سوشیال سیگنال در سال 2023

سوشیال سیگنال در سال 2023

سوشیال سیگنال به اشتراک‌گذاری‌های صفحات وب، لایک‌ها و بازدیدهای دریافت شده رسانه‌های اجتماعی که توسط موتورهای جستجو درک می‌شوند، اشاره دارد. این فعالیت‌ها به رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک صفحات کمک می‌نمایند. امروزه با ارتقا یافتن سئو بیش از قبل، سوشیال سیگنال نیز بیشتر مطرح و محبوب شده است. برای همین در این مطلب قرار است با سوشیال سیگنال بیشتر آشنا شده و به روش‌های افزایش آن در سال 2023 اشاره نماییم.

سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال (Social signal) به لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و بازدید پست‌های رسانه‌های اجتماعی اشاره دارد. تمام این موارد، به موتورهای جستجو و دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی شما نشان می‌دهد که محتوای شما مفید و مرتبط است. در واقع هر چقدر میزان لایک و اشتراک گذاری محتواهای شما بیشتر باشد، موتور جستجو و همچنین افراد به مفید و ارزشمند بودن محتوا پی می‌برند. همچنین این موارد بر روی بیشتر دیده شدن پست‌های اجتماعی شما کمک می‌نمایند. هر چقدر پست‌ها و محتواها بیشتر قابل مشاهده باشند، افراد بیشتری آن را مشاهده کرده و لایک می‌کنند و حتی با دیگران به اشتراک می‌گذارند. حتی این موارد برای برخی از پست‌ها می‌تواند منجر به میلیون‌ها اشتراک، لایک و بازدید شود. social signal یک معیار کلیدی بازاریابی رسانه های اجتماعی است و به شما کمک می‌کند تا مطلع شوید که چه محتوایی با دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی همسوتر هستند.

باید اشاره کرد که موتورهای جستجو همچون گوگل، سوشیال سیگنال را به عنوان سیگنال رتبه‌بندی اصلی در نظر نمی‌گیرند. اما لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و بازدیدها به موتورهای جستجو می‌گویند که محتوای شما از کیفیت و ارزش بالایی برخوردار است. برای همین این امر به رتبه بندی بیشتر محتوا کمک می‌نماید.

سیگنال‌های جستجو چگونه بر سئو تاثیر می‌گذارند؟

 

سیگنال‌های جستجو چگونه بر سئو تاثیر می‌گذارند؟

 

سیگنال‌های جستجو به موتورهای جستجو می‌گویند که کدام محتوا مرتبط، محبوب و قابل اعتماد است. این موضوع می‌تواند رتبه جستجوی ارگانیک و SEO را بهبود ببخشد. در واقع موتورهای جستجو همواره در تلاش هستند تا محتوای باکیفیتی را در اختیار کاربران قرار دهند تا هدف جستجوی آنها را برآورده کند. برای انجام این کار، موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ محتوا را بر اساس تعدادی از عوامل رتبه بندی، از جمله میزان محبوبیت یا قابل مشاهده بودن URL رتبه بندی می‌کنند. در اینجاست که لایک‌ها، اشتراک گذازی‌ها و بازدیدها از یک پست اجتماعی به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهد که این محتوا نیازهای کاربران آنها را برآورده می‌نماید.

9 راهکار برای بهبود سوشیال سیگنال

برای بهبود سوشیال سیگنال، می‌توانید از دستورالعمل‌های زیر استفاده نمایید:

 • استفاده از پست روزانه

کانال‌های اجتماعی فعال و منظم، به کاربران و موتورهای جستجو می‌گوید که سایت و شرکت شما فعال و مناسب است. کاربران از حضور شما در شبکه‌های اجتماعی برای کسب اطلاعات در مورد شرکت، محصولات، خدمات، مشتریان و توانایی پاسخگویی به نیازهایشان استفاده می‌کنند. بر این اساس بهتر است روزانه از پست‌های مناسب استفاده کنید و در این زمینه به خوبی فعال باشید. با این کار هم می‌توانید به گوگل نشان دهید که شرکت فعالی دارید و هم برند خود را ملکه ذهن کاربران و مشتریان نمایید.

