طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

سایت ورزشی از جمله سایت‌هایی است که بنا به اهداف مختلفی طراحی می‌شود. برخی افراد از این سایت‌ها برای اطلاع رسانی اخبار ورزشی و برخی برای آموزش یک رشته ورزشی خاص و یا معرفی یک مجموعه ورزشی و رشته‌های آن استفاده می‌کنند. با این حال هدف از طراحی سایت ورزشی هر چیزی که باشد، باید در آن به یک سری امکانات و ویژگی‌ها توجه کرده تا سایت به بهترین شکل ممکن طراحی شود. در این مطلب به بررسی نحوه طراحی سایت ورزشی می‌پردازیم و با امکانات و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا می‌شویم.

سایت ورزشی و اهداف آن

سایت‌های ورزشی از جمله پربازدیدترین سایت‌هایی هستند که مخاطبان زیادی دارند. بسیاری از افراد جامعه به خصوص آقایان، از طریق این سایت‌ها به پیگیری اخبار، اطلاعات و نتایج بازی‌های مورد نظر خود می‌پردازند و حتی به صورت آنلاین آنها را مشاهده می‌نمایند. برای همین است که این روزها طراحی وب سایت ورزشی از اهمیت زیادی برخوردار شده است. در طراحی این سایت‌ها باید به طراحی گرافیکی توجه زیادی کرده و مواردی چون چیدمان المان‌ها، رنگ‌های به کار رفته، طراحی منو و غیره در آن به خوبی رعایت شود. حال طراحی سایت ورزشی میتواند با اهداف متفاوتی صورت بگیرد. از جمله:

  • اطلاع رسانی اخبار ورزشی: بسیاری از افراد از سایت ورزشی برای ارائه خبرها و رویدادهای ورزشی به افراد جامعه استفاده می‌کنند.
  • پخش رویدادهای ورزشی به صورت آنلاین: از دیگر اهداف طراحی وب سایت ورزشی باید به پخش رویدادهای ورزشی به صورت آنلاین اشاره کرد. برای مثال در این سایت‌ها میتوان مسابقات فوتبال‌ روز دنیا را پخش کرده تا افرادی که به تلویزیون دسترسی ندارند، بتوانند از این طریق مسابقه فوتبال را تماشا نمایند.
  • اطلاع رسانی اخبار باشگاه و ثبت نام آنلاین: هدف از طراحی سایت باشگاه ورزشی، میتواند اطلاع رسانی در رابطه با آخرین اخبار باشگاه و همچنین ثبت نام به صورت آنلاین باشد. باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی که از سایت برخوردار هستند، میتوانند از طریق سایت به مخاطبان خود اطلاع رسانی کنند و حتی امکان ثبت نام آنلاین را برای آنها فراهم نمایند. بر این اساس کاربر با ورود به سایت میتواند از تمام دوره‌های مجموعه و همچنین شهریه‌های آن به خوبی مطلع شود.
  • فروش محصولات ورزشی: از دیگر اهداف طراحی وب سایت ورزشی باید به فروش محصولات ورزشی به صورت آنلاین اشاره کرد. در این سایت‌ها اقلامی چون لباس ورزشی به صورت اینترنتی به فروش می‌رسند.

دلیل اهمیت طراحی سایت ورزشی چیست؟

 

دلیل اهمیت طراحی سایت ورزشی چیست؟

 

در گذشته بسیاری از مردم برای اطلاع از اخبار ورزشی، به سراغ کیوسک‌های روزنامه‌ فروشی می‌رفتند و با خرید روزنامه از اخبار روز دنیای ورزش مطلع می‌شدند. اما امروزه شرایط فرق کرده است و با گسترش تکنولوژی و همه‌گیر شدن خدمات اینترنتی، بسیاری از افراد از طریق سایت‌های ورزشی به کسب اطلاع از اخبار ورزشی می‌پردازند. از طرف دیگر سایت ورزشی میتواند بسیار پرسود باشد و برای افراد درآمد زیادی ایجاد کند. برای مثال بسیاری از افراد از طریق سایت ورزشی به تبلیغات می‌پردازند و به این صورت درآمد بیشتری کسب می‌کنند. حال برای دستیابی به این اهداف وب سایت ورزشی باید به گونه‌ای متمایز طراحی شود و نسبت به سایت‌های مشابه برتری‌های زیادی داشته باشد. همچنین این سایت‌ها باید به شیوه‌ای باشند که بازدیدکنندگان بتوانند اطلاعات موجود در آن را در چند ثانیه اول به خوبی هضم نمایند. در غیر این صورت ممکن است کاربر خیلی زود به ترک سایت بپردازد.

