طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

در حال حاضر بسیاری از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها در کنار ارائه خدمات حضوری، به ارائه خدمات آنلاین نیز می‌پردازند. این اماکن معمولا از طریق سایت و یا شبکه‌های اجتماعی خدمات آنلاین خود را ارائه می‌دهند که از میان این دو، طراحی سایت راه بهتری است. با طراحی سایت رستوران، میتوان به مشتری امکان مشاهده تصاویر و قیمت غذاها را داده و پروسه سفارش را برای او آسانتر کرد. در ادامه مطلب با مزایای طراحی وب سایت رستوران آشنا شده و به چند نکته مهم در این زمینه اشاره خواهیم داشت.

چرا طراحی وب سایت رستوران مهم است؟

این روزها بسیاری از کسب و کارها خدمات خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین ارائه می‌دهند. رستوران و کافی‌شاپ هم جزو کسب و کارهایی است که امکان ارائه خدمات به صورت اینترنتی را دارد. افرادی که صاحب رستوران یا یک کافی‌شاپ هستند، میتوانند با طراحی سایت برند خود را به خوبی معرفی کنند و در کنار آن امکان سفارش غذا به صورت اینترنتی را مهیا نمایند. طراحی وب سایت رستوران باعث می‌شود تا مشتریان از اقصی نقاط شهر به مشاهده منو و قیمت غذاهای رستوران بپردازند و در صورت تمایل برای سفارش آنلاین غذا اقدام کنند. در واقع طراحی سایت رستوران باعث می‌شود تا حتی مشتریانی که تا به حال به رستوران مورد نظر نرفته‌اند از محیط، منوی غذا و قیمت غذاهای رستوران اطلاع پیدا کنند و برای مراجعه حضوری و یا سفارش اینترنتی اقدام نمایند.

مزایای طراحی وب سایت رستوران

 

مزایای طراحی وب سایت رستوران

 

از مهمترین مزایایی که طراحی سایت رستوران دارد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان مشاهده محیط رستوران و منوی غذا به صورت آنلاین: کاربران از طریق سایت رستوران میتوانند محیط آن را مشاهده کنند و نسبت به آن اطلاعات زیادی به دست آورند. همچنین در سایت‌هایی که امکان ثبت نظر و تبادل اطلاعات موجود است، میتوان از نحوه ارائه خدمات رستوران به خوبی آگاه شده و در رابطه با انتخاب رستوران بهتر تصمیم‌گیری کرد.
  • سفارش غذا به صورت آنلاین: مزیت دیگری که طراحی سایت رستوران دارد، سفارش غذا به صورت آنلاین است. کاربران میتوانند با ورود به سایت و مشاهده منو، غذای مورد نظر خود را سفارش دهند و آن را خیلی زود تحویل بگیرند.
  • کاهش اتلاف وقت و هزینه: سفارش غذا به صورت اینترنتی سبب کاهش وقت و هزینه بسیاری از افراد می‌شود و این موضوع روی جذب آنها تاثیر زیادی می‌گذارد. چرا که مشتریان دیگر نیازی به مراجعه حضوری به رستوران ندارند و میتوانند به راحتی غذای خود را سفارش داده و درب منزل یا محل کار تحویل بگیرند.
  • راحتی کار رستوران‌ها و کترینگ‌ها: طراحی سایت رستوران نه تنها برای مشتریان مزیت دارد، بلکه در کار پرسنل رستوران و کترینگ نیز تاثیر گذاشته و سبب سهولت کار آنها می‌شود.
  • برندینگ رستوران: از طریق طراحی وب سایت رستوران میتوان رستوران خود را برند کرده و آن را به افراد به خوبی معرفی کرد. همچنین در این سایت‌ها فضایی برای تبلیغات و بازاریابی به خوبی مهیا است.

طراحی سایت رستوران برای چه رستوران‌هایی مناسبتر است؟

طراحی سایت رستوران، میتواند برای هر نوع رستوران و کترینگی انجام شود. در واقع هر رستوران و کافی‌شاپی که تمایل به ارائه خدمات به صورت آنلاین داشته باشد، میتواند از سایت به این منظور استفاده کند. از انواع طراحی سایت رستورانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی وب سایت رستوران و کافی‌شاپ: کلیه کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها میتوانند از سایت برای ارائه خدمات و معرفی منوی غذایی خود استفاده کنند.
  • طراحی سایت رستوران و فست فود: رستوران‌های فست فودی نیز میتوانند از طراحی سایت استفاده کنند و امکان سفارش آنلاین غذا برای مشتریان خود را فراهم نمایند.
  • طراحی سایت رستوران سنتی: حتی رستوران‌های قدیمی و سنتی نیز میتوانند از سایت استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. این رستوران‌ها هم میتوانند تصاویری از محیط سنتی رستوران به همراه غذاهای موجود را در سایت درج کنند و امکان سفارش آنلاین غذا را برای مشتریان در نظر بگیرند.
  • طراحی سایت تهیه غذا و کترینگ: کترینگ‌ها و سالن‌های تهیه غذا نیز بهتر است از سایت استفاده کنند تا پروسه سفارش غذا و دریافت آن برای کاربران راحت‌تر شود.

