کاهش دهد.

مهمترین امکانات در طراحی وب سایت روانشناسی

 

مهمترین امکانات در طراحی وب سایت روانشناسی

 

برای طراحی سایت روانشناسی باید به وجود یک سری امکانات و بخش‌ها توجه ویژه‌ای شود تا سایت بهترین تاثیر را بر روی مخاطب خود داشته باشد. در رابطه با امکانات طراحی سایت روانشناسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. دسته‌بندی‌های مناسب

در طراحی و راه‌اندازی سایت روانشناسی باید به وجود دسته‌بندی‌های مناسب برای حوزه‌های مختلف مشاوره و روانشناسی توجه شود. این دسته‌بندی‌ها باعث سهولت در دسترسی مخاطب به حوزه مورد نظر خود شده و آنها را زودتر به نتیجه مورد نظر می‌رساند. دسته‌بندی سایت روانشناسی به حوزه فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی ارتباط دارد. با این حال در این رابطه میتوان به دسته‌بندی برای مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره و روانشناسی فردی، اختلالات شخصیتی، مشاوره بارداری، مشاوره روابط عاطفی، مشکلات زوجین و … اشاره کرد.

2. جستجوی پیشرفته

قابلیت سرچ و جستجو در کنار دسته‌بندی مناسب میتواند منجر به بهبود تجربه کاربری و رضایت کاربر از سایت شود. برای همین میتوانید از قابلیت جستجوی پیشرفته و یا فیلتر کردن در سایت استفاده کرده و از این طریق رضایت کاربران بیشتری را جلب نمایید.

3. پشتیبانی آنلاین و شبانه روزی

یکی از مواردی که در جلب رضایت کاربران سایت روانشناسی تاثیر دارد، پشتیبانی 24 ساعته و آنلاین است. این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که کاربر میتواند در هر زمانی با پشتیبان سایت ارتباط برقرار کرده و ابهامات و سوالات موجود را برطرف نماید. پاسخگویی آنلاین و سریع باعث می‌شود تا حس ارزشمندی به مخاطب القا شود و رضایت بیشتری از سایت پیدا کند.

4. بخش نظرات و پرسش و پاسخ

 

بخش نظرات و پرسش و پاسخ

 

در طراحی سایت روانشناسی و مشاوره آنلاین، بهتر است یک بخش به پرسش‌های متداول اختصاص داده شود تا کاربران از طریق آن جواب بسیاری از سوالات خود را پیدا نمایند. در بخش نظرسنجی نیز کاربران میتوانند نظرات خود را مبنی بر کیفیت جلسات مشاوره، انتقادات و پیشنهادات درج نمایند. این باعث می‌شود تا کاربران جدید از نظرات افراد قبلی استفاده کرده و نسبت به مرکز اطلاعات بهتری به دست آورند. از این طریق میتوان به انتقادات وارده بر مرکز نیز مطلع شده و در اسرع وقت برای برطرف کردن آنها اقدام کرد.

5. ثبت نام در سایت و ایجاد پنل کاربری

در صورتی که مرکز مشاوره و روانشناسی از امکان رزرو آنلاین جلسات برخوردار باشد، باید قابلیت ثبت نام در سایت و ایجاد پنل کاربری برای کاربران در نظر گرفته شود. کاربر باید بتواند به راحتی عضو سایت روانشناسی شده و از آن جهت رزرو جلسات مشاوره و مشاهده پروسه درمانی خود استفاده نماید. پنل کاربری باید از طراحی ساده و مناسبی برخوردار باشد و سبب گیج شدن کاربر نشود.

6. پرداخت آنلاین

برای پرداخت هزینه جلسات مشاوره باید سیستم پرداخت آنلاین در سایت در نظر گرفته شود. برای این کار باید از یک درگاه اینترنتی معتبر استفاده کرده تا کاربر نسبت به پرداخت آنلاین خود احساس اطمینان داشته باشد. همچنین دریافت نشان اینماد میتواند در جلب اعتماد کاربر تاثیر داشته باشد.

7. درباره ما و تماس با ما

یکی از بخش‌های مهمی که در طراحی وب سایت روانشناسی باید در نظر گرفته شود، بخش درباره ما است. این بخش برای شناخت بیشتر مجموعه است و باید حاوی رزومه و اطلاعات از قبیل مدارک، سطح دانش علمی و افتخارات باشد. کاربر با ورود به بخش درباره ما سایت روانشناسی میتواند نسبت به روانشناسان و مشاوران مجموعه اطلاعات لازم را پیدا کرده و آنها را به خوبی بشناسد.
صفحه تماس با ما نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و باید اطلاعات تماسی کلینیک روانشناسی به طور کامل درج شوند. آدرس فیزیکی، نقشه گوگل، شماره‌های تماس، ایمیل و حتی آدرس شبکه‌های اجتماعی بهتر است در صفحه تماس با ما سایت قرار داده شود. قرار دادن لینک شبکه‌های مجازی به کاربر امکان می‌دهد تا مجموعه یا روانشناسان خود را در فضای مجازی دنبال کرده و نسبت به مرکز و خدمات آن اطلاعات بیشتری به دست آورد.

8. طراحی واکنش‌گرا

به عنوان آخرین قابلیتی که سایت روانشناسی باید از آن برخوردار باشد، میتوان به طراحی واکنش‌گرا یا ریسپانسیو اشاره کرد. منظور از ریسپانسیو بودن سایت این است که تمام بخش‌ها و صفحات سایت در دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف نظیر لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند به شکل صحیحی نمایش داده شوند. این موضوع میتواند به جلب رضایت کاربر و بهبود سئوی سایت کمک نماید.

جمع بندی

طراحی سایت روانشناسی برای روانشناسان و مخاطبانشان از اهمیت زیادی برخوردار است. با وجود این سایت‌ها افراد نیازی به صرف ساعت‌ها وقت برای پیدا کردن روانشناس مدنظرشان ندارند. چرا که میتوانند از طریق سایت به مشاهده رزومه و اطلاعات روانشناس پرداخته و برای اخذ نوبت مشاوره با روانشناس اقدام نمایند. جهت طراحی سایت روانشناسی با بهترین امکانات میتوانید از متخصصان شرکت نیکراد وب کمک بگیرید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x