طراحی سایت فروشگاه ورزشی و سایت باشگاه ورزشی

همانطور که اشاره کردیم برخی افراد از سایت‌های ورزشی برای فروش آنلاین محصولات ورزشی استفاده می‌کنند. سایت فروشگاه ورزشی همچون یک سایت فروشگاهی است و باید از امکانات و ویژگی‌های آن برخوردار باشد. در این سایت‌ها باید کلیه اقلام ورزشی قابل فروش به خوبی تفکیک شوند و امکان خرید آنلاین آنها فراهم گردد. همچنین بهتر است در این سایت‌ها امکان مقایسه چند محصول با هم وجود داشته باشد تا کاربران بتوانند محصول مورد نظر را راحت‌تر خریداری نمایند. با طراحی سایت فروشگاه ورزشی میتوان در وقت افراد صرفه‌جویی کرده و امکان خرید آنلاین محصولات در هر نقطه از کشور را فراهم کرد.

طراحی سایت باشگاه ورزشی میتواند برای باشگاه‌هایی چون بدنسازی، فوتبال، والیبال و غیره صورت بگیرد. این سایت‌ها بیشتر برای اطلاع رسانی به مخاطبان در رابطه با دوره‌ها و همچنین ثبت نام آنلاین طراحی می‌شوند. در واقع کاربران میتوانند با ورود به سایت باشگاه ورزشی مورد نظر خود، از برنامه کلاس‌ها مطلع شوند و در یکی از آنها ثبت نام نمایند. همچنین در این سایت‌ها میتوان اطلاعات و مقالات مرتبط با دوره‌های ورزشی را درج کرد.

مهمترین ویژگی‌های وب سایت ورزشی

 

مهمترین ویژگی‌های وب سایت ورزشی

 

از جمله مهمترین ویژگی‌ها و خصوصیاتی که سایت ورزشی باید داشته باشد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی ریسپانسیو

یکی از مواردی که در طراحی هر سایتی باید به آن توجه شود، طراحی ریسپانسیو سایت است. ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن سایت به این معنا است که سایت در دستگاه‌های مختلفی چون گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ به درستی نمایش داده شود. در واقع کاربر با هر دستگاهی که وارد سایت ورزشی می‌شود، باید بتواند به صورت درست و بدون هیچگونه بهم ریختگی آن را مشاهده نماید.

  • طراحی گرافیکی زیبا

سایت ورزشی باید از طراحی خوبی برخوردار باشد و تمام المان‌ها در آن به خوبی پیاده‌سازی شده باشند. همچنین برای طراحی این سایت‌ها باید از رنگ‌بندی مناسب و فونت‌های خوبی استفاده شود تا کاربر بتواند با آنها به خوبی ارتباط برقرار نماید. طراحی گرافیکی سایت ورزشی بر روی جذب کاربر تاثیر زیادی دارد.

  • سرعت لود بالا

در صورتی که وب سایت ورزشی از سرعت لود پایینی برخوردار باشد، احتمالا کاربر خیلی زود به ترک سایت می‌پردازد. این موضوع بر روی سئوی سایت ورزشی تاثیر منفی می‌گذارد. برای همین باید به سرعت بارگذاری سایت توجه کرده و مواردی چون استفاده از هاست پرسرعت، فشرده‌سازی، کاهش حجم تصاویر و فعال کردن کش سایت را در اولویت قرار داد.

مهمترین امکانات طراحی سایت ورزشی

سایت ورزشی باید از یک سری امکانات برخوردار باشد که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. پخش آنلاین مسابقات ورزشی

در صورتی که سایت ورزشی از قابلیت پخش آنلاین مسابقات ورزشی برخوردار باشد، کاربران بیشتری به آن مراجعه می‌کنند. کاربران با ورود به سایت میتوانند به مشاهده برنامه ورزشی مورد نظر خود بپردازند. این موضوع روی سئوی سایت ورزشی تاثیر بسیار خوبی می‌گذارد.