مهمترین ویژگی‌ها و امکانات طراحی سایت رستوران

 

مهمترین ویژگی‌ها و امکانات طراحی سایت رستوران

 

هر وب سایتی باید از یک سری خصوصیات و امکانات برخوردار باشد. از مهمترین امکانات طراحی سایت رستوران و کترینگ، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. امکان ثبت نام و ورود برای مشتریان

کاربران جهت استفاده از خدمات سایت رستوران و ثبت سفارش غذا، باید بتوانند در سایت ثبت نام نمایند. برای همین در زمان طراحی سایت رستوران باید به این موضوع توجه شود و امکان ثبت نام برای مشتریان در نظر گرفته شود. طراحی پنل کاربری و سهولت در استفاده از آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

2. قابلیت سفارش آنلاین غذا و پرداخت اینترنتی

سایت رستوران و کترینگ اغلب با هدف امکان سفارش آنلاین غذا طراحی می‌شود. برای همین باید به این موضوع در طراحی سایت رستوران توجه شود و امکان سفارش اینترنتی غذاها و پرداخت آنلاین در نظر گرفته شود. کاربران باید بتوانند از طریق یک درگاه بانکی معتبر هزینه غذا را پرداخت کنند و نگرانی از بابت این موضوع نداشته باشند.

3. امکان درج نظرات در سایت توسط مشتریان

سایت‌هایی که امکان ثبت نظر از سوی مشتریان را دارند، باعث می‌شوند تا کاربران اطلاعات بیشتری نسبت به رستوران پیدا کنند و در رابطه با انتخاب رستوران بهتر تصمیم‌گیری نمایند. برای همین بهتر است در زمان طراحی وب سایت رستوران به این موضوع توجه شود.

4. دسته بندی پیشرفته و فیلتر برای انواع غذا

سایت رستوران باید از دسته‌بندی پیشرفته‌ای برخوردار باشد و امکان فیلتر کردن غذاها در آن به راحتی وجود داشته باشد. به خصوص اگر رستوران یا کترینگ از منوی غذایی گسترده‌ای برخوردار باشد، باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

5. جستجوی پیشرفته خدمات و محصولات

هر وب سایتی باید از امکان جستجوی پیشرفته برخوردار باشد. کاربر سایت رستوران از طریق نوار جستجو میتواند به غذای مورد نظر خود خیلی سریعتر دست پیدا کند و آن را سفارش دهد.

6. گالری تصاویر از غذاها و محیط رستوران

وب سایت رستوران باید از گالری تصاویر خوبی برخوردار باشد. در صفحه اصلی سایت باید یک گالری تصاویر از محیط رستوران و انواع غذاهای آن (ایرانی – فرنگی) درج شود تا کاربر به محض ورود به سایت بتواند آنها را مشاهده نماید. همچنین برای منوی رستوران باید از تصاویر با کیفیتی استفاده شود تا کاربر بتواند در انتخاب غذا بهتر تصمیم‌گیری نماید.

7. امکان رزرو میز به صورت آنلاین

 

امکان رزرو میز به صورت آنلاین

 

از دیگر امکاناتی که بهتر است در زمان طراحی سایت رستوران به آن توجه شود، باید به امکان رزرو میز اشاره کرد. معمولا در این سایت‌ها یک صفحه اختصاصی برای رزرو آنلاین میز اختصاص داده می‌شود تا کاربر بتواند به راحتی میز مورد نظر خود را رزرو نماید. برای این کار هم نیاز است تا یک صفحه به این منظور ساخته شود و در آن یک فرم شامل نام و نام خانوادگی مشتری، شماره تماس، زمان مراجعه، تاریخ، تعداد نفرات، نوع جشن و مراسم و موارد دیگر درج شود.

8. صفحه تماس با ما

در صفحه تماس با ما سایت رستوران باید تمام راه‌های ارتباطی مشخص شود. در این صفحه باید آدرس رستوران، شماره تماس، ایمیل و لینک صفحات مجازی درج شود. همچنین بهتر است به ثبت آدرس نقشه گوگل در این صفحه پرداخته شود تا کاربر بتواند راحت‌تر به رستوران دسترسی پیدا کند.

9. صفحه درباره ما

در صفحه درباره ما سایت رستوران، باید به درج اطلاعاتی در رابطه با رستوران و سابقه فعالیت آن پرداخته شود. با این کار میتوان اطلاعات زیادی راجع به رستوران و شرایط کاری به مخاطب منتقل کرد. همچنین در این صفحه میتوانید تصاویری از مدارک و مجوزهای کسب و کار خود را قرار دهید و سبب جلب اعتماد آنها شوید.

طراحی وب سایت رستوران توسط تیم نیکراد وب

تیم طراحی سایت نیکراد وب با ارائه خدمات متنوعی از قبیل طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، سئوی سایت، طراحی نرم افزارهای تحت وب و غیره، به افراد در گسترش کسب و کارشان کمک می‌نماید. برای همین صاحبان رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی که قصد دارند کسب و کار خود را به روز کرده یا گسترش دهند، میتوانند از خدمات این مجموعه استفاده کنند و طراحی وب سایت رستوران یا اپلیکیشن موبایل را به آن بسپارند. طراحی سایت رستوران توسط تیم نیکراد وب، به دو صورت اختصاصی و یا طراحی سایت وردپرسی صورت می‌گیرد که هر فرد با توجه به نیاز و بودجه خود میتواند یکی از این موارد را انتخاب نماید. از دیگر خدمات شرکت نیکراد وب در این حوزه میتوان به طراحی انواع سایت نظیر طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شخصی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت بیمه، طراحی سایت آموزشی، طراحی سایت خدماتی و غیره اشاره کرد. جهت کسب اطلاع از هزینه طراحی وب سایت رستوران، با شماره‌های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

صاحبان رستوران و کافی‌شاپ میتوانند با طراحی سایت به گسترش کسب و کار خود کمک کنند و امکان ثبت سفارش آنلاین غذا برای مشتریان را فراهم نمایند. برای طراحی وب سایت رستوران نیاز به توجه به مواردی است که در متن به مهمترین آنها اشاره کردیم. شما میتوانید برای طراحی سایت رستوران خود از تیم نیکراد وب کمک بگیرید و آن را با به بهترین شکل ممکن دریافت نمایید.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x