 • استفاده از محتوای مرتبط و مناسب

صرف نظر از اینکه بهتر است هر روز فعال باشید، باید از پست و محتواهای مرتبط و مناسب استفاده کنید. در واقع این به این معناست که نیازی نیست در رابطه با هر مناسبتی پست و محتوا تهیه کنید. چرا که دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی، شما را برای محتوای مرتبط با شرکت، صنعت و برند دنبال می‌کنند و نیازی به پست‌های مناسبتی و غیر مرتبط با برند و خدمات شما ندارند. موتورهای جستجو به دنبال پست‌هایی هستند که هدف جستجو را برآورده می‌کنند و منجر به بازدید و اشتراک‌گذاری می‌شود. از این رو کانال اجتماعی خود را با محتوایی که هدف جستجو را برآورده نمی‌کند، کم ارزش نکنید.

 • محتوای مفید و کوتاه

پست‌های اجتماعی شما باید در سریع‌ترین زمان ممکن بر روی مخاطب اثر گذاشته باشد. بسیاری از کاربران علاقه‌ای به خواندن یا دنبال کردن محتواهای طولانی ندارند و بیشتر بر روی محتوایی تمرکز می‌کنند که در عین کوتاه بودن، آنها را به هدفشان برساند. برای همین بهتر است نوشتن محتوای ارزشمند را با جملات کوتاه تمرین کنید.

 • اجتماعی و در تعامل بودن

 

اجتماعی و در تعامل بودن

 

یکی دیگر از تکنیک‌های بهبود سوشیال سیگنال این است که اجتماعی باشید و به نظرات پاسخ دهید. همچنین اگر اقدام به پست کردن محتوای شخص ثالثی می‌کنید، سعی کنید نویسنده را در پست اجتماعی خود تگ کنید. محتواهای مفید را به اشتراک بگذارید و ری‌توییت کنید. این محتواها باید با دنبال کنندگان شما و نیازهایشان مرتبط باشد و نتایج خوبی برایشان در بر داشته باشد.

 • به روزرسانی پروفایل و بیوی آن

فراموش نکنید که آدرس URL سایت خود را در پروفایل شبکه اجتماعی قرار دهید. همچنین اگر در حال اجرای یک کمپین جدید هستید و یا می‌خواهید بخش خاصی را در سایت خود برجسته کنید، این مورد را به روز کنید. یعنی در بیوی پیج خود آدرس صفحه کمپین یا صفحه خاص را قرار دهید.

 • ارتباط با دنبال کنندگان

پست‌های خود را به گونه‌ای بنویسید که گویی در حال صحبت و تعامل با فالورهایتان هستید. همچنین ارتباط گیری فالورهایتان را با خود آسان کنید. برخی از افراد به اشتراک گذاری و کلیک روی آدرس‌های اینترنتی علاقه دارند که با آنها ارتباط خوبی صورت می‌گیرد. پس به دنبال کنندگان خود اهمیت دهید و به آنها بهترین محتوا را ارائه دهید.

 • ایجاد کمپین و مسابقه

یکی دیگر از راه‌های افزایش سوشیال سیگنال، ایجاد کمپین و مسابقات است. با برگزاری کمپین و مسابقات مناسب در فضای اجتماعی، می‌توانید به سوشیال سیگنال بیشتری دست پیدا کنید. برای درست کردن کمپین حتما آن را مرتبط با اهداف خود در نظر بگیرید و از گرافیک قوی و یک ابزار تقویم برای زمانبندی آن استفاده نمایید. در طول کمپین نیز مخاطبان را در نظر داشته باشید و با آنها ارتباط و تعامل برقرار نمایید. همچنین اگر احساس کردید که نیاز به تغییر استراتژی است، آن را تغییر دهید. به طور کلی مسابقات و اهدای جوایز، جزو روش‌های هیجان انگیز برای ترغیب افراد جهت مشاهده برند و محتوای شما است. با استفاده از مسابقه و کمپین مناسب می‌توانید سوشیال سیگنال‌های سئو را بهبود ببخشید.

