طراحی سایت گردشگری و توریستی

طراحی سایت گردشگری و توریستی

این روزها حوزه گردشگری و توریستی به یکی از حوزه‌های پرمخاطب تبدیل شده است. برای همین اهمیت طراحی سایت گردشگری و توریستی، بیشتر از قبل شده است. افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و دوست دارند کسب و کار خود را گسترش دهند، بهتر است از طراحی سایت گردشگری غافل نشوند. با طراحی این سایت‌ها میتوان مخاطبان بیشتری پیدا کرده و جایگاه بهتری در میان رقبا پیدا کرد. در این مطلب به بررسی سایت گردشگری پرداخته و با امکانات و مزایای آن آشنا خواهیم شد.

سایت گردشگری چیست؟

سایت گردشگری به سایتی گفته می‌شود که بیشتر به منظور فروش بلیط و ارائه خدمات مربوط به حوزه گردشگری و تورهای توریستی طراحی می‌شود. در این سایت‌ها میتوان اطلاعات زیادی را در زمینه سفر، انواع تور و اماکن گردشی به دست آورد. همچنین این سایت‌ها اطلاعاتی در رابطه با جاذبه‌های توریستی، هتل‌ها و رستوران‌های مختلف، اماکن تفریحی و فرهنگی، مسائل مربوط به سفر و غیره ارائه می‌نمایند. در بسیاری از آنها هم امکان رزرو هتل و بلیط وجود دارد.

سایت‌های گردشگری شامل چندین نوع مختلف هستند و هر یک نیاز به امکانات خاصی دارند. این دسته از سایت‌ها را میتوان یک نوع سایت فروشگاهی در نظر گرفت. چرا که در اکثر آنها فروش بلیط، تور و همچنین رزرو هتل صورت می‌گیرد. انواع سایت گردشگری عبارت است از:

 • سایت آژانس مسافرتی: این دسته از سایت‌ها تمام ویژگی‌ها و امکانات یک آژانس مسافرتی را دارند و به فروش بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل، تور و غیره می‌پردازند.
 • سایت تور مسافرتی: این سایت گردشگری تنها به ارائه تورهای مسافرتی می‌پردازد. در این سایت‌ها تورهای داخلی و خارجی مختلف وجود دارد. همچنین امکان رزرو یا اقامتگاه‌های خاص از طریق آنها فراهم است.
 • سایت هتل: طراحی این سایت گردشگری به منظور رزرو هتل و اقامتگاه صورت می‌گیرد. کاربران میتوانند از طریق این سایت‌ها اقدام به رزرو هتل در شهر مورد نظر خود نمایند.
 • سایت گردشگری سلامت: منظور از گردشگری سلامت، سفر به مناطق خوش آب و هوا جهت بهبود یا درمان است که به آن توریسم درمانی یا تور سلامت و پزشکی نیز گفته می‌شود.

چرا نیاز به طراحی سایت گردشگری است؟

 

چرا نیاز به طراحی سایت گردشگری است؟

 

اگر برایتان سوال است که چرا نیاز به طراحی سایت گردشگری و ارائه خدمات به صورت اینترنتی است، بهتر است به مزایای طراحی سایت گردشگری و توریستی توجه داشته باشید:

