هزینه طراحی سایت چقدر است؟

هزینه طراحی سایت چقدر است؟

امروزه روش‌های زیادی برای توسعه کسب و کار و افزایش مشتریان وجود دارد. یکی از این روش‌ها که باعث رشد و توسعه برندینگ و مارکتینگ شده و به افراد جهت رسیدن به یک کسب و کار موفق کمک می‌نماید، داشتن یک وب سایت مناسب است. داشتن یک سایت حرفه‌ای مستلزم پرداخت هزینه برای آن است و به صورت رایگان نمیتوان به این مورد دست پیدا کرد. هزینه طراحی سایت، بستگی به عوامل مختلفی دارد و معمولا هزینه آن به شکل تعرفه‌ای ارائه می‌گردد. در ادامه با عوامل موثر در قیمت طراحی سایت و هزینه طراحی انواع سایت ها آشنا خواهیم شد.

عواملی که بر روی قیمت طراحی سایت نقش دارند

برای پی بردن به عوامل موثر در قیمت طراحی سایت، باید در ابتدا به انتظار ما از یک سایت توجه شود. برای مثال باید مشخص شود که سایت از نوع فروشگاهی است و یا قرار است به صورت شخصی یا شرکتی طراحی شود. چرا که هزینه طراحی سایت فروشگاهی با هزینه طراحی سایت شرکتی و شخصی تفاوت دارد. پس از مشخص شدن کاربرد سایت، باید به این مسئله توجه شود که سایت قرار است چه خدمت ‌رسانی‌هایی را به مراجعین و کاربران سایت داشته باشد. هر سایتی باید توانایی خدمت رسانی به حجم بالایی از کاربران را داشته باشد و تمام اطلاعات را به خوبی حفظ و طبقه‌بندی نماید. در واقع هدف از طراحی سایت باید این باشد که کاربر با ورود به سایت، به تمام خواسته‌های خود در کوتاهترین زمان ممکن دست پیدا کند. با توجه به این موارد میتوان هزینه طراحی سایت را بر اساس عوامل موثر زیر مشخص کرد:

 • طراحی گرافیکی سایت
 • سرعت سایت
 • بهینه بودن سایت از نظر سئو
 • حجم مورد نیاز اطلاعات سایت
 • کاربردی و در دسترس بودن امکانات سایت
 • یونیک بودن طراحی سایت
 • دسترسی‌های متنوع برای مدیر و کاربران سایت
 • امکان تغییر بخش‌های مختلف سایت در صورت نیاز
 • و غیره.

نقش سیستم مدیریت محتوا در هزینه طراحی سایت

 

نقش سیستم مدیریت محتوا در هزینه طراحی سایت

 

طراحی سایت را میتوان به صورت اختصاصی و یا از طریق سیستم‌های مدیریت محتوای آماده انجام داد. سیستم‌های مدیریت محتوا انواع زیادی دارند که در حال حاضر وردپرس و جوملا، پرکاربردترین و معروفترین آنها می‌باشند. در صورتی که طراح سایت به شما قیمت پایینی برای طراحی سایت پیشنهاد دهد، در واقع قصد دارد طراحی وبسایت را با استفاده از این CMSها انجام دهد. وردپرس، جوملا و … از نرم افزارهای متن باز و رایگانی هستند که تمام افراد قادرند آن را به صورت رایگان از اینترنت دانلود نمایند. برای همین هزینه طراحی سایت وردپرس یا جوملا، نسبت به سایت‌های اختصاصی بسیار پایین‌تر است. البته هزینه سایت‌های وردپرسی با یکدیگر متفاوت است و بستگی به کدنویسی‌های اضافه و یا استفاده از قالب‌های رایگان یا پولی دارد.