 • فعال بودن در تمام رسانه‌های اجتماعی

سعی کنید به جای فعال بودن در یک یا دو رسانه اجتماعی، در اکثر شبکه‌های پر مخاطب فعالیت داشته باشید. برای مثال در اینستاگرام، توییتر، لینکدین، فیسبوک، یوتیوب، پینترست، آپارات و غیره حساب کاربری داشته باشید و در هر یک از آنها فعال باشید. هر چقدر از رسانه‌های اجتماعی مختلف و پر مخاطب بیشتر استفاده کنید، قادر به دریافت سوشیال سیگنال بیشتری خواهید بود.

 • استفاده از افزونه‌های اشتراک گذاری

جهت اشتراک راحت و سریعتر محتواهای خود، از افزونه‌ها و پلاگین‌های رسانه اجتماعی استفاده کنید. امروزه افزونه‌های زیادی در این خصوص وجود دارد که میتوانید برای این کار از آنها استفاده نمایید. زمانی که کاربر برای اشتراک محتوا در رسانه‌های اجتماعی کلیک می‌کند، پست بدون نیاز به انجام کار اضافی آماده share و اشتراک گذاشتن با سایر افراد می‌شود.

مزایای دیگر سوشیال سیگنال

 

مزایای دیگر سوشیال سیگنال

 

از دیگر مزایای سوشیال سیگنال، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاع از موضوعات محبوب

کاربران رسانه‌های اجتماعی، راه خوبی برای رسیدن به ایده‌های محبوب و پرطرفدار هستند. در واقع با توجه به لایک و کامنت‌های موجود در پست‌ها، می‌توانید به محبوب بودن موضوعات پی ببرید و از آنها بیشتر برای محتواهای خود استفاده نمایید.

 • درک بهتر مخاطب

علاوه بر مورد بالا، می‌توانید مخاطب خود را به خوبی درک کنید و به علایق او پی ببرید. ریتوییت شدن و اشتراک گذاری پست‌ها نشانگر این است که مخاطب بیشتر جذب چه پست‌هایی می‌شود.

 • جذب مخاطب بیشتر

با استفاده از رتبه بندی ارگانیک وب سایت در موتورهای جستجو نظیر گوگل، می‌توانید به جذب بیشتر مخاطبان دسترسی پیدا کنید. در واقع رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به رتبه بندی ارگانیک هستند.

 • سئو رسانه‌های اجتماعی

سوشیال سیگنال یا همان سیگنال‌های اجتماعی، سئوی رسانه‌های اجتماعی هستند. چرا که هر چقدر سیگنال‌های بیشتری از پلتفرم دریافت کنید، محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند.

 • افزایش زمان مرور

از دیگر مزایای سوشیال سیگنال میتوان به افزایش Browsing Time یا زمان مرور اشاره کرد. در واقع با استفاده سوشیال سیگنال می‌توانید زمان ماندگاری افراد در سایت را افزایش دهید. در صورت افزایش، به موتور جستجو نشان می‌دهید که افراد زیادی در حال استفاده از محتوای شما هستند و آن را بازدید می‌کنند. در نتیجه این کار به ارتقای سئوی سایت شما کمک می‌نماید.

 • افزایش قدرت دامنه

Domain Authority یکی از فاکتورهای مهم است که برای رتبه بندی بسیار حائز اهمیت است. از این رو با سوشیال سیگنال می‌توانید قدرت دامنه را ارتقا ببخشید و اعتبار بیشتری برای آن کسب کنید.

جمع بندی

سوشیال سیگنال‌ها برای سئوی سایت در سال 2023 همچون سال‌های گذشته مهم هستند و باید مورد توجه قرار بگیرند. برای همین در این مطلب به چند روش تاثیرگذار در این مورد اشاره کردیم و به تاثیرات آنها بر روی نتایج موتورهای جستجو پی بردیم. از این رو با استفاده از راهکارهای اشاره شده در متن می‌توانید سوشیال سیگنال را افزایش دهید و سئوی سایت خود را بهبود ببخشید. در واقع راهکارهای افزایش سوشیال سیگنال، در پیشرفت سئوی سایت بسیار موثر هستند.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x