 • پیدا کردن مشتریان بیشتر: در گذشته بسیاری از مسافران برای سفرهای داخلی و یا خارجی، به یک آژانس مسافرتی در محل زندگی خود مراجعه می‌کردند و از میان گزینه‌های موجود بهترین تور را انتخاب می‌کردند. اما در حال حاضر بسیاری از افراد خدمات اینترنتی را به خدمات حضوری ترجیح می‌دهند و ترجیح می‌دهند خرید تور یا بلیط هواپیما را از طریق سایت‌ انجام دهند. با طراحی سایت گردشگری میتوانید مشتریان زیادی از سراسر کشور پیدا کنید و از این طریق به شهرت و همچنین درآمد بیشتر برسید.
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته: آژانس‌های مسافرتی همچون هر مرکز دیگری از ساعت کاری خاص برخوردار هستند و تنها در همان ساعات به ارائه خدمات می‌پردازند. اما سایت گردشگری و توریستی این مشکل را برطرف کرده است. چرا که کاربران میتوانند در 24 ساعت روز و همچنین هفت روز هفته به خدمات آژانس گردشگری و مسافرتی دسترسی داشته باشند و از آن به راحتی استفاده نمایند.
 • کسب شهرت و اعتبار بیشتر: با طراحی سایت گردشگری میتوان به شهرت و اعتبار بیشتری دست پیدا کرده و کسب و کار خود را نسبت به بسیاری از رقبا متمایز کرد. طراحی این سایت‌ها سبب مکانیزه شدن کسب و کار می‌شود و تمرکز بر روی کارهای مهم را افزایش می‌دهد.
 • گسترش کسب و کار و جلوگیری از ورشکستگی: با طراحی سایت گردشگری میتوان به گسترش کسب و کار خود کمک کرده و مانع از ورشکستگی و انحلال آن شد.

مهمترین خصوصیات و ویژگی‌های سایت گردشگری

اغلب کاربرانی که به سایت‌های گردشگری و توریستی مراجعه می‌کنند، قصد برنامه‌ریزی برای یک سفر تفریحی یا زیارتی را دارند. برای همین این سایت‌ها باید از چندین ویژگی و خصوصیت برخوردار باشند تا نیاز تمام کاربران را پوشش دهند. از جمله:

 • معرفی بهترین مکان‌ها بر اساس بودجه افراد: هر فردی بسته به بودجه خود اقدام به رزرو هتل یا خرید تور می‌کند. بهترین سایت گردشگری سایتی است که متناسب با بودجه هر فرد، بهترین مکان را در اختیار آنها قرار دهد. این سایت‌ها باید از امکان فیلتر کردن مقصد سفر، بودجه و تاریخ برخوردار باشند تا کاربر خیلی سریعتر به نتیجه مورد نظر خود برسد.
 • سرعت لود بالا: یک سایت گردشگری خوب باید از سرعت لود و بارگذاری بالایی برخوردار باشد و در عرض چند ثانیه به طور کامل لود شود. در صورتی که سرعت سایت پایین باشد، سبب ایجاد نارضایتی در کاربر و ترک سایت از جانب او می‌شود. همین موضوع میتواند بر روی سئوی سایت گردشگری تاثیر منفی ایجاد نماید. برای همین به عواملی چون استفاده از هاست پرسرعت و قوی، استفاده از تصاویر و ویدیوهای بهینه شده، فعال کردن کش و غیره توجه داشته باشید تا بتوانید به افزایش سرعت لود سایت خود کمک نمایید.
 • ریسپانسیو و واکنش گرا بودن: ویژگی دیگر سایت‌ گردشگری خوب این است که به صورت ریسپانسیو طراحی شده است. منظور از ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن سایت این است که در دستگاه‌های مختلف نظیر گوشی موبایل، تبلت و لپ‌تاپ به شکل صحیحی به نمایش درمی‌آید و کاربر در استفاده از آن دچار مشکل نمی‌شود.

مهمترین امکانات طراحی سایت گردشگری

 

مهمترین امکانات طراحی سایت گردشگری

 

از مهمترین امکانات سایت گردشگری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. امکان رزرو هتل و اقامتگاه

در سایت گردشگری باید امکان رزرو هتل و اقامتگاه در شهرهای مختلف وجود داشته باشد. کاربران از این طریق میتوانند با هتل‌های هر شهر به خوبی آشنا شوند و بر اساس سبک و سلیقه و همچنین بودجه خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی کاربران بهتر است از تصاویر واقعی و با کیفیت از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها استفاده شود تا کاربر دید خوبی نسبت به آنها به دست بیاورد. پس از انتخاب هتل از سوی کاربر، امکان رزرو در بازه زمانی مورد نظر باید وجود داشته باشد.