نقش طراحی گرافیکی بر روی هزینه سایت

اگر با عنوان طراحی سایت ارزان روبرو شوید، احتمالا طراح سایت قصد دارد از قالب‌های گرافیکی آماده برای این کار استفاده کند. قالب‌های گرافیکی آماده در اینترنت موجود هستند و اغلب به صورت رایگان و یا با هزینه پایین در دسترس می‌باشند. اما قالب‌های گرافیکی اختصاصی، توسط طراحان حرفه‌ای اجرا می‌شوند و معمولا برای انجام آنها به زمان زیادی نیاز است. از این رو هزینه سایت‌هایی که با قالب گرافیکی اختصاصی طراحی می‌شوند، بالاتر از سایر سایت‌ها است. بنابراین اگر به دنبال طراحی سایت ارزان هستید، می‌توانید در همان ابتدا نوع طراحی گرافیکی سایت را مشخص کنید و در این باره با طراح گرافیک به توافق برسید. اگر هم دوست دارید سایتتان از ظاهر اختصاصی برخوردار باشد، بودجه کافی برای آن در نظر بگیرید و به سراغ طراحی گرافیکی اختصاصی بروید.

هزینه طراحی سایت بهینه و سئو شده

 

هزینه طراحی سایت بهینه و سئو شده

 

سئو و بهینه سازی سایت، یکی از موارد بسیار مهمی است که هنگام طراحی سایت باید به آن توجه شود. در صورتی که سایت از سئوی مناسبی برخوردار نباشد، در موتورهای جستجو به جایگاه و رتبه خوبی نخواهد رسید. همین عامل سبب می‌شود تا میزان بازدید سایت کاهش یافته و سایت اثر مطلوبی برای کسب و کار نداشته باشد. از این رو هنگام طراحی سایت به سئوسازی آن نیز توجه داشته و حتما به دنبال یک سایت سئو شده باشید. هزینه طراحی سایت سئو شده، بالاتر از سایت‌های دیگر است. چرا که پروسه سئوسازی سایت، نیاز به اعمال وقت و هزینه زیادی دارد و نمیتوان با قیمت پایین به یک سایت بهینه سازی شده دست پیدا کرد.

طراحی سایت ارزان به چه صورت است؟

طراحی سایت ارزان، بر اساس کمرنگ کردن برخی از عوامل موثر در قیمت طراحی سایت صورت می‌گیرد. همانطور که متوجه شدید، عوامل زیادی بر روی هزینه طراحی سایت نقش دارند. زمانی که این عوامل کم رنگ شوند و یا برخی از آنها به طور کامل حذف گردند، هزینه طراحی وب سایت کمتر از حالت معمول خواهد شد. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که بودجه کافی برای طراحی سایت ندارید و به دنبال یک سایت ارزان قیمت هستید، می‌توانید از طراح سایت درخواست حذف برخی از عوامل موثر را داشته باشید. برای مثال با حذف طراحی گرافیکی اختصاصی سایت و یونیک بودن طراحی سایت، می‌توانید هزینه طراحی سایت را کاهش دهید. همچنین در این شرایط باید به جای طراحی سایت اختصاصی، به سراغ طراحی سایت‌های CMSای بروید. هزینه طراحی سایت وردپرسی نسبت به سایت‌های اختصاصی بسیار پایین بوده و به دلیل مزایایی که دارد، مورد توجه افراد زیادی قرار دارد.

چرا هزینه طراحی سایت وردپرس پایین‌تر از سایت‌های اختصاصی است؟

 

چرا هزینه طراحی سایت وردپرس پایین‌تر از سایت‌های اختصاصی است؟

 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس، یکی از ابزارهای مناسب طراحی سایت است که فایل آن به صورت رایگان در اینترنت موجود می‌باشد. امروزه استفاده از CMS وردپرس بسیار گسترده شده و افراد زیادی به دنبال طراحی سایت با وردپرس هستند. اما چرا هزینه طراحی سایت وردپرسی پایین است و افراد تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند؟