2. ثبت نام کاربران

در صورتی که سایت ورزشی یک سایت فروشگاهی و یا سایت باشگاه ورزشی باشد، باید به امکان ثبت نام کاربر در آن توجه شود. کاربر با ثبت نام در این سایت‌ها میتواند از خدمات آنها استفاده نماید. برای مثال در سایت فروشگاهی ورزشی، کاربر میتواند از طریق پنل کاربری خود به مشاهده خریدهایش بپردازد و آنها را مدیریت نماید. همچنین میتوان برای این کاربران نقش و سطوح دسترسی خاصی تعیین کرد.

3. تالار گفتگو

 

تالار گفتگو

 

در وب سایت ورزشی میتوان یک تالار گفتگو در نظر گرفت تا کاربران در آنجا به گفتگو و صحبت با یکدیگر بپردازند. در این فروم‌ها کاربران سوالات خود را مطرح می‌کنند و کاربران دیگر به آنها پاسخ می‌دهند.

4. ارسال خبرنامه به اعضای سایت

در صورتی که طراحی سایت ورزشی به منظور ارائه اطلاعات و اخبار صورت گرفته باشد، میتوان جدیدترین اخبار را به اعضای سایت ارسال کرد. ارسال خبرنامه به اعضای سایت میتواند از طریق ایمیل صورت بگیرد.

5. جستجوی پیشرفته در سایت

یکی از مهمترین امکانات سایت ورزشی، قابلیت جستجوی پیشرفته است. کاربر باید بتواند از میان ده‌ها اخبار و اطلاعات موجود در سایت، به مطلب مورد نظر خود خیلی سریع دسترسی پیدا کند. قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت میتواند سبب جلب رضایت کاربر از سایت شود.

6. وبلاگ و مقالات آموزشی

در سایت‌های باشگاه ورزشی و یا فروشگاه ورزشی، میتوان به درج محتواها و مقالات پیرامون حوزه ورزشی پرداخت. برای مثال اگر وب سایت ورزشی مختص به یک باشگاه بدنسازی است، میتوان در آن به درج محتواهای مرتبط با آموزش بدنسازی، رژیم غذایی و تناسب اندام پرداخت. هر چقدر محتواهای سایت به روزتر و جذابتر باشند، کاربران بیشتری جذب سایت می‌شوند و این موضوع روی بهبود سئوی سایت تاثیر بیشتری می‌گذارد. پس بهتر است به درج محتوای یونیک در سایت توجه شود.

7. درباره ما و تماس با ما

صفحات درباره ما و تماس با ما از جمله صفحات مهم در هر سایتی محسوب می‌شوند. این صفحات را میتوان در سایت‌های فروشگاهی یا باشگاه ورزشی نیز در نظر گرفت و در آنها اطلاعاتی راجع به تاریخچه مجموعه یا خدمات سایت ارائه کرد. همچنین در سایت‌های باشگاه ورزشی، باید اطلاعات تماسی و آدرس مجموعه به خوبی درج شوند.

طراحی وب سایت ورزشی توسط تیم نیکراد وب

برای طراحی سایت ورزشی میتوانید از تیم طراحی سایت نیکراد وب کمک بگیرید. شرکت نیکراد وب از جمله شرکت‌های فعال و با سابقه در شهر تهران است که تاکنون سایت‌های مختلفی را طراحی کرده است. این مجموعه در کنار طراحی سایت، خدمات دیگری چون سئوی سایت و طراحی اپلیکیشن را نیز ارائه می‌دهد. بنابراین برای درخواست طراحی وب سایت ورزشی میتوانید با شماره‌های این مجموعه تماس بگیرید و از شرایط طراحی سایت به خوبی مطلع شوید.

جمع بندی

سایت ورزشی از جمله سایت‌های پربازدید است که افراد میتوانند از آن برای اعلام نتایج بازی‌ها، پخش آنلاین مسابقات، معرفی مجموعه ورزشی، فروش محصولات ورزشی و غیره استفاده نمایند. برای همین طراحی سایت ورزشی باید توسط یک تیم تخصصی صورت بگیرد تا نتایج خوبی را به همراه داشته باشد. برای طراحی این دسته از سایت‌ها میتوانید از تیم تخصصی نیکراد وب کمک بگیرید.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x