2. خرید تورهای داخلی و خارجی مختلف

در بسیاری از سایت‌های گردشگری امکان خرید تور وجود دارد. در این سایت‌ها باید مقاصد گردشگری و تورهای داخلی و خارجی مختلف به خوبی به نمایش درآیند تا کاربر از میان آنها بهترین گزینه را برای خود انتخاب نماید. با استفاده از تصاویر جذاب، ویدیو و عناصر تعاملی مختلف میتوان جذابیت تورها را به خوبی نمایش داده و بازدیدکننده را ترغیب به رزرو تور از طریق سایت کرد.

3. خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس

در بسیاری از سایت‌های گردشگری، امکان خرید بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس VIP وجود دارد. خرید بلیط هواپیما در کنار خدماتی چون رزرو هتل میتواند سبب راحتی کاربر و جذب او شود.

3. امکان اجاره خودرو

از دیگر امکانات سایت گردشگری میتوان به اجاره خودرو اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌های گردشگری و توریستی امکان اجاره خودرو از طریق سایت را فراهم می‌کنند تا مسافران در شهر مقصد از خودرو برای تردد استفاده نمایند. وجود وسایل نقلیه مختلف برای اجاره میتواند سبب جذابیت بیشتر سایت شود.

به جز موارد اشاره شده، سایت گردشگری باید از امکاناتی چون جستجوی پیشرفته، صفحه اخبار و مقالات، صفحه درباره ما و صفحه تماس با ما برخوردار باشد. جستجوی پیشرفته در سایت گردشگری به مخاطب این امکان را می‌دهد تا در ظرف مدت زمان کوتاهی به خدمات مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. صفحه اخبار و مقالات هم به منظور بهینه‌سازی سایت و سئوی آن در نظر گرفته می‌شود. در این صفحه میتوان به درج مقالات و محتواهای یونیک و مرتبط با گردشگری پرداخته و از این طریق رتبه بهتری در موتور جستجو پیدا کرد.

چند نکته برای طراحی بهترین سایت گردشگری

 

چند نکته برای طراحی بهترین سایت گردشگری

 

برای اینکه بتوانید بهترین سایت گردشگری را در اختیار داشته باشید و مخاطبان بیشتری از طریق آن به دست آورید، به چند اصل توجه داشته باشید:

 • یکی از مهمترین نکات در طراحی وب سایت گردشگری، توجه به سادگی سایت است. سایت باید به شکل ساده و کاربرپسندی طراحی شود تا مخاطب در کوتاهترین زمان ممکن به خدمات مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. برای این کار باید به استفاده از منوی ساده و مناسب توجه داشته باشید و از شلوغ کردن بیش از حد سایت خودداری نمایید.
 • نوار جستجو در سایت گردشگری از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که کاربر از طریق آن میتواند فیلترهایی را اعمال کرده و در کمترین زمان به خواسته خود برسد. قابلیت جستجو باید برای خرید تور، خرید بلیط و همچنین رزرو هتل در شهرهای مختلف در نظر گرفته شود.
 • طراحی صفحات لندینگ به شکل اصولی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. برای طراحی صفحه لندینگ باید به موارد زیادی توجه کرده تا از طریق آن بتوان به فروش و اعتبار بالاتری دست پیدا کرد.
 • بهترین سایت گردشگری از صفحات اختصاصی برای فروش تور، رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما و قطار برخوردار است. برای همین اگر قرار است به ارائه این خدمات از طریق سایت گردشگری بپردازید، حتما صفحات مجزایی را به آنها اختصاص دهید.
 • در نظر گرفتن پنل حرفه‌ای برای کاربران سایت هم از اهمیت زیادی برخوردار است. پنل کاربر باید به شکل حرفه‌ای طراحی شود و تمام نیازهای او نظیر دسترسی به خدمات خریداری شده را پوشش دهد.

جمع بندی

با طراحی سایت گردشگری میتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید و به کسب درآمد بیشتری برسید. جهت طراحی وب سایت گردشگری و توریستی میتوانید از شرکت طراحی سایت نیکراد وب کمک بگیرید.

 

 

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x