 • همانطور که گفته شد، وردپرس یک پلتفرم رایگان و باز (freemium) است. برای همین هر فردی قادر است آن را دانلود کرده و بر روی سرور یا سیستم خود اجرا نماید.
 • کار با CMS وردپرس و پنل کاربری آن بسیار آسان است و حتی افراد مبتدی از پس کار با آن بر می‌آیند. با نصب وردپرس، نیازی به متخصص برای سرور و یا خدمات میزبانی نبوده و مدیر سایت می‌تواند تمام امور را خودش انجام دهد.
 • برای وردپرس تم‌های رایگان و پولی زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند به سلیقه خود از آنها استفاده نمایند. همچنین امکان سفارشی سازی سایت وردپرس از طریق پلاگین و افزونه‌های وردپرسی امکان‌پذیر است.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی چقدر است؟

طراحی سایت اینترنتی و فروشگاهی، باید به طور ویژه‌ای انجام شود تا در جذب مشتریان و رقابت با رقیبان به خوبی عمل نماید. برای همین باید به طراحی گرافیکی اختصاصی سایت فروشگاهی، طراحی UX کاربر پسند و سئو فرندلی سایت توجه شود. اغلب افرادی که از کسب و کار بزرگی برخوردارند و قصد دارند با شرکت‌های معروفی رقابت نمایند، از طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی استفاده می‌کنند. طراحی اختصاصی باعث شده تا سایت کاملا بر مبنای نیاز افراد طراحی شود و فضای آن با سلیقه مشتریان هدف در یک راستا باشد.

هزینه طراحی سایت توسط شرکت نیکراد وب

 

هزینه طراحی سایت توسط شرکت نیکراد وب

 

یکی از مواردی که برای طراحی سایت باید به آن توجه داشته باشید، انجام آن توسط اشخاص یا شرکت‌های معتبر است. در صورتی که طراحی سایت را به افراد بی‌تجربه یا شرکت‌های غیر معتبر بسپارید، با مشکلات زیادی نظیر افزایش زمان تحویل سایت و یا عدم تناسب سایت با خواسته خود مواجه خواهید شد. بنابراین باید به این مورد توجه داشته باشید و سایتتان را به دست افراد کاردان و با تجربه بسپارید. شرکت نیکراد وب جزو شرکت‌های فعال در زمینه طراحی سایت است و سابقه چندین ساله در این زمینه دارد. تعرفه قیمت طراحی سایت توسط نیکراد وب، بستگی به نوع سایت دارد. اینکه سایت از نوع اختصاصی باشد یا وردپرسی و یا اینکه سایت فروشگاهی، شرکتی و یا شخصی باشد، قیمت طراحی سایت متفاوت خواهد بود. همچنین تعداد صفحات سایت و میزان زمان‌بر بودن طراحی سایت، در قیمت تاثیر دارند. با این حال به طور کلی هزینه طراحی سایت توسط شرکت نیکراد وب، در حدود 5 میلیون الی 20 میلیون خواهد بود. شما می‌توانید با مشاوران شرکت تماس گرفته و از این طریق نسبت به قیمت دقیق طراحی وب سایت مطلع شوید.

جمع بندی

در این مطلب به طور کامل با عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت و شرایط طراحی سایت ارزان آشنا شدیم. همانطور که اشاره کردیم، سایت‌ها از نظر طراحی به دو دسته اختصاصی و CMS آماده تقسیم می‌شود. سایت‌هایی که از CMS آماده برخوردار هستند، سایت‌هایی چون وردپرس و جوملا می‌باشند. فایل این سایت‌ها به صورت رایگان در اینترنت موجود بوده و پس از نصب میتوان اقدام به طراحی سایت کرد. سایت‌های وردپرسی بر خلاف سایت‌های اختصاصی، هزینه طراحی پایینی دارند و جزو سایت‌های ارزان قیمت به حساب می‌آیند. برای همین است که امروزه شاهد طراحی بسیاری از سایت‌ها با سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستیم. علاوه بر این، نوع کاربری سایت نیز در قیمت طراحی سایت موثر است. به طوری که هزینه طراحی سایت فروشگاهی با هزینه طراحی سایت شخصی متفاوت بوده و بستگی به تعداد صفحات و موارد دیگر دارد.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x